Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Преоразмеряване на системния дял ?
#1

Здравейте, имам Prestigio PAP4500 Duo (черния модел), от 3 години. Винаги е било проблем липсата на място за инсталирането на нови програми. Въпроса ми е следния, може ли да се преформатира системната памет, която в момента е 503MB системна партиция и 2ГБ вътрешна "карта" памет в едно цяло ?
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж ТУК, а също и последния пост на темата
Цитирай
#3

Благодаря много за бързият, точен и ясен отговор !


Страничен въпрос, защо е важно да се запишат IMEI & MAC адреса (на WiFi модула става въпрос, нали?) ? При такава процедура има ли възможност да се изтрият/изменят ?
Цитирай
#4

Винаги има.
Затова е добре да има backup.
Цитирай
#5

MtkDroidTools не вижда телефона, закачен е с USB към компютъра, пробвах с USB Debugging включен, но програмта пак не го вижда...някакви идеи ?
Цитирай
#6

Може би има проблем с драйверите. Виж ТУК
Стъпка 4 от това ръководство - при мен става когато включвам телефона с извадена батерия към компютъра.
За Windows 7 -  при стартиране на компютъра нантисни F8 и като зареди екрана, избери "Disable Driver Signature Enforcement". След това инсталирай драйверите - не са цифрово подписани и понякога това е проблем.

След като инсталираш драйверите, включи телефона и го свържи към USB порта в режим "само зареждане"
Цитирай
#7

Така, явно се изисква custom recovery...как да се здобия с него ?

Само да напомня, телефона ми е PAP 4500 DUO (черния), с Android v 4.1.1 (последната официална версия от Prestigio), НЕ руутнат.
Цитирай
#8

За да имаш custom recovery трябва да си рутнеш телефона.
Аз онзи ден си преоразмерих вътрешната памет по начина от последния пост от линка, на втория пост от тази тема.
Цитирай
#9

(2015-10-27, 15:38:21)itanium2 написа:  Така, явно се изисква custom recovery...как да се здобия с него ?

Виж ТОЗИ пост. Може да си харесаш нещо Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)