Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

XPosed Installer за Zenfone 5 Lollipop
#1

Както знаем, обикновената инсталирана програма XPosed Installer през Андроид не работи на нашия телефон. Затова снощи се поразтърсих и намерих решение:

XPosed Installer за Zenfone 5 Lollipop

Лошото е, че трябва да се инсталира през компютъра. На линка е даден линк за сваляне и е обяснено на английски как става. Накратко, стартират се два .bat файла, като трябва да има рут и да е разрешено отстраняване на неизправности през USB. След това телефонът се рестартира, но отнема повече време, което не бива да ви безпокои, защото е само първите 1 - 2 пъти.

За незнаещите: XPosed Installer е пакет, чрез който се инсталират различни програми (модули) за тунинг на телефоните. Например, на мен ми трябва само за програмата AppSettings, чрез която за всяка програма могат да се задават различни настройки поотделно и която не може да се инсталира самостоятелно, поне при мен. След инсталирането някои от вече сложените ми програми излязоха като модули в Xposed, но си работеха и преди, например Greenify.
Цитирай
Аксесоари
#2

Само да предупредя и да опиша какво се случи с мен.

При мен след инсталиране на най-новото обновление се случи огромен издън. Xposed не работеше след инсталиране на обновлението и го деинсталирах и инсталирах наново по описания в предишното мнение начин. След това Андроид не стартира въобще. Както си беше руутнат и с деблокиран bootloader, направо си плачеше за платен ремонт, без да ми признаят гаранцията. Очаквах важни разговори и се наложи да слагам sim-картата на таблета (добре, че с него може и да се говори) Та, след 2 дни чудене и маене, се справих. Това стана по следния начин:

Връщане на Droidboot и Recovery (на руски е, но предполагам и за нeучилите този език се разбира или в краен случай може да се ползва Google Translate).

След това се минава в режим Recovery. Там ударих на камък, защото нямам опит с точно това Recovery и не зацепвах обясненията и затова бях решил да ходя до магазина и да се възползвам от гаранцията. След като се появи картинката със знака на Андроид с удивителния знак се натискат едновременно копчето за включване и бутона за усилване (или намаляване) на звука. Тънкият момент е, че след 5 секунди пръстът бързо трябва да се премести на бутона за намаляване (съответно усилване) на звука и вече се влиза в нормалния Recovery режим, където могат да се върнат фабричните настройки и да се избере ъпдейт и т. н. Това не ми беше известно и се чудех защо нищо не се получава според обясненията. Може за някого да е смешно, но предполагам, че има много хора, които не го знаят. Там вече се действа според указанията и е най-добре да се върнат фабричните настройки, за да стане всичко начисто.

По този начин си инсталирах най-новото обновление, а после страх-нестрах, пак инсталирах Xposed Installer и сега всичко е наред. Дано да съм бил полезен на някого.
Цитирай
#3

XPosed Installer винаги е с голям риск за SoftBrick  при инсталиране Smile Добре, че си се оправил и Браво, че си го описал за да не се лутат и други.

Честито Важна тема!

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#4

"След като се появи картинката със знака на Андроид с удивителния знак се натискат едновременно копчето за включване и бутона за усилване (или намаляване) на звука. "

Когато се стигне до андроида с удивителната, натиска се и се задържа бутона за включване, след това кратко се натиска volume+ и се пускат и двата бутона. Поне при мен е така.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#5

Сега видях, че и така става. Аз просто следвах указанието на руснака и затова горе го описах по този начин.
Цитирай
#6

Exposed за версия 78 https://drive.google.com/folder/d/0B7bus...kzSlU/edit

лесен начин без рискове,проверено.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)