Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei Honor 7 - разопаковане и ревю
#51

добре сега, като за начало, ще налеем 5.0 после ще ъпдейтнеш пак по ОТА до М 6.0
Свали прикачения архив и го разархивирай на десктопа
Вземи четирите файла, които ти казах и ги копирай в папката fastboot

.rar fastboot.rar Размер: 1.06 MB  Сваляния: 23


Пиши като си готов
Цитирай
Аксесоари
#52

(2016-02-15, 22:04:25)sokkoban написа:  добре сега, като за начало, ще налеем 5.0 после ще ъпдейтнеш пак по ОТА до М 6.0
Свали прикачения архив и го разархивирай на десктопа
Вземи четирите файла, които ти казах и ги копирай в папката fastboot



Пиши като си готов

Да готов съм , версията на рома е 5.1.2 ................  Ти Си Нечовек ..............  Боготворя те !!!!! Тухлата възкръсна !!!!!Buga Buga Buga Buga Buga Buga
Цитирай
#53

Обясни какво направи, да го има и за другите потребители със твоя проблем, евентуално  Big Grin

П.С
Само не забравяй да направиш поне 2 вайпа! и тогава ъпдейтвай по ОТА
Цитирай
#54

(2016-02-15, 22:27:49)sokkoban написа:  Обясни какво направи, да го има и за другите потребители със твоя проблем, евентуално  Big Grin

При брикнат телефон с изтрита OS абе тухла .. Сваляте си Стокова версия на ром според зависи от версията на телефона Ви (китайски или Европейски ) Ако е Китайски ще се наложи да боравите с преводача в Китайската версия на сайта . Та  сваляте си версията на ром . Ако имате инсталиран TWRP custom recovery ще се наложи да се върнете към стоковата версия посредством Multi tool Honor 7  , след което чрез опцията Unbrick в инструмента стартирате HuaweiUpdate Extractor..Трябват Ви 4 img файла които се извличат посредством екстрактора . Извличането става по Този начин .  Запазвате Img  файловете на десктопа и сваляте fastboot.rar  Разархивирате на десктопа и в новополучената папка премествате 4-те img файла получени от екстракта . Закачате телефона за кабела и го вкарвате във фастбуут мод със задържане на Vol- и power on. Стартирате FLASH-ALL.bat от папката и чакате да се пренапишат файловете .. 
Всичко това нямаше да бъде възможно без любезното съдействие на sokkoban !!!!
Благодаря за което ...!!
П.С - Най добре е да екстрактнете целия ром и да сложите всички файлове в папката с Fastboot за да се качат всички необходими файлове (
Направих процедурата наново понеже не беше възможен ъпдейт по OTA )
Цитирай
#55

Така , здравейте отново ..
Ще споделя с вас разрешаването на моят толкова голям проблем с телефона (чак в офи-сервиза отказаха да го оправят ) та... 
Телефона ми е китайска версия PLK-TL00 , беше брикнат при неуспешен руут и след това беше съживен с помощта на sokkoban.. Но нещо все куцаше , камера ъпдейти проксимити ... Следваше носене в сервиз от там отказаха да го оправят защото Китайците си пазели Китайския софт а европейски на Китайска база може да "убие "телефона ... Днес видях че е излязла официалната версия на Маршмелоу за потребителите на европейск версии PLK-L01 . Реших да рискувам ..  Но сега имам напълно здрав и излекуван телефон .. 
Какво направих : 
1. Свалих Honor multitool - има го по нагоре .
2. Свалих  Този Ром -за европейска версия PLK-L01
3. Чрез мулти туул -руутнах така инсталираната вече 5.0.2 версия на андроид + инсталиране на SU + USB debbuging 
4. Tака руутнатия  телефон свързах с кабела и спрях изцяло антивирусната програма .. 
5. Страртирах мултитул -> Debrand -стъпка по стъпка - избирате да дебрандирате телефона си с версия L01 , SU ще ви поиска разрешение за права - ЗАБРАНЯВАТЕ разрешението .. - стъпка по стъпка докато процеса по дебрандирането завърши и телефона се рестартира ..
6. Ако не сте върнали обратно стоковото рикавъри влизате в TWRP (ако сте върнали стоковото рикавъри флашнете отново с TWRP) и уайпвате всичко без сд картата ... Всички далвик кеш систем интърнал само без сд .. 
7. Сега телефона ви няма операционна система и е чист като бебе.. 
8. С помоща на туллса и Huawei extractor намиращ се в самия инстумент екстрактвате  по горния Ром и прехвърляте файловете от него в папка Unbrick която е в папката Files на инструмента ... 
9. след като сте прехвърлили файловете чрез TWRP влизате в bootloader режим и свързвате телефона с компютъра 
10. Влизате в туулса и стартирате Unbrick.. 
11. Стартира се fastboot и започва написването на рома .... 
12. След приключване се радвате на жив дебрандиран телефон .. вече всяка версия на ром може да бъде флашната на дебрандираната версия понеже сега е версия PLK само ..
Живи и здрави и дано не Ви се налага Smile
Цитирай
#56

