Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия започна да пада бързо
#1

от 2 дена батерията започна да пада доста бързо. От 70% сутринта до 10% в 18 часа.
Не съм слагал никакви нови приложения.
С около 4-5 разговора и пуснати мобилни данни цял ден държеше поне до другата сутрин.
Софта е  : 4.1.7I
Цитирай
Аксесоари
#2

Пусни скриншот да видим, откъде е този дрейн на батерията.

 
Цитирай
#3

Да и аз съм така дайте съвет как да действам,или да го махам.маи ,че нещо почна да прави парчета
Цитирай
#4

А ти с коя версия на Flyme си?
Цитирай
#5

По колко часа екран правите? Може ли скрийнове? Мисля,че и моята взе малко да се излага.

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#6

Покрай моите премеждия с екрана, от сервиза са ми сменили и батерията. Не знам защо. Ама и не знам каква батерия са сложили, уж оригинална ама телефонът с 5.1.5.0 взе много да държи. Преди на Wi-Fi цял ден правих по около 5 часа и половина екран, а сега направо ме изумява.
Първата снимка е от 100% до 50%, а втората ми се вижда от 45% до изключване. Просто заради тъпият начин измислен от Мейзу няма как да го покажа по друг начин.

          

Това прави 6 часа и 32 мин екран и то, че ми се губят 5%.
Това при ползване на chrome, youtube, facebook и viber, като имам и 4 часа мобилен на 3G.
Цитирай
#7

Е супер. Аз с моя ноте 2 правя средно 5 до 6 ч. максимум и то при пълен обхват и повечето време на 2г.
Цитирай
#8

Колеги, да използвам темата и да попитам - как си оптимизирате вашите батерии? В смисъл настройки, приложения, фонови данни... и подобни неща - споделете как запазвате за по-дълго батерията. Благодаря.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#9

За да не отварям нова тема ще попитам в тази. Някой страда ли от подута батерия? Тази сутрин реших да почистя телефона си по основно и установих,че се е подула батерията му. Даже след това доста трудно успях да му сложа задния капак.
Цитирай
#10

Смени я възможно най- скоро!

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#11

Да вдигна тая тема, за да питам - от къде може да си купим нова? Тука в България изобщо има ли? Или само с поръчка от далечния изток и десет години чакане да дойде с камилски керван от там?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#12

От китайците я купих моята и почти седмица я ползвам. Държи се точно като старата, след 50% започва да пада бързо.Все си мисля, че това е заради Флайм-а ,но не ми се флашва вече, за да я видя как се държи с друг Флайм.
Иначе дойде за по-малко от месец, но аз съм свикнал да чакам.
Цитирай
#13

В България оторизиран сервис бяха "Мост компютърс".Моята е смениха там гаранционно заедно с тъча.Като за начало може да пробвате един от  тези два метода за калибриране на батерията в зависимост от това дали устройството ви е рутнато или не е.На мен ми е помагало многократно.
Цитирай
#14

Линка не работи, а имам интерес.
Цитирай
#15

Мисля, че не е до калибрация при мен. Под 50 процента пусна ли приложение по-енергоемко от сорта на камера, игра, 3D анимация или др. телефона директно умира. Включвам го и е на 1%. Тези дни ще опитам фабричен рестарт, софта е Флайм 5.1, но едва ли е от него това сериозно изключване. Това си е 99% батерия. А и апаратите ни са си вече на няколко години, реално е нормално след толкова години батерията да умре. Тези дни звънях къде ли не да питам за наличност на батерия, но уви никъде няма. Дори не могат и да ми я доставят. За момента май само от далчения изток и с доставка става. Отврат безумна и те така.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#16

Форумът не ми показва коректно линка.Не знам какви са причините.Пробвай това.
Цитирай
#17

Явно ще поръчвам батерия от Ali Expres. Въпроса е, че никога до сега не съм го правил. Разгледах горе долу как става, но имам въпрос - кой и чрез кои куриерски фирми го доставя на адреса, който съм посочил? Възможно ли е в събота и неделя да доставят? Общо взето всякакви подробности около поръчката ще са ми полезни, благодаря Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#18

Ако искаш аз мога да ти поръчам. Но после имаш транспортни разходи за куриер от Варна до там, където живееш.

Иначе общо взето нямаш голям избор. Външните линии са според търговеца с кой ще ги пусне. А в България се доставят чрез Български пощи. И след това обаждане от пощата да отидеш си вземеш пратката.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)