Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за калъфче и power bank батерия
#1

Здравейте колеги ! 

За да не правя 2 отделни теми ще помоля да ми помогнете по тези два казуса:
- търся си калъфче за Lenovo-то , нямам претенции дали ще бъде с магнит или не ... целта му е по-скоро да защитава телефона от падане,драскане и тн ... ако някой продава на добра цена или може да ме посъветва с линк от бг магазин ще е хубаво : ) 
- другото което търся е възможно най-добрата power bank до 50-60лв някъде , да успее да зареди телефона 3-4 пъти и да го зарежда бързо Big Grin

Благодаря предварително за помощта : )
Цитирай
Аксесоари
#2

Тази батерия ми зарежда телефона 3 пъти и остава за още малко http://amzn.to/1KBqo6Q Калъфи само от Алиекспрес съм купувал, там има голям избор и доставката до България почти винаги е безплатна. Повечето неща са ми идвали за 20-30 дена.
Цитирай
#3

Аз си взех силиконов прозрачен гръб за 14лв май беше и стъкло за 20лв от мол Сердика, като че ли на ниво 0 на пътеката. По-удобно е от калъф да го разлистваш всеки път и е достатъчно запазен телефона, а пък със силикона може да се държи с една ръка съвсем спокойно без да се пързаля, иначе все имах чувство че го изпускам.
Цитирай
#4

Ужас, нашите търгаши нямат равни. От Китай вземат стъкла за 5 лв. и ги продават за 20, а силиконовият гръб е 3 лв... Силиконът с течение на времето се зацапва от боята на дрехите, аз ползвам твърд гръб и няма разлика от както го имам (няколко месеца). Ето разликата, силикона го ползвах 2 седмици
[Изображение: IMG_20151028_010845.jpg]
Ако искаш силикон имам чисто нов, ще ти пратя и скрийн протектор. Мисля, че протекторът е на матиран, но не съм сигурен. Пари не искам.
Цитирай
#5

(2015-10-26, 22:45:23)eksoldier написа:  Тази батерия ми зарежда телефона 3 пъти и остава за още малко http://amzn.to/1KBqo6Q Калъфи само от Алиекспрес съм купувал, там има голям избор и доставката до България почти винаги е безплатна. Повечето неща са ми идвали за 20-30 дена.

А предложение за някакво зарядно което мога да си купя от български магазин в Интернет ?
Цитирай
#6

Това ми се вижда най-разумно предложение Asus ZenPower 1050 mAh за 40 лв. от Емаг. Може да видиш и другите предложения, но са много по-скъпи от тези които ползвам аз...
Цитирай
#7

Тези от емаг колко стотин процента надценка слагат...моят съвет е поръчай си от ибей или някой друг сайт,може да почакаш малко,но ще ти излезе няколко пъти по-евтино.
Цитирай
#8

Съгласен съм с @musabesni, че emag имат голяма надценка. Един съвет - ако решиш да спестиш някой лев и си поръчаш няк'ва външна батерия от OLX, внимавай. Има няк'ви оферти дето уж външна батерия с 20 000 mAh, но това си е чиста измама. Ако има такава батерия, то тя няма да е 20-30 лв, а доста по-скъпа, пък може и реално да ги има тези 20k mAh, но след няколко зареждания да си отиде.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#9

За това залагам на по-известни марки. Батерията на Асус и в али е толкова скъпа, друг е въпросът дали ще има за две пълни зареждания. Anker PowerCore 15600  е отлично предложение, ако има кой да ти го вземе от английския амазон. Струва 45 лв. и е класи над боклуците които се търгуват от родните търгаши. Пак казвам, зарежда повече от три пъти леновото.
Цитирай
#10

(2015-10-28, 01:28:51)eksoldier написа:  Ужас, нашите търгаши нямат равни. От Китай вземат стъкла за 5 лв. и ги продават за 20, а силиконовият гръб е 3 лв... Силиконът с течение на времето се зацапва от боята на дрехите, аз ползвам твърд гръб и няма разлика от както го имам (няколко месеца). Ето разликата, силикона го ползвах 2 седмици
[Изображение: IMG_20151028_010845.jpg]
Ако искаш силикон имам чисто нов, ще ти пратя и скрийн протектор. Мисля, че протекторът е на матиран, но не съм сигурен. Пари не искам.

Сигурно щото е за 3лв. Моя не е мръднал. Иначе нямам нерви да чакам месец/месец и половина, нямам нерви да чакам и 4-ри дена от amazon.de, но най-важното - Трябва да го видя и пипна преди да купя.
Цитирай
#11

Каква е разликата в силикона за 3 и 13 лв.?
Цитирай
#12

Цената предпплагам Big Grin
Цитирай
#13

Очевидно.
Цитирай
#14

Ами тази батерия Anker за жалост не я намирам в български магазин или по обяви .... а нямам представа как се пазари от Amazon и други подобни. Поръчвал съм само от китайски сайтове досега ( Lightinthebox & MiniInTheBox ).
Цитирай
#15

Не знам каква е разликата, но не е мръднал - нито се оцветил нито се е деформирал, ляга си перфектно - без луфтове и без усилие, нито пък мирише на абортирали гугутки. Веднъж даже спаси телефона като падна на плочките, и то класически - на ъгъл, без никакви поражения. Преди да го взема го огледах добре и ми хареса.

ПП. Материала всъщност не е силикон ако трябва да бъдем точни, по-точно няма нищо общо със силикона: Eco-PC - гъвкав кристален поликарбонат.
Цитирай
#16

Цитат:Eco-PC

Това е съвсем друга песен. Wink
Цитирай
#17

Да попитам тук за да не отварям нова тема . Как е живота на батерията ? Само на интернет и на игри как е ? Гледах че доста живот му дават .
Цитирай
#18

Вече няма значение, телефона е спрян от производство. Иначе е по-добър от повечето телефони в този смисъл. За игри е несериозно да питаш - има игри и игри. За нормална употреба изкарва 2-3 дена. Под нормална употреба разбирам работещ мейл - няколко акаунта, скайп, браузване, обаждания, навигация, четене на книги с Киндъл и UbReader и пр. Предимствата на телефона са:

- голям екран, при прилични размери на телефона като цяло.
- прилична камера, с добър софтуер към нея
- голяма батерия
- перфектен GPS

Но както казах това вече няма значение. Между другото имах външна батерия, но я подарих на дъщерята защото не ми се наложи да я използвам нито веднъж и беше излишно да я мъкна.
Цитирай
#19

С моето нормално ползване зареждам всяка вечер телефона. При всеки е различно нормалното ползване. Wink
Цитирай
#20

Прав е колегата за нормалното ползване. Досега не ми се е случвало да не го хвана в някой момент и да му стопя батерията така че няма как да споделя нормално колко време ще издържи Big Grin
Единственото което знам е , че започна ли да играя нещо за около 5 часа е довиждане батерията Big Grin Говорим за по-тежки игрички ... не за Сантасе разбира се Big Grin
Цитирай
#21

И моя телефон започна напоследък да дъфче батерията. Малка проверка показа че на AkuWeather се дължи 60% от консумацията  като е пречил на телефона да заспи около 1400 пъти за минута, освен това ползвал GPS почти постоянно. Казах при изключен дисплей да го изтребва и пак всичко си е нормално. Та проверявайте какво става от време на време.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)