Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Разделяне на паметта.
#1

Колеги в момента ползвам mi2s 32gb.С miui 7 5.10.8 beta e.Андроид 5.0.2.Систем ми е 3,7гб,а останалите са 25,25гб.Въпроса ми е има ли начин на вазшира систем за сметка на останалата памет? Мерси предварително.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Всъщност не е точно това, което питаш, но крайния ефект е обединяване на System storage и Internal storage в един обединен дял от ~ 29 GB.
Това става чрез флашване на Fastboot ROM. Този начин (не флашването чрез Fastboot, а променения скрипт flash_all, позволяващ и водещ до обединението на двата дяла) се появи някъде след края на април 2015. Виж тук:

Стъпка 1: Изтегляш си MIUI ROM Flashing Tool

Стъпка 2: Изтегляш Xiaomi Mi 2/2S Latest Developer Version Fastboot File Download от едноименния линк.

В случая, към настоящия момент това е файла aries_images_5.10.8_20150917.0000.1_5.0_cn_22948cc9a7

Алтернативен линк
за теглене на седмичния китайски Developer Version Fastboot aries_images_5.10.8_20150917.0000.1_5.0_cn_22948cc9a7 до сутринта на 16.10.15 (като излезне новия седмичен китайски Developer Version Fastboot този алтернативен линк най-вер. ще е неактивен).

Стъпка 3:
Следваш стъпките от 3 до 6, като в дадената стъпка 4 ще използваш задължително скрипта flash_all ( вижда се на скрийншота като flash_all.bat), който ще изтрие всичко на телефона (така че си прехвърли всички снимки, музика, други важни за тебе файлове на компютър).
При рестартирането ROM-ът е инсталиран на "чисто", ще имаш един обединен дял от ~ 29 GB (не само 3.7 GB), в който може да слагаш повече приложения.

Стъпка 7: Ако искаш да ползваш мултиезичен ром сваляш си файла xiaomi.eu_multi_aries_5.10.8_v7-5.0 до утре вечер или до 16.10.15 сутринта оттук, (а следващите седмични мултиезични Developer ROM-ове оттук) поставяш в паметта на телефона и ъпдейтваш през вградения ъпдейтър app на телефона, рестартираш и имаш български език в менюто и още 20 и няколко езика.

Тъй като всички предхождащи приложения ще бъдат изтрити ще трябва да си ги инсталираш наново от Googlle Play Store, което е силно препоръчително.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
[-] 1 потребител изказва благодарност на krassiy за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#3

(2015-10-14, 15:26:42)krassiy написа:  Всъщност не е точно това, което питаш, но крайния ефект е обединяване на System storage и Internal storage в един обединен дял от ~ 29 GB.

Здравейте, имам един въпрос. След въпросното обединяване остава един дял, който е System storage. Този дял обаче не го виждам през Windows, тъй-като по принцип при закачен телефон се вижда само Internal storage.
Така ли е? Или аз нещо съм объркал.

Благодаря
Цитирай
#4

В настройките на телефона се вижда като System storage общо 29 GB.

В Mi PC Suite се вижда като Internal storage общо 29 GB.

В компютъра се вижда като Internal storage общо 27 GB.

Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk


Прикачени файлове Миниатюри
           

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#5

А в Terminal emulator се вижда с размер 27 GB като: /data; /storage/emulated/0;  /storage/emulated/legacy.
А отделно се вижда /system с размер 1009.3 MB.


Изпратено от моя XiaoMi Mi2S през Tapatalk


Прикачени файлове Миниатюри
   

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#6

@krassiy , благодарско за ръководството , беше много полезно.

Моя Mi2s , не беше ъпдейтван от поне 1 година, последно с 5.11.5 (xiaomi.eu).
Ta вчера реших да обединявам 2та дяла и флашнах 5.11.19/20 , пишеше из коментарите
на форума (xiaomi.eu) , че ако се флашме 2 пъти рома, това ще обедини дяловете.
Е ок при мен се обединиха системните дялове но се затри външната памет и тела сега е
с 3,2гб памет или нещо подобно (не е в мен за да кажа точно).

Мисля че по горното ръководство ще се оправят нещата , довечера се захващам.

Искам само да попитам  когато се инсталира Xiaomi Mi 2/2S Latest Developer Version Fastboot
и после през упдейтара флашвам седмичния multi language да речем последния 6.10.27 , преди това
не трябва ли да сложа TWRP рикавъри или то си го има в рома и ще се инсталира когато флашвам рома?

Мерси предварително.

П.с. Оправих се, всичко е ток по телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)