Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Xperia Z5

Моите наблюдения са, че като ми е включен уайфая поне 6 часа на ден (в тези 6 часа той е свързан с него) докато съм на работа, от тези 6 часа аз си играя с него около 4 чисто, телефона издържа около 24 общо, като вече на 24-ят час е вече на 10%. Не е толкова зле, но може и по-добре да беше.

Мястото на жената е в леглото.....гола
Голяма фенка на Sony армията.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте. Моят Z5 E6683 Dual е само на 11 дена. Нямам възможност да разбера колко издържа батерията точно, защото след половин час боравене с каквото и да било нет, игра лека, снимки , видео снимане, гледане, музика... даже само стоене в джиоба, загрява яко. Яйца да пържиш на него. Батерията бързо си отива все пак според мен и ден няма да изкара даже при мен. И аз имам външна но ме достраша да изчакам да се зареди защото пареше и тя и телефона. И на икономичен режим същата работа. В момента 13ч.45мин 20% ги няма без изобщо да съм го барал за нищо, ама абсолютно нищо. Режима СТАМИНА е включен. Включен да се зарежда в 23.30 на 46% и изключен в 02.30 на 100%.
Цитирай

Z5 Compact
с версия .253
в 23:00 вечерта (изключен от зарядното същия ден в 6:00 ) с 3 часа екран на максимум (+авто) и 3 часа разговори , батерията е на 20%
всичко си му е включено, не ползвам Стамина, данните са на LTE
Цитирай

Здравейте, колеги! На 23.07.2016 станах собственик на Z5 стандарт. Уникален, а предния ми беше Z3 Plus. Стария го оставих на сестра ми и бях много доволен от него и тестван отвсякъде. Дори батерията си държеше повече. На Z5 съм го засякал, на всеки 3 минути пада с един процент. Това нормално ли е? И повече от един ден не мога да изкарам със 100% Когато го взех казаха ми да стои 24 часа в тока, аз не го сложих повече от 10ч. Първите дни държеше по два дни, сега и един ден изкарвам рядко. Притеснително е и не знам дали ми е дефектна нещо батерията и дали да го нося в Telenor защото от там си го закупих или просто дисплея и самата батерия си я такава. Преди 5 дни издържаше почти два ни с голямо натоварване на снимки и видео с 4к, а сега до един ден и то много трудно с много по-малко натоварване? Поздрави от Бургас на всички! Smile

(2016-04-12, 17:43:22)Sokolchev написа:  от няколко дни имам телефона и поизчаках да видя как се държи батерията преди да пиша,та в крайна сметка установих че всичките ми телефони от Z до Z5 Premium изкарвам максимум 20 часа като в повечето случай сутрин го свалям от заряд и вече го слагам отново за да съм сигурен че на следващия ден ще имам заряд без изненади,което само по себе си означава че на тези които пишат как им изкарвали по 2 или 3 дни че и повече явно го ползват само за будилник и един единствен разговор,аз всеки един от тези телефони освен за стандартно ало го ползвам с постоянно включени мобилни и wifi всички апликаций работат нон стоп (фейс,месинджер,скайп,вайбър,olx) NFC ,местоположението на 100%,и куп други неща които не се сещам в момента работят постоянно,все пак затова съм дал една та даже 2 торби с пари защото и Samsung s7 edge съм взел и с неговата батерия не е по различно.така че това да се опитваш да си скопиш телефона до такава степен че да заприлича на нокия с фенерче за да докажеш колко много ти държи батерията е пълна простотия,мен ме интересува при макс натоварване колко ще издържи и понеже знам че е не е много съм си купил на сони преносима батерия 5200мА която ми зарежда телефона веднъж и половина.с този мой коментар се надявам да се спрат спекулацийте за това колко издържа батерията,ами издържа 1 ЕДИН ден
Благодарим ти за изчерпателния отговор!!!

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай

Добър вечер,отново аз.  Значи имам Sony Xperia Z5 Compact. Батерията на телефона се изтощава бързо.  Всяка вечер трябва да го зареждам, апък пише, че батерията издържа 2 дена а не така и 1 ден не издържа.. Помогнете ми.... Гледам кое нещо изхабява най-много батерията ( Дисплея) яркостта е на 0%. ? Прегледъл съм много теми за бързо изтощаване на батерията т.н. Намалям яркостта,спирам автомитичните актулизации, изключвам Wifi,Gps т.н пак не помага..  какво да прая... То и 1 ден не ме издържа..  Да не е дето него зареждам с оригиналното зарядно?  Помогнете...  дори му върнах фабричните настройки. Пак не става .
Цитирай

