Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

motorola moto x play

Ами незнам в такъв случай. Аз като го отворих ме попита дали то - Messanger да стане приложение за СМС. И сега като вляза в заводското ми пише, че Messanger ми е СМС приложението. Ако ти получаваш СМС и на двете приложения едновременно не знам.
Цитирай
Аксесоари

Даже и в приложението си идват съобщенията само че отиват в архивирани
Цитирай

Ами толкова за СМС Блокиране от мен. При мен сработи. Не ми се дълбае повече. По-принцип не го използвам.
Цитирай

Когато натисна опцията блокиране..... ЦИТИРАМ - ще продължите да получавате съобщения от този номер, но вече няма да бъдете известявани. Кореспонденцията ще се архивира. При теб как е??? Със мторола мото х плей ли си?
Цитирай

Да и при мен пише същото, но не получавам СМС и на отсрешната страна пише, че не може да изпрати (само с един контакт съм пробвал просто за проба). С Мото Е2 съм, но не ми се вярва това да има връзка. Също така ми се струва, като бъг да получаваш СМС на две приложения едновременно. Би трябвало или на едното или на другото.
Цитирай

Може не разбирам но заводското не може да се деактивира само роот ако се направи. Както и да е не може телефон 2015 да няма елементарни опции ще го продавам. Колега благодаря ти много за информацията.
Цитирай

Еми щом това са ти основните функции в един телефон, продавай. Аз си мислех досега, че е необходим, за да ти се обаждат и да ти пишат СМС-и, но явно съм грешал.
По темата - потърси по-добре в маркета. Има нужните ти приложения.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Няма защо. Иначе и според мен е по-добре да се продаде с гаранция отколкото, да го отключваш руутваш и т.н. все пак не е евтин модел, а нямането на гаранция си е повод за добър пазарлък. Аз не знам какво предлагат другите по дефолт, но с малко или с повече зор намирам каквото ми трябва.
Цитирай

Да колега в маркета има ама най отгоре когато отвориш смс-те и пише името на приложението примерно SMS BLOCKER което си е очевидно че криеш нещо. А доколкото се отнася до другите телефони мога да кажа само за HTC каквото си помислиш го има без изключение.
Цитирай

Само да уточниме за последно. С това приложение Messenger -> Цъкни линка инсталирано не успяваш да блокираш СМС от даден номер и получаваш един и същ СМС в това приложение и във вграденото. Така ли?
Цитирай

Да, съобщението си идва и в двете само че без индикация, вибрация или звук или изкачащ прозорец. Във вграденото просто го отваряш и смс си е там и го четеш , в месенджъра като отвориш не се вижда но ако чукнеш на архивирани и си е там и го четеш, можеш и да си го преместиш при другите.
Цитирай

Ами незнам, но мисля, че при теб има някакъв бъг. Според мен не е нормално да получаваш СМС на две приложения. При мен не става и да искам.
Цитирай

Защо не след като и двете работят прост даваш изтегленото да управлява заводското и така и двете функционират
Цитирай

Не знам как става това. Като отворя едното ми излиза съобщение дали то да стане приложение за СМС или не. Или като ида в settings/ ...More/ Default SMS app мога да направя един избор.
[Изображение: 622c17891e9b900d.png]
Цитирай

Да точно така правя го приложение по подразбиране обаче заводското работи с настройките на другото и се получава така че имаш две приложения с различни кожи и от едното можеш да пишеш и от другото пробвай. Само че смс-те на блокирания абонат се появяват в заводското а в другото отиват в арихивирани.
Цитирай

Така. Пробвах пак да блокирам и този път стана точно както си написал. Получи се СМС в Archived и във вграденото. Но вчера при първия опит на другия телефон пишеше, че не може да изпрати, и нищо не получих. Не знам в такъв случай. А относно спирането на приложение - става и с приложението Titanium Backup (изисква руут), но го бях забравил. Далеч по-просто решение за целта в сравнение с Xposed което предложих на предната страница.
Цитирай

След много пробване ако ти се наложи изтегли GO SMS pro то проработи, е пак смс отиват в блокирани ни не излизат на яве като другите.
Цитирай

Благодаря. Дръпнах го, пробвах го и го махнах. При деинсталирането ми направи впечатление, че се бяха събрали 110 MB данни или незнам какво точно. Т.е. приложението от 16 MB реално е 126 MB. Има интересни неща, но блокирането както писах не го ползвам. А и вграденото приложение е осезаемо по-бързо от това, както и от Messenger поне при мен.
Цитирай

Да така е по бавничко е ама и при теб работи нали???
Цитирай

Не съм го пробвал това и не ми се пробва, колкото и евтини да са СМСите иначе функцията която ми направи впечатление е персонална мелодия за всеки контакт. А пък ако за блокирането на Messenger единствения проблем, е че ти се показват във вграденото приложение според мен по-лесният начин е да го скриеш иконата му от app drawera с Nova launcher.
Цитирай

Имам проблеми с контактите прехвърлям ги от сим картата, защото телефона не може да работи с контактите от сим картата но переодично част от тях изчезват, не мога да си обесня това от настройки ли е. По точно когато се впиша или отпиша от фейсбоок и изчезват, нямам идея как става това? Някой може ли да ми помогне?
Цитирай

Може ли да ми помогнете да си рутна телефона,понеже видях за лед индикатора в ютъбе но иска рут.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

(2016-01-19, 20:38:51)chaneto80 написа:  Имам проблеми с контактите прехвърлям ги от сим картата, защото телефона не може да работи с контактите от сим картата но переодично част от тях изчезват, не мога да си обесня това от настройки ли е. По точно когато се впиша или отпиша от фейсбоок и изчезват, нямам идея как става това? Някой може ли да ми помогне?

Качи си контактите в гугъл акаунта и ще забравиш за този проблем, докато ги има (Гугъл имам предвид).

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай

Още никой ли не се е занимавал с рутване и преинсталиране на този телефон?Налична ли е вече новата версия 6.0?Има ли готова рутната версия която направо мога да флашна с програма,че да е по лесно?Има много клипове в тубето но повечето не са ми ясни,и ако объркам нещо не знам как да го поправя.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

(2016-01-20, 16:59:26)bobyn написа:  Качи си контактите в гугъл акаунта и ще забравиш за този проблем, докато ги има (Гугъл имам предвид).

Това и правя или се бъркам, нещо не ми е много понятно точно какво става. Отварям импорт/експорт на контакти после давам импорт от сим картата номерата се прехвърлят, и къде отиват всъщност в паметта на телефона ли в гугъл никъде не пише. След това всички контакти са си там но след определено време някой от тях изчезват, едната от причините е когато се впиша и отпиша от фейсбоок, което не мога да си обясня защо просто няма логика но е факт пробвах сто пати и винаги става така има сигурно и други които не мога да разбера и не съм забелязъл точно какви са.  Та как да разбера къде ми са номерата и как да ги прехвърлям където си искам или в гугъл примерно ако  някой знае да помогне.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)