Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти за Xperia Z5

Защо да е абсурд? Личното ми впечатление е такова, да не говорим, че не е само моя тази констатация, виж в официалния форум на Сони и ще се убедиш, че повечето потребители също са адски недоволни от батерията при 6.0/6.0.1. Стендбай тайма също е много по-зле при Маршмелоу отколкото при Лолипоп, главно заради премахването на стамината.
Цитирай
Аксесоари

Проблема не им е във версията, а най-вероятно от дадено приложение
И аз имах такъв проблем и го разреших
Не намирам разлика в консумацията, въпреки че няма два еднакви дни за да бъде направено сравнение
Цитирай

Стига с тея батерий бе хора,ми аз какво да кажа като играя сега NFC и е пуснат да се зарежда и пак пада батерията? Всеки го ползва различно.моята батерия държи от 3 часа до 3 дни,според зависи какво и колко ползвам

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Има си стамина моуд при андроид 6.
Цитирай

Няма
Това не е Стамина
Цитирай

При Настройки - Батерия имам Стамина и Ултра Стамина режим. Възможно като функции да не е същата каквато е била преди,защото телефонът го взех скоро и веднага актуализирах до 6.
Цитирай

(2017-01-13, 08:28:17)makeno написа:  При Настройки - Батерия имам Стамина и Ултра Стамина режим. Възможно като функции да не е същата каквато е била преди,защото телефонът го взех скоро и веднага актуализирах до 6.

Моя телефон дойде директно със 6.0, но стамина имах на предната си xperia v.
Това е Doze на гугъл, но са го нарекли стамина, за да залъжат хората, защото беше много удобна и полезна функция. На nexusa ми е същото нещо, но се казва Doze.
Цитирай

(2017-01-12, 09:34:33)Sev написа:  Проблема не им е във версията, а най-вероятно от дадено приложение
И аз имах такъв проблем и го разреших
Не намирам разлика в консумацията, въпреки че няма два еднакви дни за да бъде направено сравнение

Хайде ако може да спрем спора, защото е безсмислен. Пак ти казвам - почти двойно по-малко държи батерията при 6.0/6.0.1 спрямо 5.0.1 при моето използване на телефона, с абсолютно същите приложения, абсолютно същите настройки. Флашвах и префлашвах сума ти ромове, базирани на Маршмелоу и резултатът и при тях е един и същ - батерията при всички изкарваше по-малко спрямо стоковия 5.0.1. Единственият що-годе читав ром е SlimX, там батерията е малко по-добре, но пак далеч от Лолипопа.
Цитирай

При твоето е едно
Но до посочваш форуми и да твърдиш , че е повсеместно...
Цитирай

Разбира се, че ще посочвам форуми и то официалните на Сони. Аз не мога да разбера друго - ти притежател ли си на Z5? Май не си? На компакт версията си собственик, ако съдя по профила ти. След като не си притежател на Z5 на каква база я водиш тази дискусия?
Цитирай

Ще помоля най-учтиво, потребителите, за които последните им мнения, са опит за доказване на нещо, което някои разбират, а други не, да охладят страстите си и да намерят начин за едно по-колегиално общуване във форума.
Всеки има право на мнение и не е необходимо да го натрапва на останалите, които имат собствено такова.
Тема за коментари около издръжливостта на батерията при различни условия:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=78024
Надявам се на разбиране, Благодаря Ви предварително за което.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Колегата вързва двете неща

Да имам Z5C, каква е разликата в софтуера?
Цитирай

Да си кажа и аз мнението - Със Z5C съм. Правилно е, че го купих със станина. онази старата стамина, със многото опции. при 100% заредена батерия, ми пишеше, че имам 4-5 дни ток. Искам да кажа, че аз игри и разни други пуберски неща не правя с телефона си. Ползвам нет с wifi и данни, блутууд, gps пускам само, когато ми е нужен, иначе спрян. Прогнозното време се оправдаваше напълно. После се ъпдейтна до 6. Стамина се замени с новата андроид система за пестене на енергия. Все едно си бях сменил скъпия телефон с някакъв болук. при максимална настройка за пестене, издържаше на изпарения 2 дни, непълни. След масовите протести по световните форуми, Сони обещаха да пуснат станина отново, но променена. Наистина, след следващ ъпдейт, стамина се появи, беше с пробенен интерфейс, който се доближава до този, който има вградената система на Андроид, но се върна и Ултра стамина. Сега вече прогнозната издържливост е в часове. При 100% зареждане, прогнозата е за 97-98 часа. Не знам на колегата какъв му е проблема със Z5, но моя компакт изкарва до следващото зареждане 4-5 дни. Последно толкова съм изкарвал с последния си GSM Samsyng D500. Аз съм много доволен. Не знам друг смарт телефон да издържа толкова. Така че, Стамина е върната и си работи много добре
Цитирай

