Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1
#51

На мен тоя upgrade ми го пусна OTA преди 2 седмици найстина камерата е по-добре и не забелязах да има никакъв драйн до сега на батерията.
Цитирай
Аксесоари
#52

Някой има ли проблем с обхвата в първият слот на Виваком?По-точно с 3g то.Има сигнал,но доста често прехвърля на 2 рата карта,която пак е на Виваком,но съответно не е на 3g?Смениха ми телефона и с новият пак същият проблем.

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#53

Здравейте. Към днешна дата има ли хора с различни оплаквания от горе споменатите? Мисля до края на идната седмица да се сдобия с този апарат, и искам да събера възможно повече мнения за поведението му.

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай
#54

Здравей Wesschy , аз лично нямам никакви оплаквания относно обхвата. Ползвам карта на Виваком в първи слот но нямам втора карта , така че не мога да кажа със втора карта как се държи телефона . За мен беше важно телефона да е с издържлива батерия и Леновото оправдава напълно това . Преди последното му зареждане изкара 3 дена и 20 часа с над 5 часа дисплеи и постоянно включен 3G  , wifi и имаше все още 15% батерия . Телефона го ползвам за разговори , нет ,разни калкулатори на игри не играя . По на зад в темата някой се оплакваха от невъзможност за ъпдеит , при мен всичко мина гладко ъпдеитвах през wifi сега съм с версия P1a42_S140_151111_ROW.
Накратко - доволен съм от покупката .
Цитирай
#55

На мене заради обхвата трети телефон ми смениха и пак е така прави си сметка
Цитирай
#56

Снощи сложих картата от първият слот,във вторият и на нея ползвам нет с 3g.Днес ще тествам да видя дали проблем има само в пъвият слот с 3g или и в двата е едно и също.Нагласил съм само 3g мрежа.Ако сложа на LTE/WCDMA/GSM доста често намирам телефона в GSM режим при наличието на 3g мрежа.

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#57

(2015-12-13, 09:13:51)le6o123 написа:  Здравей Wesschy , аз лично нямам никакви оплаквания относно обхвата. Ползвам карта на Виваком в първи слот но нямам втора карта , така че не мога да кажа със втора карта как се държи телефона . За мен беше важно телефона да е с издържлива батерия и Леновото оправдава напълно това . Преди последното му зареждане изкара 3 дена и 20 часа с над 5 часа дисплеи и постоянно включен 3G  , wifi и имаше все още 15% батерия . Телефона го ползвам за разговори , нет ,разни калкулатори на игри не играя . По на зад в темата някой се оплакваха от невъзможност за ъпдеит , при мен всичко мина гладко ъпдеитвах през wifi сега съм с версия P1a42_S140_151111_ROW.
Накратко - доволен съм от покупката .

И аз като колегата съм с 1 карта на Виваком на първи слот и всичко което е написал мога да го потвърдя на 100%. Доволен съм от телефончето Visslar

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#58

По принцип работи и моят, на 3g в първият слот,но малко да му падне сигнала и преминава в gsm режим.Когато се сложи на режим само 3g се губи обхвата по някога и разговора се прехвърля към втората карта.Имам k920 който е само в 3g режим и няма този проблем.За сега картата с нета ми е във вторият слот и няма проблеми,но...Знам ли. Може само в първият слот да го има.Ще го тествам днес и ще пиша.
P.S. Същият проблем.За два дена,еднакъв проблем с 2 чисто нови телефона.Взех си парите от Леново.Доста коректни в това отношение. Ще сменям със сигурност марката Smile

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#59

Пресен притежател съм на телефона - взех го от Технополис - за сега нямам проблеми с обхвата му. Камерата се държи на ниво след ъпдейта.
Аз се колебаех между него и Zenfone Selfie и в крайна сметка закупих Леновото заради по добрата му батерия. С интернета нямам никакъв проблем - ползвам го на 3Г на този етап защото съм с Мтел.
Цитирай
#60

Здравейте. Една колежка си закупи телефона от виваком и й излезе актуализация на фърмуеъра ( P1a42_S140_151111_ROW ). И самият телефон взе малко като че ли да лагва. Поръчка го известно време, и след това й излезе актуализация - P1a42_S154_151207_ROW .
Сега въпросът е дали да направим следващата актуализация? Има ли хора, които са я получили, и дали могат да дадат информация как се държи телефона при нея, дали бави, забива, и т.н.?
Благодарим предварително.

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай
#61

По принцип не е ъпдейт голям,по скоро е да оправи някой бъг,така че е желателно да се ъпдейтне щом от предния ъпдейт е започнал лага...а дали е от ъпдейта ?
Цитирай
#62

Май се оправи, може и да е било нещо временно, докато се осъзнае апарата какво му се е случило Big Grin

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай
#63

154 или 145 .. И колежката има ли проблем с обхвата при 2g или когато покритието е слабо
Цитирай
#64

145 , де.. моя грешка  Angel

Преди час-два каза, че като че ли малко й бил паднал обхвата на 2 чертички, но нямам точна представа. (просто, защото не съм видяла с моите очи  Tongue )
Тя все още не е направила втория ъпдейт, който й излезе, дори не съм сигурна дали иска да я направи.
Коя версия е с проблемния обхват?

