Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на Fastboot ROM с MI-flash
#1

Нови инструкции благодарение на @TopGun

Здравейте, колеги!


Искам да допълня малко темата за чистия флаш в *идеални* условия. Такъв флаш бихме желали при връщане от къстъм ром до сток или xiaomi.eu ром, при bootloop и невъзможност за зареждане, или при всякакви грешки и невъзможност за обновяване на ром през рекавъри (error 1, error 7).

Това става чрез флашване на последния MIUI fastboot Global или China РОМ от първоначално излезналия Андроид за телефона.
Например за Redmi note 7 (lavender), това ще бъде V11.0.6.0.PFGMIXM, което е MIUI 11, Android 9, въпреки че има излезнали MIUI 12 c Android 10.
В зависимост от желания ни краен резултат избираме следното:

1) Ако искаме да възстановим последния Глобален ром - ще изберем глобалния fastboot ром и ще го надградим с рекавъри зипове до най-новия и накрая на процеса ще заключим телефона. Това е подходящо да се извърши преди продажба на телефона или просто за изчистване на предишни грешки, които заводски настройки не оправят.

2) Ако искаме да инсталираме последния xiaomi.eu ром, ще изберем китайския fastboot rom, можем да наградим с рекавъри зипове или последващи фастбуут ромове за избягване на системни недоразумения, задължително се форматира /data дяла и чак накрая ще флашнем xiaomi.eu през рекавъри.

3) При невъзможност за инсталиране на какъвто и да е къстъм ром вече през рекавъри, се предприема флаш на fastboot rom Global/China, и задължително се надгражда с най-новия firmware или посочения в инструкциите за инсталиране на къстъм рома, който желаете.
Преди флаш на нов или различен къстъм ром, задължително се форматира /data дяла.

Ако след първоначалното зареждане на MIUI ви показва грешка: "Find device storage corrupted", трябва да се флашне през рекавъри persist.img дяла от зипа на fastboot рома, който сте използвали.

За избягване на проблеми с криптирането на /data задължително се използва рекавъри, което може да отключва дяла с pattern/pin, който сте задали. Например Orangefox, Pitchblack или модифицирано twrp.


Линкове за fastboot/recovery ромовете може да намерите тук:
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/
https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/

Firmware:
https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/

Цитат:Отдавна се каня да напиша тази тема, но по една или друга причина все я отлагам. Целта е, ако по някаква причина телефона ви стига само до логото или искате чиста инсталация - да използвате това ръководство.

1. Заредете телефона поне на 50%
2. Във fastboot режим се влиза, като при изключен телефон, задържите Vol. Down + Power и ще видите картинката за fastboot.

[Изображение: 1108139gglg2z9oavc96ou.jpg.thumb.jpg]

3. Инсталацията става през PC. За целта сваляте fastboot ROM-а който е за вашия модел (внимавайте, че има TD-CDMA, WCDMA developer , както и WCDMA stable ROMs (аз лично предпочитам developer). Линка за ROM е този:

[box]http://en.miui.com/thread-14641-1-1.html[/box]

4. Свалете файла и задължително го разархивирайте с winzip (аз изпозлвам винаги 7zip, но тук използвайте winzip).
5. Инсталирайте MI-Flash програмата.
5.1. Свалете и инсталирайте този fastboot driver -> https://docs.google.com/file/d/0B1eqnVIn...JxNEk/edit

6. По-лесният начин за инсталация е от разархивираната папка да стартирате flash_all.bat (това изтрива всичко от телефона, включително и SD card)

[Изображение: flash_all.bat.png?_subject_uid=18414218&...Vxufz0D81g]

И след рестарт телефона е готов. Ако обаче вариант в предната точка (6) не работи при вас - изпозлвайте MI-Flash
7. Инсталирайте MI-Flash и го стартирайте:

[Изображение: Mi-Flash.png?_subject_uid=18414218&w=AAA...bc-J0rTSFw]
8. Където е Browse, натиснете Advanced, за да стане ето така:

[Изображение: MI-Flash%20Advanced.png?_subject_uid=184...SV-tNUmNyA]

На първите 2 реда - избирате пътя до начина на флашване. Препоръчвам да изберете flash_all.bat
На Flash Programmer изберете MPRG8974.mbn
На Boot Image изберете 8974_msimage.mbn
На RAW XML file изберете rawprogram0.xml
На Patch XML file изберете patch0.xml и натиснете ОК

Натискайки Refresh бутона ще видите телефона ви да се появи в програмата и натиснете Flash.

