Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1m
#1

Здравейте, какво ви е мнението за новия модел Lenovo Vibe P1m ?
Цитирай
Аксесоари
#2

За тая цена е перфектен.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

Не знам процесора му как ще се представя...
Цитирай
#4

Че какво му е, какво толкова би правил, че да не се справи?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

Мисля да го взема на по-малкия ми брат, а той играе доста игри и не знам дали ще му върши работа, макар че телефоните при него не издържат много. Не си струва да се хвърлят големи суми.
Цитирай
#6

Имам да купувам подарък и от няколко седмици търся нещо в точно този ценови диапазон (350-400лв). Преди това гледах ALCATEL ONETOUCH IDOL 3-4.7 на същата цена от 359лв. в Viv@com, но Lenovo P1m дава малко повече за същите пари: 5" срещу 4.7", 16Gb RAM срещи 8, 2GB ROM срещи 1.5, 4000mАh батерия срещу 2000, Android 5.1 срещу 5.0. Единствено процесора на Lenovo-тo е 1GHz, а на Alcatel-a 1.2 и камерата на Idol-a една идея по-добра. Така че не е зле да отиде да се види на място и да се прецени.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#7

Имам го от 3 дни . Впечатлен съм от батерията. Екрана е много добър. Процесорът , също ме изненада приятно. Само 1 гхз е , но е 64 битов , с 4 ядр. С 2 гб рам и Лолипоп 5.1 . Нито един , бъг или лаг , не забелязах. За цената си , е супер Smile

Galaxy Tab 3 8.0 3G , Alcatel Idol 2 Mini (6016X) , HTC One - Red Edition
Цитирай
#8

(2015-10-31, 20:26:26)gocko написа:  Имам го от 3 дни . Впечатлен съм от батерията. Екрана е много добър. Процесорът , също ме изненада приятно. Само 1 гхз е , но е 64 битов , с 4 ядр. С 2 гб рам и Лолипоп 5.1 . Нито един , бъг или лаг , не забелязах. За цената си , е супер Smile

Радвам се за теб Smile Ползвай го със здраве, май и аз ще го пазаря Smile
Цитирай
#9

Скоро май не беше излизало нищо със 1Ghz процесор?Как са решили точно 1Ghz..но явно се представя добре машинката,все пак е с 2ГБ РАМ.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#10

Здравейте,

някои от хората които са се здобили с този телефон ще сподели ли как се представя машинката ?
Ако може да направи едно кратко ревю за батерията как се справя имали осезаеми лагвания , забивания или някакви бъгове да сте открили ?
Цитирай
#11

Миналата седмица направих подарък на една приятелка. За сега не се е оплакала от нещо. Лично аз не си играх много с него за да имам някакво сериозно впечатление. Сравних го като цена и параметри и може би в това си отношение е малко по-добър от Idol-a който преди това мислих да взимам, за това и избрах Lenovo-то.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#12

Аз си го взех днеска с преподписване,сега го инспектирам...няма лаг или бъг,който да съм забелязал,камерата е средна хубост,все пак за тея пари трябва да се направи компромис Smile мисля,че батерията е най-големия плюс.
Цитирай
#13

телефона се държи доста прилично за цената която го предлагат. няма забявяне при превклюяване на екраните. батерията е перфектна. два дена изкарва с постоянна игра с него

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
#14

Да само има по масов проблем с ота ъпдейта,който забелязах вчера не иска да се инсталира,предполага скоро ще се реши този казус,но и така тела лети.
Цитирай
#15

След като го купих
се атуализира до p1ma40-027...... Но нямше проблеми при актуализацията
Но забелязвам един проблем при инсталиране на драйверите win-a не иска да инсталира драйвера за андроид девелъпмънт и чакам нова актуализация ADB driver някой ако се справил с проблема да пише

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
#16

Хм аз не съм го свързвал още към пц-то...
Цитирай
#17

При мен също не инсталира драйверите на компа също така забелязах че не иска да работи с нито една от автоматично записващите програми за разговори (освен ако не я оставиш отворена) моля съдействайте Smile
Цитирай
#18

(2015-11-06, 10:43:35)le6o123 написа:  Здравейте,

някои от хората които са се здобили с този телефон ще сподели ли как се представя машинката ?
Ако може да направи едно кратко ревю за батерията как се справя имали осезаеми лагвания , забивания или някакви бъгове да сте открили ?

