Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1m

(2016-11-16, 20:57:39)ivanm69 написа:  Пак го ресетвах и засега не се включват но пак ми се е появил един APN с име CMNET и ироглифи и беше на него.Преди имах 2 такива и ми се включва на тях макар че ги махах.Не разбирами английски и не знам как се справят там с проблема.Папка Android\data\com.google.camera.fun не видях.Някой може ли да ми каже какво да правя ?

Щом ти се появява след ресет, значи имаш инсталиран някой от заразените ромове. Според това, което съм чел, единственият начин за оправяне е да се флашне чист ром от по-старите и след това да се инсталират наличните ъпдейти. Виж първия пост в тази тема:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=79765


Лично не съм го правил и е рискова операция. Може би е по-добре да се занесе в сервиза и там да му инсталират чист ром.
Цитирай
Аксесоари

Някой може ли да ми каже - днес си го купих - КАКВО трябва да направя, за да нямам проблемите?
Да ъпдейтвам ли по нормалния начин, какво да правя, да не ъпдейтвам ли изобщо? ...

Мерси!!!
Цитирай

Инсталирай си апк-то на колегата,за да спи тела и ако искаш си ъпвай,аз съм ъпнал всичко що има и нямам ядове.

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

А ако не инсталирам нищо и го ползвам както си е фабрично - ще се появи проблема с заспиването, така ли? Sad
Цитирай

(2016-11-18, 10:34:40)vmd70 написа:  С каква версия е? Първо провери дали имаш онзи гаден вирус - по-нагоре в темата пише какви са признаците. След това няма лошо да си инсталираш ъпдейтите, ако ти излизат някакви. В момента последната версия е 036, но в нея също го има проблемът със заспиването, който се решава със споменатото от колегата приложение. В нея има и проблем с мелодиите за звънене, когато са на картата с памет. Доколкото видях в руските форуми, вече има 038, в която тези недостатъци най-сетне са отстранени, но тази версия е още тестова и не е пусната официално, предполагам до седмица-две ще я пуснат.
Цитирай

Въпросче за WiFi. Като изгася дисплея и спира безжичната мрежа. Като го включа, след секунда или две тръгва. В настойките съм дал винаги да е включена. Някакви идеи? С 4G-то го няма този ефект(дефект).

Lenovo VIBE P1m DUAL
Цитирай

(2016-11-25, 15:01:03)stiki7 написа:  А ако не инсталирам нищо и го ползвам както си е фабрично - ще се появи проблема с заспиването, така ли? Sad

 Колега аз го ъпнах когато излезе първия ъпдейт,започна батерията да пада в пъти по-бързо за същия начин на експлоатация,цветовете станаха прекалено бледи а не хубаво наситени както преди ъпа и още дребни нещица ... С помоща на колега от форума намерих начин да върна фабричната начална версия преди ъпа и от както го върнах не пипам да ъпвам системата,батерията държи два дни+ ,цветовете са перфектни,телефона работи бързо и не сече ... Нямам НИКАКВИ забележки за вече година използване.Моя съвет е : Не пипай системата,всичко е балансирано и наред.
Цитирай

(2016-11-29, 02:38:46)Cecobg написа:   Колега аз го ъпнах когато излезе първия ъпдейт,започна батерията да пада в пъти по-бързо за същия начин на експлоатация,цветовете станаха прекалено бледи а не хубаво наситени както преди ъпа и още дребни нещица ... С помоща на колега от форума намерих начин да върна фабричната начална версия преди ъпа и от както го върнах не пипам да ъпвам системата,батерията държи два дни+ ,цветовете са перфектни,телефона работи бързо и не сече ... Нямам НИКАКВИ забележки за вече година използване.Моя съвет е : Не пипай системата,всичко е балансирано и наред.

Благодаря, все пак реших да се отърва навреме и го замених с Huawei Y6 Pro Wink

Успех с леново, за мен ще си купя скоро P2 (може би Big Grin )
Цитирай

Еми безаварийно с новия тогаваSmile Аз ще му доизвадя душата още година и аз съм мераклия за P2...Тая батерийка много ме кефи как издържа мноооого Smile

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2016-11-29, 11:23:04)stiki7 написа:  Благодаря, все пак реших да се отърва навреме и го замених с Huawei Y6 Pro Wink

Успех с леново, за мен ще си купя скоро P2 (може би Big Grin )