[Изображение: 110857xjl0pltxjo4jzxbf.jpg.thumb.jpg]

Ако телефона го няма  в програмата, уверете се, че сте във Fastboot режим, пробвайте на друг USB порт или преинсталирайте Fastboot драйвера.

Ако искате да прегледате темата на английски - вижте тук



[Изображение: 5la2c0.gif]
[-] 2 потребители изказват благодарност на Be6i4 за това мнение:
  • Ivan_Bonev, milenvn
Цитирай
Аксесоари
#2

Ръководството може да се изпозлва и за други телефони Xiaomi. Задължително сваляйки файловете обаче за вашият телефон. Може да има и различна версия на MI-Flash за различните телефони. По спомен за MI-2S беше друга версия.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

То това 1:1 с моята тема просто вместо програма която пуска бат-а при мен е дуал клик върху него Smile

[Изображение: zorvalth.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на zorvalth за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#4

ИДеята беше да покажа как се работи с MI-Flash. Това за стартирането на bat файла е нормално да е едно и също. Ще си редактирам малко заглавието. Blush

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Имам сериозен проблем,
Телефона не иска да се пусне, пробвах да го съживя с fastboot но получавам следната грешка от снимката.
Някакви идеи какво да правя?

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай
#6

uBo написа:Имам сериозен проблем,
Телефона не иска да се пусне, пробвах да го съживя с fastboot но получавам следната грешка от снимката.
Някакви идеи какво да правя?

Да започенм от там, че не виждам аднат път до директорията с РОМ-а!?
Другото което ми идва на ум е, че пътя до крайните файлове трябва да е без празни интервали...

Дай малко повече инфо? - кой ром точно се опитваш да сложиш и как... задал ли си в Advanced менюти правилно пътищата до всичките файлове изисквани от тула!?

С този гол скрийншот няма как да ти помогнем...
[-] 1 потребител изказва благодарност на s01o за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай
#7

Пробвах с няколко версии последно с KXDMIBF22.0_4.4_sg, избрал съм всички файлове в Advanced
Интересно и незнайно защо като стартирам ръчно flash_all.bat показва се прозореца за половин секунда и изчезва пак.
Пробвах на всички usb-та на лаптопа и пак няма оправия. Не знам какво бъркам..


edit: Преинсталирах MiFlash и fastboot-а и няма никакъв ефект, избрал съм всичко както трябва, но не се получава. Грешката пак е същата.

Xiaomi Mi3 16GB --> Meizu m2 --> LeEco le Max 2
Цитирай
#8

Ето и новият линк с новите версии за Fastboot:

http://en.miui.com/a-234.html

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

Има ли линк за по- бърз даунлоуд,защото тук често прекъсва по средата.

Galaxy S2 - Google Nexus 7 - Galaxy S4 - Xiaomi MI3 - Xiaomi MI NOTE PRO -Le Eco Le MAX2 - Xiaomi MI PAD 2 - Galaxy S9 PLUS -
GALAXY NOTE 10 PLUS-Aura Glow,GALAXY Watch black
Цитирай
#10

Сложете едно o (английски о) пред линк за сваляне. Линка е нещо от сорта на http://bigotа....... -> да стане http://obigota и ще се свали по-бързо. Друг вариант е да се изпозлва flashget.

И по двата начина се сваля по-бързо - тествано е.

Трети вариант е да се съобразите с часовата разлика и да сваляте, когато е нощно време в Китай. Но не на всички телефони се сваля еднакво бавно. Последният път за Mi-4 беше адски бавно, но за Mi-3 свалих много бързо файла.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Привет от мен. Рядко влизам тук. Днес ми се наложи да се мъча да преинсталирам и все още треперя и не съм сигурен, че са се получили нещата. Определено не съм изчел всичко възможно, но имаше известни неточности в обясненията. Не разбирам и с цялото си уважение към хората, които са положили труд да просветят нас непросветените, искам да вметна,че файл flash_all.bat нямаше в сваления ром, но имаше flash_all, съответно го стартирах и нещата може би се случиха. За момента седя и чакам да видя дали ще зареди. Телефона е red note 2, и ...отдъхнах си-зареди. По никой от другите начини не стана. Телефона го взех вчера и проблема е, че сензора за близост не ми работи. Сега ще видя с новия ром дали ще работи или ще се носи по майстори.
Цитирай
#12

