Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси относно Meizu M1 Note
#26

Как може да се върна към 4.4.4 ? С 5.1 батерията ми прави около 5 часа екран, докато с 4.4.4 стигах до 9 часа ъптайм екран и при двете версии с еднаква сила на дисплей, явно и при вас има такова наблюдение?
Цитирай
Аксесоари
#27

Колега, ако си с версия 4.5.5 може да върнеш предната, като си я копираш не телефона и стартираш ъпдейта. Препоръчва се изтриване на приложенията /чиста инсталация - фабрични настройки/. При положение обаче че си с 4.5.6 НЕ МОЖЕ вече да връщаш което за мен е огромен минус и ако не го поправят повече мейзу няма да си купя.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#28

с 4.5.6 съм.. дано поне дойде нещо за подобрение......
Цитирай
#29

Ще си позволя да копирам мнение от друг форум, за мен лично ъпдейта не си струва
Flyme 4.5.6i
Плюсове:
64bit OS
В Camera е добавено гео маркиране
В Галерия (ново за снимки - подредени по местоположение, завъртате снимка с 2 пръста)
Browser модернизирани (нощен режим)
Video ап сега може да сканира и други папки
Ап Security модернизирани (опциите на захранването)
Смарт докосване може да се редактира
Песните могат да се включват чрез приплъзване хоризонтално на разстояние от екрана
Настройки ап (имената на менютата и описание подобри, няма да ви липсват букви или неудобно превод)
System клавиатура (бутон минимизира)
Подобрено автоматично яркостта
Минуси:
Няма Теми
Wifi превключване отнема повече време за да се активира
Няма я опцията да приплъзнете нагоре към началния екран, за да отворите приложението за търсене
Toolkit ап SIM (сега е shorcut на работния плот за разлика от предишния)
Разхода на батерията нулира до нула след рестартиране / изключване на захранването.
Някой потребители пишат и за бъг с лед нотификацията, смс-те, повишен разход на батерията.

 ೋღ❤ღೋ It is not what you look at, but what you see. ೋღ❤ღೋ 
Цитирай
#30

На няколко пъти забелязвам при батерията слагам я на режим пестене и след час или два като влезна да видя е на режим производителност?
Цитирай
#31

И аз си взех от Виваком. Имам въпрос към притежателите на телефона - работи ли ви картата макстелеком? Като я поставя в слот 1 тя се вижда, но не иска пин. Пробвах какви ли не варианти през инженерното меню но без резултат. Имам съмнение, че апарата е заключен.
Цитирай
#32

@joropet Само картата на макстелеком ли слагаш? Слагал ли си я на друг телефон и на него иска ли ти пин?

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#33

@gadjet12, не, нямам друг 4г телефон. Преди месец слагах карта на белгийски оператор с 4г и тя бачкаше. Макстелекомската се вижда, че е поставена в слота, но индикатора на мрежата е сив и с "x" отгоре му. Картата би трябвало да има пин, защото на картончето е посочен такъв. Пробвах и вариант, при който набивам на ръка аксес пойнта им, но нямаше ефект. Изключвам слота като проблем, т.к. други карти се разпознават веднага.
Цитирай
#34

Сложи на втори слот вивакомска карта и пробвай

Xiaomi Hongmi WCDMA
Meizu M1 Note
motorola moto x play
Цитирай
#35

Точно това правя. Вивакомска на слот 2 и 4г на слот 1. Някой, принципно, с виваком телефон, ползва ли 4г от макстелеком и правил ли е доп. настройки?
Цитирай
#36

(2015-11-04, 11:25:14)joropet написа:  @gadjet12, не, нямам друг 4г телефон. Преди месец слагах карта на белгийски оператор с 4г и тя бачкаше. Макстелекомската се вижда, че е поставена в слота, но индикатора на мрежата е сив и с "x" отгоре му. Картата би трябвало да има пин, защото на картончето е посочен такъв. Пробвах и вариант, при който набивам на ръка аксес пойнта им, но нямаше ефект. Изключвам слота като проблем, т.к. други карти се разпознават веднага.

