Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z5 (E66xx)

(2016-10-13, 07:42:03)GH0STFACE написа:  Аз доколкото схващам от написаното на телефона вече му е паднала батерията и за това няма смисъл от рестартиране с бутоните.

Все пак можеш с малкото бутонче OFF да пробваш. Ако след него пак не зарежда, наистина ще трябва сервиз.

Здравейте,
от няколко месеца се радвам на уникалния Z5. Не съм имала никакви проблеми, но вчера ми се случи нещо.
Оставих го на микровълновата, след което я ползвах за стопля ястие за минута-две, без да осъзнавам, че телефонът ми е отгоре.
След около два часа имах нужда от него и като го взех..... ... не може да се включи, нито зареди ....нищо  Bu
Пробвах и в компа да го включа, но нищо...
Не  е от батерията със сигурност. Възможно ли е да е от микровълните? 
Какво да правя?
Дайте съвет.
Дали ще могат да ми го поправят.
Само да спомена, че не е в гаранция.
Подарък ми е от чужбина.
Bu Bu Bu
Цитирай
Аксесоари

@miletoz5, Включете телефона към зарядно за повече време и едва тогава опитайте да го включите.
Опитайте и с комбинацията от едновременно задържане на бутоните за включване на телефона, заедно с бутона за усилване на звука, докато телефона не извибрира и след това направете опит за включване.
Важно е батерията да е заредена, като ако случаите с хардуерните възможности за рестартитане на телефона не помогмнат (опитайте и с малкото бутонче, находящо под капачето за картата), в този случай може да се премине и към опит за поправка на софтуера с Xperia Companion.
Изтрива се информацията в телефона (не и на сд картата при налична такава), за сметка на преинсталирания софтуер в него.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-10-16, 09:57:36)miletoz5 написа:  Здравейте,
от няколко месеца се радвам на уникалния Z5. Не съм имала никакви проблеми, но вчера ми се случи нещо.
Оставих го на микровълновата, след което я ползвах за стопля ястие за минута-две, без да осъзнавам, че телефонът ми е отгоре.
След около два часа имах нужда от него и като го взех..... ... не може да се включи, нито зареди ....нищо  Bu
Пробвах и в компа да го включа, но нищо...
Не  е от батерията със сигурност. Възможно ли е да е от микровълните? 
Какво да правя?
Дайте съвет.
Дали ще могат да ми го поправят.
Само да спомена, че не е в гаранция.
Подарък ми е от чужбина.
Bu Bu Bu 
Относно гаранцията, имаш 1 година международна гаранция от Sony.

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай

Пробвай да задържиш двата бутона power + този за увеличаване на звука едновременно до извибриране три пъти.
Цитирай

Изчезна ми светкавицата от нотификейшън бара. Lol Какво ли не пробвах, не се появява. Като отворя настройките за избор на икони, които да се появяват при приплъзване два пъти надолу, светкавицата си стои избрана, но като затворя настройките и пак липсва. Смешно, но досадно. Какво друго да пробвам?

[Изображение: image.png][url=https://postimage.org/][/url]

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Рестарт
Цитирай

[Изображение: 1a36c0c9d1c7fdda5e55161302ceec2f.jpg]
Кое е по- добре режим супер ярки или x reality?

Sent from my E6653 using Tapatalk
Цитирай

За мен изглеждат много по-добре при супер ярки
Цитирай

А на мен по реални на Х.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

Всъщност, не мисля, че е необходимо всеки да споделя режима на който е нагласил своето устройство, именно защото усещането и комфорта от наситеността на цветовете при всеки, е много относително понятие.
Това бе доказано и с двете последователни мнения над моето.
Супер ярките, са с отклонение от реалните цветове, което се харесва на някои потребители , но на други не.
На въпроса "Кое е по- добре режим супер ярки или x reality", потребителя може сам за себе си да прецени, кой от двете или общо трите предложени опции в менюто му допада най-много, защото иначе отговорът на въпросът с предпочитания от потребители, е с неизчерпаем брой подобни отгвори, което не може да послужи за конкретно определение към по-добър режим.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Имам един въпрос. Поръчах си от интернет Z5, и ми изпратиха Dual версията. Нали единственото различно е 2рата сим карта нищо друго?