Това което го дават е за нормално ползване да проведеш някой друг разговор,на теб за какво ти е такъв телефон,като си му орязал функцийте до нокия с фенерче?аз също зареждам всяка вечер телефона без значение дали остават 5 или 55% заряд,сменил съм няколко зарядни,както го зареждам и на различни места с еазлични

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

@Pacogamer, Освен положнеието на "Дисплей" в статуса за батерията, е добре да споделите и времето в часове, за които е бил активен за един пълен цикъл на зареждане на телефона.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-10-16, 10:43:36)Monipeev написа:  @Pacogamer, Освен положнеието на "Дисплей" в статуса за батерията, е добре да споделите и времето в часове, за които е бил активен за един пълен цикъл на зареждане на телефона.

Как да го видя? Извинявайте, но не разбрирам много.  Благодаря предварително.
Цитирай

@Pacogamer, Информацията може да се види на същото място, където сте видели, че в статуса за консумация, дисплея е на първо място.
Настройки / Батерия / Следва кликване върху появилата се картинка с батерията, процентите й в момента, както и предполагаемото оставащо време за използването й.
След това се появяват съответните приложения или хардуер по ред на потреблението, след като кликнете на реда с "Дисплей", ще ви се покаже времето в часове и минути на активен дисплей за цялото време на използване на телефона, от времето на зареждане, до момента.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Това нали?


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

@Pacogamer, От статуса на снимката става ясно, че си на 1 час и няколко минути екран, както и активна безжична мрежа, а в същото време си все още на 89% батерия, което никак не е за подценяване.
Интересен ще е и крайния резултат от същия показател за консумация, но вече преди да се стигне до зареждане на батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не знам като го остая вечер телефона от 85% и като стана е на 75%. Как става това? Изключвам всичко. Wifi,mifi абсолютно всичко.. дайте съвет
Цитирай

@Pacogamer, Прикачи тук скрийншот от статуса на батерията и използвалите я приложения.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Телефона ти явно не спи..някое приложение е възможно да го оставя в будно състояние или нещо друго...

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай

На мен ми смъква между 5 и 7 процента, но аз никога не си изключвам WiFi

Sent from my E6653 using Tapatalk
Цитирай

(2016-10-19, 06:58:22)Monipeev написа:  @Pacogamer, Прикачи тук скрийншот от статуса на батерията и използвалите я приложения.

Хора.. Помогнете..  Отварям фейсбука за 10 мин от 40% спада на 34% как става по дяволите... Извинявайте, че се нервя ама не издържам напразно дадах 800 лева ;@ Всяка вечер тряя го зареждам б*х му и работата...


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

С лайт версия ли си?

 
Цитирай

(2016-10-19, 21:01:17)NoMaD написа:  С лайт версия ли си?

Как тъй лайт версия?
Цитирай

Предполагам пита, дали си с Facebook Lite.
Цитирай

(2016-10-20, 11:35:42)GH0STFACE написа:  Предполагам пита, дали си с Facebook Lite.

Не със обикновенния съм си. Аз искам да ми помогнете, а вие за фейсбук.. Писна ми да го зареждам всеки ден по 2 пъти.. Напразно го взех Този телефон, иначе процесор т.н работи перфектно всяка игра подкара.. Бързо отваря ама напрао ме нерви това,че 1 ден не ме издържа..
Цитирай

За сериозня употреба няма как да те изкара в едно зарвждане,аз за това минах на 4000 батерия...другия вариянт е някоя външна да си вземеш...

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай

(2016-10-20, 12:09:52)Pacogamer написа:  Не със обикновенния съм си. Аз искам да ми помогнете, а вие за фейсбук.. Писна ми да го зареждам всеки ден по 2 пъти.. Напразно го взех Този телефон, иначе процесор т.н работи перфектно всяка игра подкара.. Бързо отваря ама напрао ме нерви това,че 1 ден не ме издържа..

Имаш някакъв проблем с батерията, щото на мен за 10 минути във фейсбук ми пада 1-2 %
Цитирай

(2016-10-20, 16:15:07)vankata написа:  Имаш някакъв проблем с батерията, щото на мен за 10 минути във фейсбук ми пада 1-2 %
И да имам проблем с батерията родителите ми няма да ми купят друг. Sad
Цитирай

Изтегли си от магазина "Батерия HD" калибриай а-у и виж как ще е, попринцип съм против такива програмки, но вече двама авери много я похвалиха...
Цитирай

Я провери и в настройките на wifi дали ти е пуснато сканирането винаги и ако е го изключи...ще ти спести едни 10% на заряд.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)