Ползвам го вече от месец, и съм много доволен. 
Като за начало, батерията е много добра, с доста разговори, нормално ровене из нета, и малко игри, ми изкара 3 дена и имаше 40% батерия.Трябва да отбележа, че когато не ползвам нет, телефона е с изключен 3G модул, и в икономичен режим/ не ултра/ 
За сведение при същото ползване, самсунг с4 мини ми издържа едва 16-17 часа.
Няма лаг при игри, не ми е забивал.Камерата е добра, в пъти по-добра от леново а5000, малко бавно фокусира, но се преживява.
При супер-икономичния режим е лошо че не можеш да си настройваш будилник или календар, но ако са настроени, и включш режима, пак ще получиш известие, за разлика от самсунг с5  например.
Това е за .сега, ако някой се интересува от друго, да пита
Цитирай
#19

Здравейте, мен ме интересува как P1m се спрява с офлайн навигацията, т.е. GPS сигнала  стабилен ли е и бързо ли намира сателити? Сега съм с едно LG дето ми къса нервите, много му е зле GPSа тествал съм го едновременно с един доста ефтин Prestigio на  "Here maps". Prestigio ме локализира за около 10 секунди, а моето LG дето е 5 пъти по скъпо въобще неможе  Bu  
Ощо взето това ме итересува:
-ГПС и за качеството на звука по време на разговор и за силата на звука от високоговорителя ако може да споделите как е...
Благодаря.
Цитирай
#20

Gps не съм го пробвал още,но другите неща са на ниво Wink
Цитирай
#21

От няколко дни имам телефона и за GPS-са не мога да кажа много. Само веднъж го сложих на балкона влязох в стаята написах на чичко Google "find my phone" и веднага ме показа къде съм. Но до момента не съм го ползвал като навигация, а и надали някога ще го ползвам за това - имам си GARMIN за тази работа. Това което ме учуди положително е скоростта му. За телефон с 1GHz четириядрен процесор на Antutu benchmark ми даде 24700, а имам и Samsung S5 mini - четириядрен 1.4GHz - на него даде 15100. Явно 64-битовия процесор на Lenovo-то оказва влияние. Направо се чудя как я изкарват тая скорост.

LENOVO VIBE P1M, IPHONE 4S, SAMSUNG S5 MINI, ACER B1
Българският сaйт за обяви - www.obiavi-bg.com
Цитирай
#22

Здравейте,

На 14.12.2015 си закупих VIBE P1m от ВИВАКОМ и видях че има ъпдейт от 24 на 27-ма версия като го пуснах свали се нормално но при инсталиране ми дава грешка в някакъв нещо от сорта lib.....so или zip не съм сигурен. Пробвах няколко пъти даже последно с тяхната програма Lenovo_Smart_Assistant 1.0.3 но резултата е един и същи. Това което като цяло ме притеснява е, че снощи докато не бях се опитал да инсталирам ъпдейта батерията беше на 71% и то доста време след това започна постепенно да намалява и днес вече е на 46% към 14:20ч., като се има в предвид че снощи си свалях основните ми приложения от маркета и си актуализирах приложенията които бяха за актуализация, днес около 5 мин.съм ползвал блутут иоколо 15-20 мин.Wi-Fi. Като цяло от 71% до 46% на батериата ми показва 46 мин.разговори, 3ч./3ч. и 30м. дисплей и т.н. Като го закупих батерията не бе напълно заредена показваше - 73%. Искам да попитам има ли някакъв проблем като съм се опитал да направя тази актуализация и от това да ми направи някакъв проблем с батерията. Нали уж е 4000 ампера, мисля си че не би трябвало толкова бързо да пада, но това е само мое виждане.
Сега в момента като ми е на 46% си мисля да направя възстановяване на заводските настройки, това проблем ли е като е на толкова проценти батерията да го направя.