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Като чаркове, да, няма нищо по-различно.
Цитирай

(2015-11-26, 19:16:31)vovalinder написа:  Здравейте, днес без причина(даже не съм разбрал кога), телефона ми се е изключил. Натиснах бутона за включване без резултат, пак бутона с усилващия бутон, три пъти вибрация, пак нищо, и нищо и нищо, докато не го включих на зарядно. Тогава се включи, батерията беше на 77%. Някакви идеи.
аз имам същия проблем с моята М5 какъв беше проблема и как го разреши?
Цитирай

(2016-11-06, 01:17:44)marto123 написа:  аз имам същия проблем с моята М5 какъв беше проблема и как го разреши?

  Тъй като не знаеш какъв е проблема най-доброто решение е reset до фабррични настройки, ще направиш телефона като нов, но ще ти изтрие всичко (без контактите) ако си синхронизирал.
Цитирай

Днес направих сравнеие на екраните, сравних Z5цата със Galaxy S6 edge, и останах неприятно изненадан. S6-цата е сигурно 3 пъти по ярка и не мога да си обясня защо. Моята яркост е на MAX и съм изключил сензора за светлина, а като гледам клипове, които се тестват екраните им, са енакво ярки. В моят телефон ли е проблема не мога да разбера ?!?!?
PS: Извиявам се, оказа се че е от Stamina режима, при Z1 не беше така, ако може даже и изтриите поста да не заема място Big Grin

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

(2016-11-06, 02:22:24)person написа:    Тъй като не знаеш какъв е проблема най-доброто решение е reset до фабррични настройки, ще направиш телефона като нов, но ще ти изтрие всичко (без контактите) ако си синхронизирал.

браточка пробвах какво ли не фабрични настройки преинсталираха ми телефона понеже е гаранционен днес пак ми прави същите мизерии ...
Цитирай

Подариха ми телефон Sony Xperia Z5. Купен е втора ръка и нямам гаранция. Преди няколко дни сензора за близост (proximity sensor) почна да прави проблем. При обаждане екрана остава черен и не реагира по никакъв начин. Когато натисна леко в областта на сензора екрана светва. Пуснах диагностика на сензора и телефона постоянно вибрира. Тогава направих диагностика на всичко и установих, че GPS не работи. Инсталирах разни програми за тест на GPS и ми показва, че вижда спътниците, но не може да се свърже с тях. Пуснах го през Xperia Companion и след това върнах заводските настройки, но ефект няма. На какво може да се дължат тези проблеми.
Цитирай

На първо време кажи дали имаш протектор на екрана?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

Имам протектор в момента. Първоначално и аз си помислих, че е от протектора. Махнах го и карах известно време без протектор, но проблема остана. След това сложих нов протектор, като внимавах много да не закрива сензора. Имам предположение, че телефона е отварян и някъде не прави добър контакт. Възможно ли е и проблема с GPS да е от неправилно свързване. Рових из нета, но не намерих никъде информация за GPS антена. Иначе всичко друго на телефона работи добре.
Цитирай

Това със сензора го имах на z3 и сега на z5 premiuma ,най лошото е че не винаги светва и се налага да казвам на отсрещния да затвори

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Откакто махнах стъклото от екрана, не съм забелязвал тази аномалия

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

(2016-11-08, 10:28:02)ludj написа:  Когато натисна леко в областта на сензора екрана светва. Пуснах диагностика на сензора и телефона постоянно вибрира. Тогава направих диагностика на всичко и установих, че GPS не работи.

Не е добре залепен предния панел на телефона (или е тръгнал да се разлепя). Поради тази причина като натиснеш в областа на сензора и сработва.

Така като казваш и за GPS-a, като нищо може да е разглабян някъде и да не е събран качествено.
Цитирай

Z5 compact може ли да се рутне с 6.0.1 без да се отключва бл (заради проблема с DRM keys) ?

Отделно имате ли представа дали екраните се отлепят така често, какво на Z3/compact ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Днес срещнах следния проблем, като снимам екранен клип после клипа е много малък и не се вижда почти нищо.
Имате ли представа защо, със 6.0.1 съм? Благодаря!

[Изображение: fd0bbe74d3f2f8a0fcbd45661c892641.jpg]

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай

@vankata, Погледни в Настройките преди запис, ако не си на портретен режим, а снимаш на такъв, го промени и опитай отново.
Ако си на пейзажен, но записваш в портретен ( вертикално / изправено положение на телефона), нормално е да се получава така.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)