Коментирам последно, за да не наводняваме темата - има голяма разлика между Z5 и Z5 compact - най-малкото, което е екранът и ppi на компактния модел е 720p (323 ppi), на чистата 5-ца екранът е 1080p и ppi е със сто единички отгоре, батерията на компактa е само с 200 mah по-малкa от оригиналния Z5. Оригиналната стамина моуд позната от първия модел Z от 2013-та бе премахната през март 2016-та, заради включения по подразбиране doze mode в Android 6.0. 4-5 дни може да ти изкара компактния модел ако го ползваш само за слушалка, ако правиш по ресурсоемки действия и задачки и при трите модела от есента на 2015-та батерията издържа като sot около 3.30 до 4 часа (играенето на игри не го включвам, защото с този Снап 810, който тротълва като невиждал батерията се стопява за под 3 часа). Дори гсмарена са го забелязали този синдром - от 73 часа endurance rating при 5.0.1, пада на 48 при 6.0/6.0.1 батерията на Z5.
Цитирай

Не знам при вас как е, но при мен след последния ъпдейт от 6.0.1, който завършва на 5.11, живота на батерията е много зле, на стандбай харчи ужасно много.
Например остявам го като си лягам на 100 % , а като стана сутринта е около 85. Ако не дойде скоро ъпдейта до 7.0 ще даунгрейдна.
Цитирай

(2017-01-18, 00:56:49)milanelo написа:  Коментирам последно, за да не наводняваме темата - има голяма разлика между Z5 и Z5 compact - най-малкото, което е екранът и ppi на компактния модел е 720p (323 ppi), на чистата 5-ца екранът е 1080p и ppi е със сто единички отгоре, батерията на компактa е само с 200 mah по-малкa от оригиналния Z5. Оригиналната стамина моуд позната от първия модел Z от 2013-та бе премахната през март 2016-та, заради включения по подразбиране doze mode в Android 6.0. 4-5 дни може да ти изкара компактния модел ако го ползваш само за слушалка, ако правиш по ресурсоемки действия и задачки и при трите модела от есента на 2015-та батерията издържа като sot около 3.30 до 4 часа (играенето на игри не го включвам, защото с този Снап 810, който тротълва като невиждал батерията се стопява за под 3 часа). Дори гсмарена са го забелязали този синдром - от 73 часа endurance rating при 5.0.1, пада на 48 при 6.0/6.0.1 батерията на Z5.

прочети пак какво промениха при начина си на тестване gsmarena и кажи дали сравнението между Адроид 5 и 6 пр Z5 е при едни и същи условия
Цитирай

Току що инсталирах 7.0 надявам се да сме по доволни Smile

Искам да попитам след като инсталирах 7.0 според вас добре ли си да се даде на телефона едни фабрични настройки?
Цитирай

да, макар че скоро ще има още един ъпдейт .378
може да изчакаш него (ако си .376) и тогава да нулираш настройките
Цитирай

И аз получих на премиума седмия Андроид от Mtel...

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Добре е. Новия диал ми харесва повече от стария, но съжалявам че изчезна лентата с топ контакти.

Sent from my E5823 using Tapatalk

Sony Xperia S Black
Цитирай

(2017-02-21, 07:06:07)jorobm написа:  
Искам да попитам след като инсталирах 7.0 според вас добре ли си да се даде на телефона едни фабрични настройки?

 Не е задължително, но е желателно. Ако не е записана коректно новата ОС ще тръгне наново да се кача...... Аз поне та правя....
Цитирай

аз лично до сега никога не съм давал заводски настройки на нито едно устройство и не съм имал проблеми

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)