Радвам се че си успял да се оправиш без намесата на сервизи!
Цитирай
#57

@radexrj ,пишеш , че  PLK-TL00 е китайската версия на телефона , а PLK-UL00 КАКВА Е ТОГАВА ??? питам ,защото от 05.01  съм с C17B326   ъпдейт до andrpoid 6.0 и EMUI 4.0 , и никъде в нета не мога да намеря инфо за коя версия на телефона е....чета , че хората тепърва получавали В320, обърках се вече. от @geоrgyan знам ,че поддръжката на китайската версия е най-добра и навреме  и затова ъпдейта дойде толкова рано...
Цитирай
#58

Аз съм с PLK-AL10 и май няма да получа нищо.....Поне така ми се струва.
Още като го получих си направи малък ъпдейт и това беше.С 5.0.2 съм.

Nokia X2
Honor 7 - Grey 64GB
Huawei M2 10.1" 64GB
Цитирай
#59

(2016-02-25, 11:14:58)farscape написа:  Аз съм с PLK-AL10 и май няма да получа нищо.....Поне така ми се струва.
Още като го получих си направи малък ъпдейт и това беше.С 5.0.2 съм.
имай малко търпение в края ма месеца ще дойде ъпдейт и за твоята версия


пак да попитам как се спира проклетата вибрация, когато ме търсят, въпреки ,че съм я забранил   как?,как?  аазаааа Bu Bu
Цитирай
#60

Писах но видях че си оправил проблема Smile
Цитирай
#61

Аз съм с B839 ,телефона е  P7-L10
Има ли нещо по ново и ще получа ли скоро някакво обновяване?Не че ми прави проблем,просто питам Visslar

P.s. Объркал съм раздела Bu
Цитирай
#62

Здравейте,получихте ли ъпдеита за маршмалоу ? Аз мисля да купувам телефона,как е.
Цитирай
#63

(2016-03-03, 23:46:30)djupata написа:  Здравейте,получихте ли ъпдеита за маршмалоу ? Аз мисля да купувам телефона,как е.

аз съм с китайската версия на телефона и маршмалоу имам от 05.01.2016
Цитирай
#64

(2016-03-04, 08:14:23)doktora написа:  аз съм с китайската версия на телефона и маршмалоу имам от 05.01.2016
 
как  е батерията с маршмалоу,държи ли повече?
Цитирай
#65

батерията държи твърдо 4 дни, стигал съм и до 5 винаги зареждам ,когато падне на 30%, не ползвам фейсбук и месинджър, говоря, ровя в нета, поща и тнт
Цитирай
#66

Да, чакаме сега и един скриншот по въпроса.

 
Цитирай
#67

(2016-03-08, 09:49:32)NoMaD написа:  Да, чакаме сега и един скриншот по въпроса.

направих снимка на екрана, но не мога да я кача във форума.как става????
Цитирай
#68

Когато пишеш в темата, преди да публикуваш, натискаш бутона Преглед. Тогава излизат повече опции и най-долу имаш бутон Разглеждане. Оттам избираш снимка от компа и след това с бутона Прикачване (на същия ред в дясно) я добавяш  към текста. Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#69

   
Цитирай
#70

Колеги как го ползвате телефона-с една или с две сим карти?Който го ползва с две пробвал ли е мода две сим+сд карта?

И аз взех Хонорчето.На първо четене ми допада много.И най-хубавото е че имам две сим карти+допълнителна карта памет.Мода работи перфектно. Smile
пс.Има ли начин да спра вибрацията при свързване с контакт който набирам?Нещо не намирам от каде.Мерси предварително.


Прикачени файлове Миниатюри
   

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#71

Колеги как си заключвате приложения с пръстовия отпечатък?
пс.Оправих се.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#72

здравеите колеги,имали някои информация кога ще доиде новата версия за европеиските версии,аз съм с PLK-L01.Благодаря предварително
Цитирай
#73

(2016-01-21, 15:51:33)radexrj написа:  IPAKY - Уникалния кейс ( от 2 части ) + стъклен NillKin

Колега как се натискат копчето за пускане и смарт бутона?Че аз взех един от две части и двата бутона са почти неизползваеми?
пс.Митко в 4pda някаде четох че се очаква стабилна версия към средата на април.Иначе вече има вета излязла,но трябва да я свалиш и инсталираш ръчно.

huawei mate 10-moding/dual sim+128gb a-data class 10/

 
Цитирай
#74

благодаря дано е по скоро
Цитирай
#75

Започна актуализацията на Honor 7 до Андроид 6.0 в Европа. Smile

http://www.gsmarena.com/marshmallow_upda...-17450.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)