Хуавейчетата са доста добри, обаче в андроид 6 малко са попрекалили с оптимизаците на потреблението на ток и един куп неща страдат от тази работа. Доста агресивно се избиват приложения във фонов режим, а ако са сред защитените, с тях се правят какви ли не щуротии. Например, имам си едно приложение за следене на батерията, което през 1 час записва нивото. На всеки друг телефон работи, но не и на хуавей - по някое време спира да записва, по някое време след часове наред пак тръгва, без да го пипам. Няма да изпадам в подробности как открих какво точно става, но в крайна сметка се оказа, че телефонът като изгуби мрежа за определено време и решава, че всички приложения, които са се регистрирали да бъдат събудени да речем след 1 час или след 20 минути за да свършат някаква работа, се пренасочват за събуждане след 12 часа. Междувременно ако дойде мрежата - сори, остават си за след 12 часа. И го прави с всякакви приложения, дори и такива, които изобщо не зависят от мрежата. В моето приложение даже използвам специално api на андроид 6, което, според документацията (а и тествано на други андроиди), гарантира събуждане даже и когато телефонът е в влязъл doze режим. Не и при хуавей обаче. Понеже правя няколко приложения и имам известни наблюдения, мога да кажа, че леново поне не си позволяват подобни волности и всичко работи както е документирано от гугъл. Тъй че, всеки с кусурите си Smile
Цитирай

Пълно щастие няма явно...Smile

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2016-11-29, 20:17:36)musabesni написа:  Пълно щастие няма явно...Smile

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk

След дълги мъки, многобройни ругатни, преинсталирания, нулирания, различни комбинации на настройките и смяна на протекторите... направих следното - продадох Lenovo P1m, купих Samsung Galaxy J5 2015, обнових го до Android 6.0.1, сложих двете сим-карти, инсталирах приложенията, направих настройките и... се кротнах. 

Не знам дали е пълно, но щастие има. При Lenovo нямаше. Пу-пу да не са му уруки на Samsung-а и да не ме застигат клетвите на недоволните в този форум от написания дотук текст.

Не се мъчете повече с тази марка, падна на нивото на Neo според мен - само ядове, язък, че си платил по-малко.
Цитирай

Със здраве аз съм достатъчно доволен за мижавите 280 кинта...които ще кихна за две години,ядове в началото имах както повечето,сега е пушка.

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2016-11-28, 11:18:30)veselin10 написа:  Въпросче за WiFi. Като изгася дисплея и спира безжичната мрежа. Като го включа, след секунда или две тръгва. В настойките съм дал винаги да е включена. Някакви идеи? С 4G-то го няма този ефект(дефект).

Само аз ли съм с такъв проблем?

Lenovo VIBE P1m DUAL
Цитирай

(2016-11-30, 12:10:18)veselin10 написа:  Само аз ли съм с такъв проблем?

При мен такъв проблем не се наблюдава. В разширените настройки на WiFi:

"С включен WLAN при спящ режим" = Винаги
Цитирай

Като ,стана дума дали да се сменя Леновото ,аз да ви кажа като изключа проблема с мобилните данни ,които се включват сами ( още не съм разбрал защо ) , съм си доволен от телефончето.Както , каза колегата по горе за паричките които струва си е перфектен Smile А за Huawei имам G7-L01 ,също е доста добър, но малко му се бавят ъпдейтите Smile за ANDROID 5 се наложи ръчно да го правя , и то благодарение на форума тук Smile
Цитирай

Приятели, аз ли съм прост или просто няма такава функция. Къде, по дяволите, е опцията за пренос на контакти от сим към телефон и обратно...щото сим контактите не ми дава да ги редактирам, нито да ги трия, та искам да ги прехвърля на телефона, но НИКЪДЕ, не видях да има опция за импорт/експорт по настройки, менюта, указатели и прочие...някой може ли да помогне?  Bu
Цитирай

Обяснявам бавно и просто:Д натискаш зелената слушалка,после долу в ляво сензорния квадрат ти излизат опции от къде да си импортираш контактите...

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Дали някой знае кога ще има ъпдайте за P1m към Android 6.0 Marshmallow?

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай

(2016-12-13, 19:46:54)rss312 написа:  Дали някой знае кога ще има ъпдайте за P1m към Android 6.0 Marshmallow?

Не се знае кога, то дори не е обяване официално че ще има ъпдейт до 6.0 за p1m,поне до колкото имам информация. Такива са Lenovo, без информация, при тях може и утре да ти пуснат ъпдейта може след 6 месеца а може и изобщо да не пуснат.
Цитирай

Аз лично не бих заложил на този ъпдейт...нищо не предлага,което да ме накара да го сложа.

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги много взеха да ми писват малкото и безлични теми на телефончето.Според вас ако си дръпна от гугъл плей някво приложение с теми ще вървят ли качествено или трябва да са спец. за този модел ?

Дайте някво решение малко да разчупим еднообразието.
Цитирай

Здравейте,

От известно време започнаха да се появяват следните съобщения в долния край на екрана:

"Предаване данни", след няколко секунди изчезва и се появява "Затваряне канал", което също изчезва след няколко секунди. Няма значение кое приложение е отворено в момента. Някой наблюдавал ли е подобно нещо?
Цитирай

При мен не...

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

След малко повече ровичкане, разбрах от какво е - наскоро си смених СИМ картата (Виваком) с такава, поддържаща 4G. Въпросните съобщения се появяват всеки път при преминаване от 4G към 3G, независимо каква е причината - загуба на 4G сигнал на дадено място, или ръчно превключване в режим 3G/2G. На някой ако започне да му излиза подобно нещо, да знае, че не е вирус Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)