Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z5 (E66xx)

Малко станах досаден с въпроси, но дадох апарата за ремонт и те направо го смениха. Всичко настройвам на ново. Сега имам приложение phone idle, което сваля 30% от батерията, а не помня имаше ли го преди, но не беше на първите места.
Мога ли да го махна или играни като консумация?
Цитирай
Аксесоари

Всъщност няма как да го премахнеш, защото това е времето за което телефона е бил на батерия, но не е боравено с него.
Погледни и времето в статуса след кликване на Phone idle.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Сега е 11:20 минути, а е минало 12 часа как съм го зарежда, но съм го ползвал повече от 2 часа
Цитирай

Днес установих един не малко ссериозен проблем, телефонът изобщо не иска да се свърже чрез блутуут с други устройства, успява да се пеърне, но не се кънектва.
Единствено се свързва със тонколонката (SRS-X11) и слушалките ми (Sony MDR-XB650BT), но и те също не се свързват с компютъра ми.
Да не би да е на сони някаква измислица да работят само с техни устройства или нещо аз имам проблем, ако е така моля за съвет!
Цитирай

Явно имаш някакъв проблем, само не разбрах, не можеш да вържеш други устройства с Сонито или не можеш да вържеш Сонитата с компа?

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай

Всъщност сонито го вързвам с всички устройства освен таблет или компютър, а устройствата се вързват към компютъра.
Цитирай

Здравейте, историята с моят z5 e доста дълга, но накратко: успях някак си да изкривя  телефона преди година, но всичко си работеше наред... докато не го намокрих и не проникна вода в корпуса. В момента телефонът работи и тъча реагира, но дисплеят не свети и е неизползваем. Въпросът ми е според вас има ли смисъл да се оправя и можете ли да ми препоръчате сервизи в София, съответно и ориентировъчна цена.
Весели празници!
Цитирай

Ако е крив, не знам как изобщо ще сложиш нов дисплей на този корпус...

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

Оказа се , че екранът работи , но не и подсветката, съответно дисплеят е видим единствено при много ярка светлина. А това най-вероятно няма да се оправи със смяна на дисплей.
Цитирай

Здравейте отново,
Честита нова година на всички и да отивам направо към въпроса.

бях писал точно като купих телефона(Е6633) преди известно време така и няма отговор тук на въпроса ми.
Вкъщи имам един рутер Асус, с който телефона има проблем като се свързва. Първо мислех, че е проблем на телефона, но не бях се замислял, че не съм тествал телефона дали на други wifi мрежи прави същото. след тест на няколко различни wifi мрежи(отворени и на гости при приятели) установих че проблема е само м/у моя телефон и моя рутер. След това се сетих, че бях взел в ръцете за няколко месеца един като резерва Lenovo p70 pro ако не се лъжа беше, и при него беше същото със wifi-a. До тук установих, че проблема не е в телефона а в рутера, но като изключа тези 2та телефона, какъвто и друг телефон да свържа към рутера всичко работи наред и няма никакви проблеми.... това ме навежда на мисълта, че и рутера е наред... да не говорим, че на рутера проблеми с лаптоп/таблет не е имало работи както трябва.

Някой с идеи? Или поне идея къде другаде мога да търся отговор.

За въпроса какво всъщност не е наред, ами не е наред това, че губи връза с рутера... под губи връзка преди показваше а индикатора постоянно, че е свързан но интернет няма да кажем 20-30 секунди а после пак има, след време пак така и така нататък. Сега ззбелязах последно време, че доста често направо и на индикатора показва, че няма връза с никакво wifi, иначе казано в режим на търсене на wifi. Мислех, че го прави заради youtube, нарочно пробвах и без да гледам видеа... пак го прави.

И бърз въпрос, само аз ли съм разочарован от батерията.... ? Телефона като производителност, камера и всичко ме впечатли наистина, но баатерията е пълна катастрофа. Този въпрос знам че не е за тук, но все пак.. Някой с предложение за телефон с приблизителни на Z5 характеристики, но с по хубава батерия... колкото по голяма, толкова по добре.
Цитирай

Xz1
http://plesio.bg/smartfoni-c-69978016/xp...25339.html
Цитирай

(2018-01-07, 12:08:19)Sev написа:  Xz1
http://plesio.bg/smartfoni-c-69978016/xp...25339.html

В techradar пишат, че камерата не била толкова хубава, особено при нощно снимане. Некво LG се справяло по-добре. 