.bat е разширението на файла.
Цитирай
#13

Пробвах метода в началото на темата, но не се получава нищо, защото при мен файла flash_all.bat го няма. Аз съм със Xiaomi Mi Note. Реших да инсталирам един stable ром през mi flash, но по средата на процеса спира и ми изписва "неопределена грешка" и до там. Телефона влиза само в fastboot и recovery режими. По никакъв начин не мога да го стартирам. Някой ако може да помогне ще съм благодарен!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#14

Според мен ти е много дълъг пътя до крайната папка.
А скрипта трябва да го добавиш задължително.
Все някъде ще го има. Вариант е да си флашнеш през фастбуут къстъм рековъри
Цитирай
#15

Виж дали разархивираната папка няма в заглавието си празно място между буквите,ако има го изтрий или сложи _ или както е казал suffer намали пътя
Цитирай
#16

Aко се виждаше до край какво пише след error сигурно щеше да пише и решението Smile
Цитирай
#17

(2016-03-10, 00:29:29)Герчев написа:  Пробвах метода в началото на темата, но не се получава нищо, защото при мен файла flash_all.bat го няма. Аз съм със Xiaomi Mi Note. Реших да инсталирам един stable ром през mi flash, но по средата на процеса спира и ми изписва "неопределена грешка" и до там. Телефона влиза само в fastboot и recovery режими. По никакъв начин не мога да го стартирам. Някой ако може да помогне ще съм благодарен!

Имаш възможност за Flash all и трябва да сложиш отметката на него. Намира се най-отдолу на прозореца на Flash-ера, вляво от Flash all except storage, който в случая си маркирал. Освен това виж съветите на suffer и k-2. В краен случай изтегли наново ROM-а от интернет, сравни размерите на стария и новия файл и пробвай пак. Провери дали разширението на файла с ROM-а окончава на '.tgz'. Ако  окончава на '.gz', преименувай го на '.tgz'. Сега осъзнавам, че си написал "файла flash_all.bat го няма", т.е., липсва в папката при разархивиране, което би било малко абсурдно?

P.S. 10.03.2016, 15:20.
Свалих Fastboot ROM-а от http://en.miui.com/a-234.html. Използвам задължително WinRAR.
Странен е този архив, който се нарича virgo_global_images_V7.1.1.0.KXEMICK_20151209.0000.6_4.4_global_0d1a042275.tgz, сиреч на пръв поглед изглежда нормален. При разархивиране на десктопа в едноименна папка virgo_global_images_V7.1.1.0.KXEMICK_20151209.0000.6_4.4_global_0d1a042275 има втори архив virgo_global_images_V7.1.1.0.KXEMICK_20151209.0000.6_4.4_global_0d1a042275.tar.
За първи път срещам Fastboot ROM с нормално .tgz, който съдържа втори архив, окончаващ на .tar. Т. е., флашваш в крайна сметка от разархивиран .tar-архив, а не от .tgz-архив. Предполагам, че е възможно това да е причината.Unknw_mini 
В този вече втори архив си има Flash all.bat файл. Прикачвам скрийншот.


Прикачени файлове Миниатюри
   

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#18

Успях да "съживя" телефона. За разархивиране на рома използвах WinRar; сложих рома в :C и флашнах с последната версия на MiFlash - 2015.10.28.0. Използвах последния dev. rom 6.3.3 и телефона стартира успешно. Някъде по средата на процеса се замисли и реших, че отново ще изпише "неустановена грешка", но всичко мина успешно. Благодаря за помоща на всички!

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#19

Герчев, сега се сещам, че преди 4-5 седмици флашвах моя телефон с цел да пробвам един стабилен глобален РОМ с MIUI 6 преди да пробвам по-новия MIUI 7 (който за моя телефон, от седмичния ъпдейт 5.11.19, изисква обединяване на двата системни дяла в един). Имах подобни съобщения като "неопределена грешка" и се бях притеснил по същия начин.
Накрая успях да го направя, но имаше 3 условия това да се случи:
1. Да се инсталира последна версия Flash-ер, т.е., към тогавашния момент и към днешна дата това е  MiPhone20151028;
2. Самата инсталация на флашера MiPhone20151028 да се направи като се стартира с десен бутон на мишката  "Стартирай като администратор" ("Run as ...");
3. Стартирането на флашера MiPhone20151028 за флашване на ROM-а да стане по същия начин с десен бутон на мишката "Стартирай като администратор" ("Run as ...").
Едва тогава успях да го флашна. А дотогава не бях имал проблем при флашване не като "администратор".

