Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Xperia Z5

Екрана най-много ми хаби... Уш яркостта я държа намалена..
Цитирай
Аксесоари

Здравейте чакам андроид 7.0 и се надявам да се оправи поне батерията... В момента батерията не издържа и 1 ден.. Искам да кажа,че го зареждам с USB кабел.. Smile Някой знае ли от къде да си купя зарядно за моя телефон - Z5 Compact
Цитирай

Андроид 7.0
Екран на максимум (+авто)
LTE, всичко включено
Телефона е Z5 Compact, на година
Около 350-400 цикъла на зареждане, т.е. капацитета на батерията е паднал едни 10-20%...Ако не и повече

[Изображение: Screenshot_20170121_232827.png]  [Изображение: Screenshot_20170121_232833.png]
Цитирай

(2017-01-21, 23:33:30)Sev написа:  Андроид 7.0
Екран на максимум (+авто)
LTE, всичко включено
Телефона е Z5 Compact, на година
Около 350-400 цикъла на зареждане, т.е. капацитета на батерията е паднал едни 10-20%...Ако не и повече

[Изображение: Screenshot_20170121_232827.png]  [Изображение: Screenshot_20170121_232833.png]

Къде ги видя тия цокъли?
Цитирай

По моя преценка
1 година, зареждан всеки ден
Цитирай

Свали си cpu -z, там ще си видиш състоянието на батерията. За моята пише Health - Good.
Цитирай

това съм го гледал
но загуба от 10-20% на капацитета няма да се отрази
а и изобщо нямам идея как работи тази програма
Цитирай

(2017-01-23, 08:23:43)Sev написа:  това съм го гледал
но загуба от 10-20% на капацитета няма да се отрази
а и изобщо нямам идея как работи тази програма

От къде знаеш, че капацитета няма да се отрази, при положение, че нямаш идея как работи тази програма? Wink Big Grin
Цитирай

Технически на себе си не мога да го обясня
Цитирай

Ако е ок, сигурно ще се появи и за Z5:
http://m.gsmarena.com/sony_xperia_x_conc...-23009.php
Цитирай

Абе да питам, как мога да махна да се показват процентите до батерията, че ме е яд да гледам как бързо падат..

Никой?
Цитирай

@Pacogamer, Провери дали имаш възможност от Настройки / Дисплей / Системни икони / Махаш отметката върху Проценти на батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Аз със Z2 с пуснат GPS от Русе до Игуменица си карам с колата без да включа зарядно за телефона, и си има още ток като пристигна, около 40% по спомен остават, добре ли е или е зле не знам това
Цитирай

Дават го като разстояние към 1000 километра, както и около 10 часа път с автомобил. Да разбирам, че телефона е с включен GPS, екрана е активен и включен по време на пътя, също така и активно приложение за навигация и устройството изкарва 10 часа, като остават още около 40%? И питаш дали е добре?
Не очаквам отговор, направил съм за себе си заключението.
Темата нека се има в предвид, че касае друг модел устройство все пак.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Не бих се учудил. Моя предишния телефон също беше Z2 и никога не съм имал такива проблеми с батерията, както сега с Z5

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай

Аре де няма ли някво шиба*о решение за батерията, всеки ден по 2 пъти тряя го зареждам,а го ползвам най-малко 30 мин... Писна ми накрая ш го трсна в земята и ш ми стане на сони..  Първите седмици като го ползвах по 2 дена издържаше по цял ден бях на него, след туй ш го  *** и твлефона вече 5 часа не издържа..
Цитирай

Върни се на 6 или 5
Цитирай

Кво да връщам на 6..пълна боза и то, а за 5 не знам.. бях малко време с 5, пък и отгоре на всичкото не знам как да го върна.. Най-много да осера хубавия телефон.. Изключвам батерията тя е осрана.. Извинявам се за думите ама просто ме нерви на ден по 2 пъти го зареждам
Цитирай

Уж били два дни, сега не било така
Цитирай

Sev, когато телефона беше нов,когато го взех от магазина, първите 2 седмици беше много добре доволен бях, сега батерията е боза,развалена боза с изтекъл срок..
Цитирай

Значи си е ок
Някое приложение го мъчи

Моя в момента е на 20% заряд
Преди 15 часа е изключен от зарядното
2,5 часа екран
2 часа разговори
Цитирай

Е де*а кое приложение хаби най-много.. аз напрао да спря да го ползвам.. Екрана хаби много, апък уш светлината е на авто и 30 секунди до изгасване на екрана, след като не се ползва.. Facebook,messenger те също хабят, но без тях не мога, като цяло.. Хем да питам, имам леки драскотини на камерата и малки петна, който не се махат и пречат на задната камера да фокусира както трябва, какво да правя?
Цитирай

Направи поправка на софтуера през компютър
Цитирай

И според тебе ще се оправи всичко така ли..
Цитирай

Би трябвало
...но не само да върнеш настройките, а поправка
ползваш Xperia Companion и там Software Repair
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)