Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти за Xperia Z5
#51

При мен се ъпдейтна до тази версия но не откривам опцията за Оптимизирано зареждане?
В "Батерия си седят само Стамина и ултра стамина опциите ?
Z5 Dual  от Citel  е закупен

Sony Xperia T  LT30p --> Sony Xperia Z5 Dual--> Sony Xperia 5 ii
Цитирай
Аксесоари
#52

Настройки
За телефона
Състояние
Цитирай
#53

И при мен се показа новия ъпдейт. Защо Сони не пускат често ъпдейти, като самсунг например?
Цитирай
#54

Вероятно защото повечето от актуализации им на Сони са на ниво, което не налага често пускане на софтуерни кръпки и прочее.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#55

Пуснаха ъпдейта за Теленор , Вива и неоператорските
Цитирай
#56

Потвърждавам за вивакомски z5 premium, тъкмо го инсталирах 305 е
Цитирай
#57

И аз го инсталирах .305 технополис

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#58

току що получих ъпдейта и аз от теленор
Интересно ми е дали всички си оставят тази нова опция включена "оптимизация на зареждането"?
Цитирай
#59

Аз зареждам вечер и ми пасва идеално
Цитирай
#60

Аз не мога да разбера какво точно прави тази опция. Иначе по default си стои включена.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#61

Тук колегата GHOSTFACE е описал какво се има в предвид под оптимизация на зареждане, което бе въведено в новите компилации при някои от моделите на Xperia.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1296446

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#62

Ще си позволя да направя цитат от друг сайт, защото адаптивното зареждане е обяснено много добре:

Цитат:Също ново нещо по отношение на батерията е интелигентното зареждане, което научава навиците на потребителя и така успява да щади батерията. Когато системата "разбере", че зареждате смартфона си през нощта и обикновено ставате в 8 часа, тя ще проведе стандартно зареждане до 90% и ще задържи до към 7 часа, когато ще продължи до останалите 100%. Това предпазва батерията, защото се оказва, че не е полезно апаратът да остава на зарядното след достигане на пълен заряд.

А ето какво е написано за функцията в Xperia XZ (не знам дали го има същото и в Z5)


[Изображение: 5b7932050c979222.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#63

(2016-10-21, 18:59:17)xn3k написа:  Ще си позволя да направя цитат от друг сайт, защото адаптивното зареждане е обяснено много добре:


А ето какво е написано за функцията в Xperia XZ (не знам дали го има същото и в Z5)


[Изображение: 5b7932050c979222.png]

Да попитам къде се намира? Може и да го имаме това.Smile
Цитирай
#64

Настройки > За телефона > Състояние

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#65

на Z5 Premium го имам това само че е записано като оптимизиране на зареждане

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#66

И при мен е "Оптимизиране на зареждане".

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#67

И при мен е "Оптимизиране на зареждане" и ми е включено.
Цитирай
#68

При XZ е в менюто на батерията (най-отдолу). При Z5 не са ли го добавили пак там?

[Изображение: 5e684758b512e612.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#69

изобщо не съществува такова нещо при нас като грижа за батерията,там са само стамината

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#70

Нормално да не е 1:1 с текущия топмодел
Цитирай
#71

(2016-10-22, 19:47:49)Sev написа:  Нормално да не е 1:1 с текущия топмодел

Глупости! XZ - топ моделът е с 7.0, новият андроид! Затова има повече функции и промяна на софтуера!!! Декември месец и ние с Z5, Z5 compact ще имаме всичко това!


sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай
#72

Имам я тази функция при Z5 Compact

Xperia Z1 Compact; Nexus 7;
Rikomagic MK802 IIIS; Nook Touch (Android 2.1);
Цитирай
#73

@arminasot, Всъщност Андроид 7 все още не е освободен за никой от планираните Xperia модели, като не е освободен също и за Xperia XZ, на този етап все още е с Андроид 6.0.1, както при излизането си на пазара.
Иначе ако оставим това на страна, е напълно възможно да има незначителни софтуерни разлики между две две поколения устройства, което е факт и при предходни модели от линията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#74

(2016-10-23, 08:09:59)Monipeev написа:  @arminasot, Всъщност Андроид 7 все още не е освободен за никой от планираните Xperia модели, като не е освободен също и за Xperia XZ, на този етап все още е с Андроид 6.0.1, както при излизането си на пазара.
Иначе ако оставим това на страна, е напълно възможно да има незначителни софтуерни разлики между две две поколения устройства, което е факт и при предходни модели от линията.

Да, така е, но защо съм се объркал, че вече XZ е с новият Андроид?  Батерията на новият модел XZ е вертикално, а на моя Z5 е хоризонтално, а сме с един и същи софтуер и версия. Значи наистина си има незначителни софтуерни разлики между двете устройства, както казвате вие! Поздрави! : )

sometimes the smallest things are the biggest...
Цитирай
#75

Нека уточним.

Battery optimization (a.k.a soft charging) е една функция, която рефлектира върху дългосрочния живот на батерията, функция обяснена от мен в линка, който Мони е дал по-нагоре.
а
Battery care е съвсем отделна функция, която спомага при дълго зареждане (примерно през нощта), батерията след 90-тия процент да се зарежда много бавно и да не стига до "презареждане".
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)