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#20

(2016-03-10, 19:14:07)krassiy написа:  Герчев, сега се сещам, че преди 4-5 седмици флашвах моя телефон с цел да пробвам един стабилен глобален РОМ с MIUI 6 преди да пробвам по-новия MIUI 7 (който за моя телефон, от седмичния ъпдейт  5.11.19, изисква обединяване на двата системни дяла в един). Имах подобни съобщения като "неопределена грешка" и се бях притеснил по същия начин.
Накрая успях да го направя, но имаше 3 условия това да се случи:
1. Да се инсталира последна версия Flash-ер, т.е., към тогавашния момент и към днешна дата това е  MiPhone20151028;
2. Самата инсталация на флашера MiPhone20151028 да се направи като се стартира с десен бутон на мишката  "Стартирай като администратор" ("Run as ...");
3. Стартирането на флашера MiPhone20151028 за флашване на ROM-а да стане по същия начин с десен бутон на мишката "Стартирай като администратор" ("Run as ...").
Едва тогава успях да го флашна. А дотогава не бях имал проблем при флашване не като "администратор".

Аз първоначално бях със последния stable v7.1.5.0, но понеже бях инсталирал xposed, а той нещо не работеше коректно с новия ром. Та поради тази причина реших да се върна на по-стар ром (7.1.1.0), но впоследствие започнаха някои сериозни проблеми-браузъра спря да работи, през ъпдейтъра не пожех да инсталирам апсолютно нищо-изписваше нещо от рода на "нещо не е наред, моля изпратете доклад.....", също и гугъл плей ме изхвърляше постоянно. Чистих кеш, връщах фабрични настройки, но нищо не помагаше. Тогава реших отново да се върна на 7.1.5.0, но така и не можах да го флашна-все изписваше "неустановена грешка". Странното е, че, когато разархивирах рома с Winmount вътре имаше друг файл с разширение .tar и, когато разархивирах и него тогава излизаше крайния файл за флашване, който беше .cn. С Winrar обаче, като разархивирах вътре си беше .cn.Нямаше никакъв файл .tar. Иначе аз си инсталирам и стартирам MiPhone не като администратор. И сега, когато инсталирах успеншно новия dev. пак инсталирах и стартирах MiPhone не като администратор, а по стандартния начин.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#21

Това изобщо не е странно, тар-а пакетира, гз-то компресира, просто не ти е познат формата, а разархивиращите програми правят двете неща последователно http://www.e7z.org/open-tgz.htm
Цитирай
#22

(2016-03-10, 14:08:44)krassiy написа:  ...........
Свалих Fastboot ROM-а от http://en.miui.com/a-234.html. Използвам задължително WinRAR.
Странен е този архив, който се нарича virgo_global_images_V7.1.1.0.KXEMICK_20151209.0000.6_4.4_global_0d1a042275.tgz, сиреч на пръв поглед изглежда нормален. При разархивиране на десктопа в едноименна папка virgo_global_images_V7.1.1.0.KXEMICK_20151209.0000.6_4.4_global_0d1a042275 има втори архив virgo_global_images_V7.1.1.0.KXEMICK_20151209.0000.6_4.4_global_0d1a042275.tar.
За първи път срещам Fastboot ROM с нормално .tgz, който съдържа втори архив, окончаващ на .tar.
...........

EDIT: Изглежда "странен" .tgz-архивът, съдържащ .tar-архив само на служебния ми компютър. Предполагам нещо от версията на WinRAR.
На домашния компютър си е нормален .tgz-архив, разархивиращ се нормално.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай
#23

(2014-06-23, 09:44:17)Be6i4 написа:  
[Изображение: 007.gif]

Отдавна се каня да напиша тази тема, но по една или друга причина все я отлагам. Целта е, ако по някаква причина телефона ви стига само до логото или искате чиста инсталация - да използвате това ръководство.

1. Заредете телефона поне на 50%
2. Във fastboot режим се влиза, като при изключен телефон, задържите Vol. Down + Power и ще видите картинката за fastboot.

