Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1m
#51

аз лично изчаквам телефона сам да се оплаче че трябва да се зарежда, при мен става на 15%

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
Аксесоари
#52

(2015-12-25, 22:05:12)rss312 написа:  аз лично изчаквам телефона сам да се оплаче че трябва да се зарежда, при мен става на 15%

То и при мен ако го оставя да стигне до 15% и мога да започна да го зареждам, но това което ме притеснява е описания от мен вероятен проблем с това, че от 63% батерия след функция рестарт и след това функция изключване - батерията пада от 63% на 30%, което ме притеснява малко да не би да има проблем. Другото което е не зная до колко процента трябва да чакам да падне батерията "литиево-полимерна" и да започна да го зареждам, както казах при литиево-йонните съм срещал някъде информация, че щом достигне до 30% трябва да започне зареждане, докато при литиево-полимерните не зная. Някъде из форумите четох че батерията не трябва да пада под 20% преди да се започне зареждане, затова и реших това да става от 30%. Притеснява ме обаче това падане на батерията от 63% чрез бутона за включване на телефона избрах рестарт след което телефона се стартира влезе в менюто, след което пак с този бутон му дадох изключване и след като се стартира ми показа батерия от 63% на 30%, ето това е притеснително. Не зная дали нещо индикатора от самия софтуер не се бъгва и поради това след изключването се рефрешва и ми дава нов намален процент не зная каква е причината пробвай и ти и ми пиши за резултат но от 63% батерия.

Антон Тодоров
Цитирай
#53

този проблем който описваш ми се случвал със Samsung S3 показва една стоиност след рестарт е коренно различна, мисля че е от бъгав андроид , или пък друго нещено което ми се случвало изтощена до край батерия при което телефона се самоизключва, слагам го на зарядно и изведнъь ми показва 30% което за мен е ненормално . Рестартирам го и докато се осъзнай след рестаарта ми показва реално 5% с което мога да се съглася. Самсунга започва да вика на 30% да го зареждам докато Леновото на 15%

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
#54

(2015-12-25, 22:43:05)rss312 написа:  този проблем който описваш ми се случвал със Samsung S3 показва една стоиност след рестарт е коренно различна, мисля че е от бъгав андроид , или пък друго нещено което ми се случвало изтощена до край батерия при което телефона се самоизключва, слагам го на зарядно и изведнъь ми показва 30% което за мен е ненормално . Рестартирам го и докато се осъзнай след рестаарта ми показва реално 5% с което мога да се съглася. Самсунга започва да вика на 30% да го зареждам докато Леновото на 15%

Добре ти като си с версия 27 как я сложи. Аз свалих първо версия 24, както бе описано в тази тема Ако имате проблем с ъпдейта на Lenovo Vibe p1m -> РЕШЕНИЕ, след което телефона ми позволи да ъпдейтна до версия 27 през ота. Първо сложих P1ma40_S024_150914_16G_ROW_WC85, както бе описано във чешкия форум и след това надградих през телефона до 27 версия. Сега в момента версията ми е p1m P1ma40_S027_271115_16G_ROW.

Антон Тодоров
Цитирай
#55

Телефона го закупих от Vivacom и беше с s024  Веднага като го включих за първи път и му настройх Wi-Fiми каза за акгуализация. Просто казах ок и той се актуализира без никакви проблеми и в момента не виждам такива. Едисвено имах с компа с драйверите но проблема се оказа че не са сЛожили VID PID които се наложи да ги добавя ръчно в списъка и слез това всичко се опрви

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
#56

Някой знае ли каква е разликата между P1ma40_S027_231115_16G_ROW и P1ma40_S027_151127_16G_ROW ?
Цитирай
#57

Докато рових в нета намерих тази статия за някои проблеми и евентуалните решения:

http://www.rushinformation.com/lenovo-vi...and-fixes/

Явно скоростта на заряд зависи много от зарядното и кабела...

LENOVO VIBE P1M, IPHONE 4S, SAMSUNG S5 MINI, ACER B1
Българският сaйт за обяви - www.obiavi-bg.com
Цитирай
#58

Здравейте имам проблем със завъртането на екрана на lenovo p1m. Не се завърта при включена опция за завъртане на екрана. Само когато е в режим на камера се завърта.
Цитирай
#59
Big Grin 

Big Grin Благодаря за съвета с update на системата всичко е ОК Big Grin
Цитирай
#60

Като го закупих на 20 декември тела беше със заварена версия 024.Още преди покупката бях разбрал за проблемите посл време около тия ъпдейти и затова реших да не бързам.Към 26-ти му дадох актуализация и показа че ще премине на версия 027-151127-16GROW.Големината му бе 72 мегабайта и сега е толкова.Даде грешка и нищо не стана ,това и очаквах де ако трябва да съм честен.Продължавам да съм си с 024 и не знам кво да правя,в близките дни сигурно нищо.Тоя чешкия 1.3 g инсталационен файл не разбрах коя версия е,024 или 027....

Батерията му е добра,две мнения няма!Зареждам го като падне докъм 15-17 процента,забелязах че WIFI-то си точи повечко батерия,или поне с такова впечатление останах.
Цитирай
#61

Здрасти колеги от вчера майка ми е с този телефон.Взехме го от теленор и веднага ъпдейт .Дадох му ок зареждаше и по някое време гледам в рековери менюто да му дам рестарт.Рестартирах и всичко си зареди нормално.Как да му спра да си търси ъпдейти?Моето старо телефон че С2+ имаше чавка с която спирах да търси актуализация на софтуера,рових на този,но не намирам такова чудо.mp3-ки за звънене има ли значение къде трябва да се сложат,че да могат да се избират?

