Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Пукане при снимане на видео
#1

  Здравейте колеги ! 



 Имам следния проблем ... понякога когато правя видео се получава едно "пукане" все едно удряш по микрофона който е долу до мястото на Micro USB port-a за зареждане. 
 При всяко видео се старая пръстите ми да са далеч от микрофона и въпреки това понякога се получава това пукане в клиповете? Дали това е софтуерен проблем или аз не правя нещо  както си трябва. 

Поздрави!
Цитирай
Аксесоари
#2

Може ли да споделиш някой видео клип с нас, за да разберем точно какво се чува?

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

Когато пука зуумваш ли?
Цитирай
#4

Ето едно видео от тази неделя - https://www.youtube.com/watch?v=o07ktZtG0no , към 7-та минута се чува това за което говоря. Докато правя видео ръцете ми са далеч от микрофона!
Не съм използвал зуум досега : )
Цитирай
#5

Това звучи като смущение от антената, лошо.
Цитирай
#6

Тоест ?
Цитирай
#7

Еми или в телефона нещо не е ок (не е екранирано) или не си е на мястото (някоя разместена антена пластина или кабел), или някое друго устройство което е в теб го смущава. Първия вариант е по-вероятен, а лошата новина е, че едва ли някой ъпдейт ще го оправи, следващата лоша е, че това е малко вероятно да ти го признаят за фабричен дефект и да ти сменят или ремонтират телефона по гаранция.
Цитирай
#8

Интересното е , че това не се получава всеки път ... но си мисля че няма как да е от допир с пръстите ми понеже винаги гледам да ги държа отгоре на лайсните далеч от микрофона до порта за зареждане.
Цитирай
#9

Аз имам смущения при запос на видео на Самсунг Ноут 3, но не са в звука а във видеото, едни вертикални линии бягат по екрана на ляво и на дясно (в звука няма проблем) още не съм разбрал от какво са, съмняеах се в светлиния сензор, че сменя режимите (понеже се появява само понякога) но напоследък си мисля, че е от мрежата, има нещо не екранирано и когато контактува с мрежата смущава камерата. При теб звука е все едно си сложил телефона до тонколона и някой ти звъни, колоната издава едни звуци още преди да ти звънне телефона.
Цитирай
#10

Вариант е когато снимате видео да минете в самолетен режим, за да видите дали ще има ли смущения.
Цитирай
#11

А при мен /за пореден път споделям/ единствения проблем за 1 година ползване е със звука при запис на видео. Така беше още от самото начало и никой в този форум не сподели има ли го или го няма като проблем. Когато се записва в шумна среда- клуб, концерт или подобни със по голяма сила на звука при мен излиза премодулиран звук и се чува само пращене поради факта че телефона не си прави баланс на силата на звука. Кел файда и от 2к и от 4к и от всичко като не мога да чуя на клипа за кво става въпрос. Просто не снимам видео!!!

Lenovo vibe p2
Цитирай
#12

Който иска качествено видео с отличен звук по време на концерт ползва Нокиа или Лумиа с технология Nokia Rich Recording.
Цитирай
#13

Не искам качествен, искам приемлив като на всички телефони от 50 лева!!!!

Lenovo vibe p2
Цитирай
#14

И при мен е подобно положението с звука на видеото... до сега оправия няма
Цитирай
#15
Wink 

Пробвайте се да запишете само звук чрез 'Звукозаписа' от приложението на телефона да видите там пък какъв е резултата!  Bu
Даже не се разбира какво е - пращенето е по силно от звука който сте записали!

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#16

Имам запис на два разговора и нямам подобно пукане,само леко почва да бръжди ако го усилиш до край
Цитирай
#17

Направих няколко записа , не установих подобно пукане... Явно проблема се появява само когато правя клипове.
Цитирай
#18

Има ли начин за премахване на лага когато правиш клипове в тъмна стая или някъде навън вечер ? Тоест когато правя клип самия запис става един такъв все едно е снимано с 15-20фпс Big Grin
Ето затова говоря: https://www.youtube.com/watch?v=6MVFKZshtNY
Има ли начин клипа да си върви гладко както когато снимам през деня например или просто камерата снима по този начин вечер ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)