Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

***Unlock, Recovery, Root, за HTC desire 820***
#1

Всичко правите на своя отговорност, не разполагам с телефона и няма как да тествам всичко.Не отговарям за брикнати телефони!


[Изображение: htc-desire-820-global-sketchfab-gray-gray.png]
Това е тема как да отключим bootloader, да направим root и да инсталираме custom recovery на
HTC desire 820




!!! Отключването на Bootloader-а може да доведе до загуба на гаранцията !!!
Правето го на своя отговорност


Със съдействието на Be6i4 и bobytsekov



Необходими програми и инструменти:

1. Отклюване на bootloader-a.
   Включете USB debugging

   

>>> МНОГО ВАЖНО <<<
СЛЕД ОТКЛЮЧВАНЕТО НА BOOTLOADER ЦЯЛАТА ИНФОРМАЦИЯ В ТЕЛЕФОНА СЕ ИЗТРИВА, НАПРАВЕТЕ СИ BACKUP




2. Инсталиране на custom recovery TWRP за телефони с KitKat all models

[Изображение: AgsV.png][Изображение: WujW.png]

Download Kit Kat
Само за телефони с KitKat!!!
Не флашвайте, ако сте с lollipop!!!

  • Свържете вашия HTC Desire 820 с usb кабела и от developer options сложете отметка на USB debugging
  • Сваляте recovery.img файла и го поставяте в папката на ADB
  • Отваряте cmd и пишете adb devices
  • След това adb reboot bootloader
  • И накрая fastboot flash recovery C:\Android\recovery.img
*заменете C:\Android\recovery.img с локацията на файла при вас, ако е на различно място (може да е в C:\ADB\recovery.img).
Линк към оригиналната тема  KitKat

2.1 Инсталиране на custom recovery TWRP за HTC Desire 820 Dual Sim, Lollipop, arm64|(Qualcomm 615)
  •       
  • Трябва да имате официален ъпгрейд до lollipop
          
  • Рестартирайте телефона в bootloader и изберете fastboot
          
  • Стартирайте HTC_D820_TWRP-Recovery-2.8.6.0-a51_dtul.exe
         
  • Рестартирайте в HBOOT и изберете recovery
    Download Lollipop
Линк към оригиналната тема  lollipop
Готово, вече имате custom recovery!



3. ROOT

Свалете SuperSU.zip и го копирайте на SDCard, рестартирайте в recovery, натиснете install, намерете SuperSu.zip, кликнете върху него и го инсталирайте, рестартирайте след това. Готово, телефонът ви е root-нат.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#2

Може ли някой да ми отговори с каква цел тел-а се руутва, защото съм от няколко дена с desire 820 ?
Цитирай
#3

За да можеш да правиш неща, които тези без руут не могат Wink
Цитирай
#4

(2016-01-07, 22:14:40)bobytsekov написа:  За да можеш да правиш неща, които тези без руут не могат Wink

Например?
Цитирай
#5

Например да махаш системни приложения от телефона, които по принцип не могат да се махнат.Но това е друга тема и не е мястото тук, да обсъждаме, за какво е root, има достатъчно теми във форума по въпроса.
Да не говорим, че с root можеш да загубиш гаранцията на телефона.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#6

При мен не се получава. Правя всичко както е описано и когато избера тази стъпка <<Рестартирайте в HBOOT и изберете recovery>> изкарва червен триъгълник с удивителна и нищо не става.

Има ли вариант за роот под линукс, защото когато ползвам виндос ми се иска да си хвърля лаптопа през прозореца? Опитах хиляди пъти и резултат няма.
Цитирай
#7

Червеният триъгълник с удивителната е стоковото recovery. Явно изобщо не се е инсталирало TWRP.
Ако телефонът ти е с Lollipop и е single sim, погледни тази тема.
Цитирай
#8

(2016-02-18, 06:14:16)bobytsekov написа:  Червеният триъгълник с удивителната е стоковото recovery. Явно изобщо не се е инсталирало TWRP.
Ако телефонът ти е с Lollipop и е single sim, погледни тази тема.

Ами да. Уж отключих буутлоудъра, но след това нищо не сработва. Опитах какви ли не комбинации в буутлоудъра и TWRP си седи само на waiting for device, или нещо подобно беше. С официален лолипоп съм, ще погледна темата и ще пиша какво се случва.
Цитирай
#9

Хубаво е също да си обновиш драйверите, като инсталираш последното HTC Sync. Виж и за актуални adb и fastboot, може и оттам да идва проблемът.
Цитирай
#10

Получи се!
Хиляди благодарности за @bobytsekov!
Цитирай
#11

Здр те незнам дали тука е правилното място но дали някои може да ми помогне ?  имам един проблем при актуализирането на htc desire 820 някои може ли да ме посаветва какво да направя?? Идва ми съобщение че има нова актуамизация тегля го започва да актуализирва зарежда до едно място и спира излиза ми един червен триъгалник с удиивителен знак и след няколко минути телефонат се включва без да е станало нищоSad някои може ли да ми помогне. Благодаря предварително..
Цитирай
#12

ROOT за android6?

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#13

Bu
Пичове, а S-OFF и премахване на tempered на рутнат Desire 820 (отключен bootloader и TWRP) някой може ли да сподели, как да се направи ?
Цитирай
#14

Само по този начин http://theroot.ninja, няма друг вариант.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#15

не мога да си направя рег.в htc dev.моля за помощ.или някои да даде рег.

ROM:ViperS 5.2.1/ Ядро:3.4.10-SebastianFM-1.0.4/ 4Ext Recovery 1.0.0.5 RC9/batery Anker 1900mah
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)