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай
#62

Здравейте пак!
Относно проблема с обновяването на P1mSad1) изтегли ъпдейта 024 от чешкия сайт който е 1.3 ГБ на SD карта без да го разархивираш.(2) изключи телефона и постави картата.(3) Натисни едновременно двата бутона на звука и старта за няколко секунди,ще ти се включи телефона с черен екран и 3 опции.(4) натискаш минуса на бутона за звука и избираш recovary,с плюса за звука даваш ОК,отваря се друго меню.(5) с бутона за звука избираш from sdcard даваш ОК със старт бутона,отваря се менюто на SD картата.(6) с бутона за звука избираш ъпдейта 024 и натискаш старт бутона отново за ОК.После чакаш около 10 мин. да се разархивира и инсталира.(7) след като се ъпдейтне системата вече през телефона отиваш на приложението Lenovo Dominion избираш актуализации и стартираш ъпдейта 027 който вече се инсталира сам без проблеми.(8) после сядате пиете 1 бира или каквато там обичате и почвате да си го разцъквате спокойно. Big Grin Visslar
Дано съм помогнал!
Цитирай
#63

Одеве видях телефона накрая завъшваше с 029 версия

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай
#64

Rolleyes Предполагам си видял  номера на радиомодула а не на версията.Моя след ъпдейта на версия 027 показва номер на радиомодула 033
Цитирай
#65

Дам версията наистина е 024 и ми предлага 1.3гб.ъпдейт ,ама ще се въздържа най-добре

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай
#66

.....
Цитирай
#67

Бихте ли ми казали какво съдържа кутията Smile
Цитирай
#68

(2015-12-30, 23:46:25)barni_basriev написа:  Бихте ли ми казали какво съдържа кутията Smile

При мен от Теленор имаше зарядното,слушалки,протектор за екрана и предпазен за гърба-пластамаса ли е знам ли го.

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай
#69

Благодаря за отговора
Цитирай
#70

Вкрайна сметка някой може ли да каже каква е разликата между P1ma40_S027_231115_16G_ROW и P1ma40_S027_151127_16G_ROW ?

Galaxy NOTE II / MI3
Цитирай
#71

Честита Нова година на всички!

На 30.12.15 си закупих телефона от Vivacom.
Както пише и rss312, беше с версия s024 и при включването веднага се ъпдейтна до P1ma40_S027_151127_16G_ROW.
Засега всичко е ОК.
Единственият проблем, който имам, е връзката с PC. При свързването поиска да се чекне USB Debugging. Направих го, свърза се, но не можа да инсталира някакъв драйвер и .. толкоз.
Не иска да инсталира Lenovo suite, не знам дали е заради драйвера, но не иска.

Ако някой е имал същия проблем и е намерил решение, моля да го сподели.
Цитирай
#72

Привет колеги,как се задава мелодия към определен контакт?Не става от музикалния плеър или от менюто където са контактите.За сега единствения начин който намерих е чрез zedge-то директно свалям мелодия и директно я задавам към контакт.На Самсунгчето си беше от музикалния плеър и директно имаше да я зададе към някой контакт.

Huawei P60 Pro; Huawei P30 Pro 6gb Aurora;Huawei Mate 20 Lite- Aurora Blue ;LG G4 H815 Black Leather Edition; Samsung Galaxy S II Plus 4.1.2
Цитирай
#73

Здравейте,
проблема със драйверите е следния, Lenovo са забравили да добават във файла телефончето.
1. Инсталираме си дарайверите от телефона както си занем -> next...next..finish
2.Отваряме си Device Manager-a и гледаме една чуденка.
3.Даваме proparties -> Details->Hardware Idl
4.След това отваряме папката Program Files->LenovoUSBDriver->ADB->Lenovo_adb.inf
5. Добавяме следния ред:

;Lenovo ADB Interface  (без това то го има)

%CompositeAdbInterface%     = USB_Install, USB\VID_17EF&PID_201D&MI_02

като последното VID.... го копваме от Device Manager
След това записва файла
и даваме да си ъпдейтне драйвера ръчно и посочваме директорията ADB
и това е всичко приятели

Lenovo Vibe p1m P1ma40_S027_151127_16G_ROW
Цитирай
#74

rss312, Благодаря за информацията Thumbs Up

Не се наложи да я използвам, понеже някакси проблема с драйверите се беше решил сам Big Grin (колкото и да е странно). Mobile Assistant се стартира без проблеми и всичко изглежда ок. Не знам какво включва този Lenovo Suite, защото като стартирам ехе-то инсталацията не тръгва... и засега инсталирах само Mobile Assistant. Както и да е, drajwerite sa nared, ще му търся решение по-нататък. Засега не забелязвам други проблеми.
Цитирай
#75

(2016-01-04, 17:45:47)myzrael написа:  Привет колеги,как се задава мелодия към определен контакт?Не става от музикалния плеър или от менюто където са контактите.За сега единствения начин който намерих е чрез zedge-то директно свалям мелодия и директно я задавам към контакт.На Самсунгчето си беше от музикалния плеър и директно имаше да я зададе към някой контакт.

Привет myzrael, това което аз използвам е:
избираш контакта ->Detail  и натискаш бутона с квадратчето долу вляво. Отваря се меню, едната от опциите е Set ringtone.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)