[Изображение: 1108139gglg2z9oavc96ou.jpg.thumb.jpg]

3. Инсталацията става през PC. За целта сваляте fastboot ROM-а който е за вашия модел (внимавайте, че има TD-CDMA, WCDMA developer , както и WCDMA stable ROMs (аз лично предпочитам developer). Линка за ROM е този:

[box]http://en.miui.com/thread-14641-1-1.html[/box]

4. Свалете файла и задължително го разархивирайте с winzip (аз изпозлвам винаги 7zip, но тук използвайте winzip).
5. Инсталирайте MI-Flash програмата.
5.1. Свалете и инсталирайте този fastboot driver -> https://docs.google.com/file/d/0B1eqnVIn...JxNEk/edit

6. По-лесният начин за инсталация е от разархивираната папка да стартирате flash_all.bat (това изтрива всичко от телефона, включително и SD card)

[Изображение: flash_all.bat.png?_subject_uid=18414218&...Vxufz0D81g]

И след рестарт телефона е готов. Ако обаче вариант в предната точка (6) не работи при вас - изпозлвайте MI-Flash
7. Инсталирайте MI-Flash и го стартирайте:

[Изображение: Mi-Flash.png?_subject_uid=18414218&w=AAA...bc-J0rTSFw]
8. Където е Browse, натиснете Advanced, за да стане ето така:

[Изображение: MI-Flash%20Advanced.png?_subject_uid=184...SV-tNUmNyA]

На първите 2 реда - избирате пътя до начина на флашване. Препоръчвам да изберете flash_all.bat
На Flash Programmer изберете MPRG8974.mbn
На Boot Image изберете 8974_msimage.mbn
На RAW XML file изберете rawprogram0.xml
На Patch XML file изберете patch0.xml и натиснете ОК

Натискайки Refresh бутона ще видите телефона ви да се появи в програмата и натиснете Flash.

[Изображение: 110857xjl0pltxjo4jzxbf.jpg.thumb.jpg]

Ако телефона го няма  в програмата, уверете се, че сте във Fastboot режим, пробвайте на друг USB порт или преинсталирайте Fastboot драйвера.

Ако искате да прегледате темата на английски - вижте тук

[Изображение: 5la2c0.gif]
Не работи нито един линк,а темата е актуална.Може ли да се обновят?
Цитирай
#24

Здравейте, колеги!


Искам да допълня малко темата за чистия флаш в *идеални* условия. Такъв флаш бихме желали при връщане от къстъм ром до сток или xiaomi.eu ром, при bootloop и невъзможност за зареждане, или при всякакви грешки и невъзможност за обновяване на ром през рекавъри (error 1, error 7).

Това става чрез флашване на последния MIUI fastboot Global или China РОМ от първоначално излезналия Андроид за телефона.
Например за Redmi note 7 (lavender), това ще бъде V11.0.6.0.PFGMIXM, което е MIUI 11, Android 9, въпреки че има излезнали MIUI 12 c Android 10.
В зависимост от желания ни краен резултат избираме следното:

1) Ако искаме да възстановим последния Глобален ром - ще изберем глобалния fastboot ром и ще го надградим с рекавъри зипове до най-новия и накрая на процеса ще заключим телефона. Това е подходящо да се извърши преди продажба на телефона или просто за изчистване на предишни грешки, които заводски настройки не оправят.

2) Ако искаме да инсталираме последния xiaomi.eu ром, ще изберем китайския fastboot rom, можем да наградим с рекавъри зипове или последващи фастбуут ромове за избягване на системни недоразумения, задължително се форматира /data дяла и чак накрая ще флашнем xiaomi.eu през рекавъри.

3) При невъзможност за инсталиране на какъвто и да е къстъм ром вече през рекавъри, се предприема флаш на fastboot rom Global/China, и задължително се надгражда с най-новия firmware или посочения в инструкциите за инсталиране на къстъм рома, който желаете.
Преди флаш на нов или различен къстъм ром, задължително се форматира /data дяла.

Ако след първоначалното зареждане на MIUI ви показва грешка: "Find device storage corrupted", трябва да се флашне през рекавъри persist.img дяла от зипа на fastboot рома, който сте използвали.

За избягване на проблеми с криптирането на /data задължително се използва рекавъри, което може да отключва дяла с pattern/pin, който сте задали. Например Orangefox, Pitchblack или модифицирано twrp.


Линкове за fastboot/recovery ромовете може да намерите тук:
https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/
https://mirom.ezbox.idv.tw/en/phone/

Firmware:
https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/


Моля @Be6i4 да допълни първия пост на темата

Mi 10 Lite 5G
[-] 6 потребители изказват благодарност на TopGun за това мнение:
  • Be6i4, milenvn, predator_v_bg, redsys, romborak, suffer
Цитирай
#25

Опитвам се да сложа стоков (глобален) ром и съм до стъпка „5.1. Свалете и инсталирайте този fastboot driver -> ........................“, линка не работи. Може ли, който има драйвъра да го качи отново?

Намерих го -> https://forum.xda-developers.com/t/offic...3.2588979/

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)