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай
#65

Бях с 140 днес направих 145 с надежда че ще се оправи но няма подобрение.. Тъпото е, че е само на виваком проблема и че никой не взема под внимание.. Смениха ми 3 телефона 3 сим карти и нищо звънях в леново 2 пъти пак нищо... Един човек от форума ми писа че е върнал телефона защото му е правил този проблем значи не е само при мен ... Чудна работа
Цитирай
#66

Ще наблюдавам телефона как се държи, но ще сме заедно с нея още 3 дни, след това няма да имам поглед над нещата. До тогава мога да ъпдейтвам темата как се държи телефончето.

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай
#67

Ами аз май ще ходя тази вечер да го връщам и аз ... доста е неприятно да не знам кога ще имам обхват и кога няма да имам... а и никой като не ми казва нищо какво друго може да се направи
Цитирай
#68

Liefish,сменяй го приятелю.Аз го върнах и взех Vibe Shot.P1 то мнпго ми харесваше,но с този проблем не си заслужаваше нервите.

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#69

Реших да си направя експеримент. Тъй като имам сим карти и на Виваком, и на Мтел. Проблеми нямам нито с обхвата при разговори, нито с интернета, защото имам нет и ма двете. Свързва се без проблем за няколко секунди.

Аз имам едно питане. Могат ли да ми сменят апарата затова, че е надраскан? Може да звучи нелепо, но в рамките на пет дни се появиха две драскотини по екрана. Не е изпускан и не съм си правил експерименти дали наистина не се драска, но линиите са факт...
Цитирай
#70

Телефонът днес губеше обхват, и сменяхме настройки, сменяхме слотове, едно друго... и нямаше оправия.
Накрая решихме да идем до магазинът на виваком, от където го закупи, и от там казаха, че има три опции: 
1. Да го пратят в сервиз, за да може да го оправят от там. 
2. Да запишат, че е дефектен и да й дадат нов, който ще е със същия проблем. 
3. Да чака да минат всички актуализации, за да може да стигне до момента, в който ще получи правилната честота на работа.
Проблемът идва от там, че телефона за в момента е пригоден да работи с Румънските мрежи, които работят на различна честота от нашите, и по-специално от тази на Виваком.
В магазинът пуснаха да се актуализира системата до P1a42_S145_151207_ROW , и казаха да си върне фабричните, за да се изчисти, да продължава да го актуализира и да чака.

Другото, което аз разбрах от доверен човек е, че може да се руутне и да се поправи честотата на работа. 
За в момента можете да го настроите да работи на: авто. GSM/WCDMA (ако се намирате в населено място, където все още няма LTE покритие) и тогава не би трябвало да има проблем.

Ако науча нещо допълнително, ще ъпдейтвам. Smile Дано се закрепят нещата някак.

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай
#71

До сега даже руснаците на са успели да го рутнат.Проблемът е,че буутлоудъра е заключен.А и друго да питам...Длъжен ли е клиента да чака,неизвестно колко време,някой да оправи проблем,който се получава само на Виваком.Видиш ли,те знаели за честотите,ама го продават,въпреки,че проблемът е масов и хич не е маловажен.

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#72

Интересно ми е да разбера това с губенето на обхвата при телефони закупени от виваком ли се случва само ?
Понеже аз не съм го купувал от тях а го притежавам  от 27.11 и  не съм имал нито едно съобщение за пропуснат разговор , както и проблеми свързани с ъпдеити или изобщо някакви . Абонат съм на виваком по принцип , или може би не съм бил на места със слаб обхват на оператора , знам ли .
Цитирай
#73

Аз го купих от Леново,магазина в Парадайс център.Два телефона за два дена с един и същи проблем.Отбелязвам,че където живея,обхвата на 3g не е пълен.Но проблема се появява само на този телефон

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#74

За съжаление май се повтаря сагата с обхвата и пропуснатите обаждания с другия модел P70. Влезте в подфорума за него и прочетете за мъките които имахме и с този иначе не лош телефон. Проблема е софтуерен и уж се реши с последващи ъпдейти но е в последствие отново се появи. Китайските програмисти са гола вода и както виждам и при този модел P1 са се "постарали" доста. Оказа се че P70 има затруднение при работа на 3G 900Мhz която се използва основно от Виваком и от там тези проблеми се проявяват основно в тяхната мрежа. Предполагам че и тук е същата ситуация. Наистина всички Леново телефони които официално се продават у нас са с румънски регионален код и трябва ръчно да се смени на български такъв. За различните модели процедурата е различна и в общи линии  става с въвеждането на секретен код, за повече инфо тук - http://lenovo-forums.ru/topic/8642-%D1%8...vo-device/
Цитирай
#75

Проблема с обхвата го няма отдавна при П70, (на Теленор съм) а от както ъпдейтнах до 5.1, всичко си работи идеално при мен. Нямам пропуснати обаждания, мрежата мигновено си се сменя 4G, 3G,wi fi без никакви проблеми.Вярно, преди ги имаше тези проблеми П70, но ги оправиха.Смятам че ще се реши проблема и с този телефон! Един съвет мога да Ви дам, не го ровичкайте това сервизно меню, от там тръгват проблемите. Просто изчакайте!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)