Да не би там където се намираш да нямам хубав обхват на Макстелеком.

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#37

За съжаление — не, има покритие.
Цитирай
#38

@joropet Влез в Настройки -> Dual-card and network -> на СИМ 1 изписва ли ти Макстелеком. На Макстелеком ще ползваш нета, нали?

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#39

Изписва 28413 и да, искам да използвам нета им. Почти 100% съм сигурен, че всичко гореописано се дължи на факта, че телефона е заключен. Виваком заключват вече телефоните си, а за съжаление нашия е с един имеи за 2та слота...
Цитирай
#40

@joropet Влез в Настройки -> Dual-card and network -> скролни на долу и щракни на Мрежов оператор ->щракаш на сим 1 и трябва да почне да търси оператор. Трябва да изчакаш няколко минути и би трябвало да ти се появи списък на достъпните мрежи, включително и Макстелеком 4Г (ако е достъпно обаче). Щракаш върху съответната мрежа и вече не би трябвало да ти пише 28413 и трябва да имаш обхват. Относно мобилния интернет - Влизаш в Настройки -> Dual-card and network -> Мобилни данни и слагаш отметка пред сим картата, с която ще ползваш нета. Ако и след всичко това нямаш интернет най-вероятно трябва ръчно да въведеш настройките за интернета.
На кутията ти какво пише - само един имеи код ли? Зарядното ти с преходник ли е?

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#41

Дам, точно това и правя. Телефона не иска да регистрира мрежата, като я посоча ръчно. И другото правя точно по описания начин — давам отметка на сим1. Ще погледа кутията, но с *#06# излиза само един имеи.

Някой с телефон от виваком дали ползва карта на макс?
Цитирай
#42

@joropet Вече съм с Meizu M2 Note и като набера *#06# и на мен ми излиза един имеи, но на кутията пише 2 имея. И моя Meizu M1 Note е с един имеи код, но не е купен от Б-я. Тествал съм го с карти на Мт*л, Вив*ком и Тел*нор и нямах проблеми с нета. Само трябваше да въведа ръчно настройките на интернета на Мт*л и Вив*ком. Но не съм го тествал с карта на макс.....

Meizu MX4 -> Meizu MX4 Pro -> Meizu M1 Note  -> Meizu M2 Note -> [b][i]Huawei P8[/i][/b]
Цитирай
#43

@joropetОт Виваком е, първото гнездо на двусимовите е кодирано. Другите телефони с по една сим не ги кодират.
Цитирай
#44

Екстра значи! Купуваш двусимов телефон и той се оказва заключен. Не искат да ти го отключат, а още по лошото е, че тоя телефон по принцип не се кодира и като питам за разкодиранете му, хората нямат тулче.

@gadjet12, на кутията има един имеи.
Цитирай
#45

В крайна сметка се оказа, че телефона не е заключен, а всички проблеми идват от Лолипоп-а. След като понижих на Киткат и не знам от къде ми дойде идеята, но махнах и пин-а на картата, 4г-то запали!
Цитирай
#46

Виваком нямат заключени телефони, изключение правеха едни стари-стари Хуавей, които бяха брандирани на гърба с когото на Виваком.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#47

Здравейте,
Мога ли да попитам как да затварям приложенията с меийзу м1 ноте
Цитирай
#48

nikineo , моля да обясниш , след като свалиш по-нова версия flyme примерно 4.2.0.6 i на компютъра ,как се прилага на телефона .
Цитирай
#49

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry36245254

Xiaomi Hongmi WCDMA
Meizu M1 Note
motorola moto x play
Цитирай
#50

Здравейте, имам проблем с Мейзуто. Не мога да го вържа към компютъра. Мисля, че има някакъв проблем, защото в момента, в който го сложа на USB-то, и компа полудява. Започва да цирилика, приема, отхвърля, приема, отхвърля.......в режим CDrom веднага вади папките с инструкции и т.н., но в другите режими не действа. Няма го и в експлоъра. Никъде. И нищо не се случва.
Активирах поправянето на грешки през USB, но отново нищо не се случва. С уин 8.1 про съм.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)