Какво направих:
1. Има тема във някакъв чешки форум http://androidforum.cz/lenovo-vibe-p1-vi...a1a96e9%29, от където според указанията изтеглих РОМА http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/P...W_WC85.zip
това е файл директно от LENOVO, сложих го на SD картата влязох в рекаварито, но то се оказа на китайски, като не можах да продължа отидох до последната точка от менюто, но на няколко пъти не ми даваше нагоре-надолу със бутоните за звук, но в крайна сметка се справих избрах последната точка и от там се появи rebooting.... и ми даде три възможности свързани с boot - едната опция беше за влизане в рекавари но така и не стана нищо просто телефона след секунди се стартираше и не успях да направя нищо. След това влизах в първата и втората точка от това китайско меню и ми показваше някаква информация за телефона. След това отново пробвах тази процедура но този път не ми даваше да се местя нагоре-надолу и докато се сетя какво да направя натиснах бутона за вкл. и силата на звука нагоре телефона се изключи но от 43% батерия падна на 23%. После реших да не се занимавам с това и да възстановя заводските настройки. Възстанових ги но на батерия - 23%. Всичко мина успешно снощи даже и заредих за първи път телефона. от 0 до 100 % се зареди за три часа (не съм го зареждал повече, тъй като никаде не можах да намеря информация, че трябва да го зареждам 14 или 15ч.) това беше тази нощ зареждането приключи в 3ч. а сутринта към 11ч. без да го пипам телефона батерията вече беше паднала - 4%, не зная дали не направих нещо с телефона и се притесних може ли наистина да падне с 4% за 8ч. без да го пипам.
2.Настройките на диспея на телефона са зададени на автоматичен режим.
3.В настройки батерия е включен интелигентния режим за пестене.
4.Имам две сим карти на ВИВАКОМ и на първата която е ваучер пише мрежа само GSM, а на втората от която са ми разговорите пише Авт.LTE/WCDMA/GSM.

Моля за помощ някой да ми обясни дали съм направил нещо или всичко е нормално, но нещо според мен не е, тъй като все пак говорим за батерия 4000 ампера, предишния ми телефон ALCATEL IDOL 2 като вечер го заредех и сутрин като се събудех без да е пипан батерията си стоеше на 100%, а беше с 2000 ампера, да след това като започнех да го ръчкам падаше нормално но бързо за около 3-4 часа непрекъснато ровене в нета или гласови разговори.
[url=http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/P1ma40_S024_150914_16G_ROW_WC85.zip][/url]

Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай
#23

Първо относно китайското меню. И аз имах този проблем. Заобиколих го като му първо качих рома (24 версия) на сдкартата. След това му дадох да си изтегли ъпдейта (който не става). Въпросът е, че след като даде грешка при ъпдейтването остава на английско меню и от там може да му дадеш да се ъпдейтне от sdcard. Чака се доста (5-10 мин.).  След това вече без проблем се ъпдейтва до 27 през ОТА.
   Във връзка с батерията - при мен за два дни е паднала до 56%, като малко е играно на него и съм качвал софтуери.

LENOVO VIBE P1M, IPHONE 4S, SAMSUNG S5 MINI, ACER B1
Българският сaйт за обяви - www.obiavi-bg.com
Цитирай
#24

Нормално е да пада вечерта с 4-5 процента и моя е така,но иначе си правя спокойно 8-9 часа дисплей...просто не може да спи като хората май Big Grin все пак е двусимов...
Цитирай
#25

Здравей aanton987,
На този модел в Recovery се влиза като се задържи бутона за НАМАЛЯВАНЕ на звука и едновременно с това бутона за палене/гасене. След като зареди менюто, което е на английски с бутона НАГОРЕ от бутоните за звука избираш къде да идеш и потвърждаването става с бутона НАДОЛУ. Този модел има фабрично вирус, който прави снимки и ги качва някъде в облак. Това яде батерията, защото на практика не дава на телефона да изпадне в дълбок сън, а някъде споменаваха че генерира около 1500 Мб данни. Процесът за който трябва да провериш дали е стартиран е com.google.camera.fun. От Lenovo твърдят, че заразата е станала някъде по пътя от техните китайски работилници до магазините в които се продава и те самите нямат нищо общо Wink. В България мисля че телефоните на Виваком са заразени, защото този процес го видях стартиран на телефонче от витрината им. За момента оправията е да сложиш същия този файл за който си дал линк. Телефона като цяло е бъкан с проблеми които са направо вбесяващи дори и да отстраниш вируса, така че жалко за инвестицията която си направил... Този модел след като се позакърпи малко батерията трябва да ти пада по 1% за цялата нощ (23:00 - 07:00) или спокойно да издържа 10 часа екран + 4G + 3-4 часа разговор и 2-3 часа скайп...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)