Цитат:Where the camera really falls down is in low light. We tried it out at a music concert, and the person next to us was using the new LG V30 – and it was the LG which shone. The Xperia XZ1 struggled to focus with the flashing lights and moving artists on stage, leading to several muddy, out-of-focus snaps.
Цитирай

Нали търсиш подобен на Z5
V30 е съвсем друго нещо и като крак, размер и цена
XZ1 е подобен на Z5
Но с по-добра камера и батерия

Снимка с XZ1
Автоматичен режим
Телефона е в ръка
https://ibb.co/c379mm
Цитирай

Преди години имахме xperia play и имаше същия проблем и не намерих решение. На виваком с рутер от тях. Само той обаче изобщо не виждаше мрежата.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай

@mchuchukov като за начало пробвай да смениш канала на рутера.
Цитирай

Здравейте преди около две седмици си взех Z5-цата веднага се ъпдейтна до 7.1nougat обаче батерията не издържа повече от 13-14 часа при не толкова интензивна работа със Facebook,messenger и понякога chrome.И доста здраво се затопля само от примерно 15_20 минути във Facebook. Това нормално ли е, Благодаря

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-11, 19:53:02)C.postolov написа:  Здравейте преди около две седмици си взех Z5-цата веднага се ъпдейтна до 7.1nougat обаче батерията не издържа повече от 13-14 часа при не толкова интензивна работа със Facebook,messenger и понякога chrome.И доста здраво се затопля само от примерно 15_20 минути във Facebook. Това нормално ли е, Благодаря

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk

Мисля, че е нормално и при мен е така, все пак телефона е водоустойчив и трудно се охлажда. По отношение на батерията, не съм сигурен че е нормално, но и при мен точно това се случи. Затова и търся труг модел телефон с по добра батерия, бях свкинал на lenovo Vibe P1, със по 3-4 дни батерия, но пък си имаше свойте проблеми, включително това, че за 6 месеца 2 пъти се счупи дисплейа, а парите за смяната... щеше да излезе златен, затова взех сонито. 


Пробвах да сменя канала на рутера, не помага. Интересното е, че това е единствения рутер с който имам проблеми, с останалите нямам никакъв проблем... под останалите мисля - 4-5 домашни мрежи на приятели, и поне 10 различни публични мрежи. Моя рутер е асус RT-N18U. не е като да съм купил за 20-30 лева най мизерния рутер..... 

Още някой с идеи?
Цитирай

Добро утро, хора! Как сте? Да попитам, преди два дни, ми излезе петно, много ситно жълто в лелият горен екран на дисплея. Гаранцията ми е до 17.07.18. И се чудя дали изобщо да го нося. Карам го така, пък каквото стане. Но не увеличава, не съм го прегрявал до краен предел но ако има постоянно прегряване пак отива едно и също, дори по-лошо. Дайте ми съвет какво да направя! И дали това е сериозен проблем. Благодаря Ви!

Това е тест на дисплея!


Прикачени файлове Миниатюри
   

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай

До колкото съм запознат - гаранцията го покрива това. Доста познати им се случва към края на гаранционния срок да им излязат петна и им подменят телефоните с нови модели, защото вече нямат налични бройки от същия. Но ако са запасили части, може и да го ремонтират.
Цитирай

Значи да го нося в сервиза, и те ще преценят какво да правят? Явно ще се стига до сменя на дисплей или просто нов модел! Но предполагам, че ще има доплащане за по-нов модел?! Благодаря Ви!

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай

Няма доплащане, просто може да ви дадат нов, но по-нисък клас. Това го правят операторите всъщност, не знам вашия телефон откъде е закупен.
Цитирай

От Telenor съм го взел на 17.07.16. И защо да дават по-носък клас, при условие, че този е Z5, неможе ли примерно XZ с доплащане. Някак си не върви справедливо. Поправете ме, ако греша.

Другото което е, дали да го осатвя така и да се надявам да не стане по-голямо петното. Защото сега едвам се забелязва, но го има и ме дразни. И след време си взема нов модел. Съветвайтеме. Новите не ми харесват като дизайн много. А този прави уникални снимки, и малко повече фантазия и око на нещата и стават невероятни снимки и моменти! Много ми е красив, удобен и бърз. Доволен съм. А преди 5 дни се появи това петно. Мислих за смяна за новият сега, XA2, но не ме грабва. Ще чакам нещо от Z сериите, ако изобщо има вече от тази. Smile Хубав и успешен остатък от деня!

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай

Z серията отдавна я спряха.
Цитирай

Теленор действат бързо. Давайте им го, те ще ви кажат варианти, пък ще си прецените.
Цитирай

Това не го решава Теленор, а Сони
И е много вероятно да имат Z5
Бройката идва от друго място, не е нужно да го има в магазина
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)