Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1

Някой да има малко повече информация за ъпдейта?

http://www.hngn.com/articles/213239/2016...ibe-p1.htm
Цитирай
Аксесоари

Здравейте отново. При зареждане на телефона ми изписва, че температурата на батерията е необичайно висока и трябва да се прекрати зареждането да не се повреди батерията. Задната част на телефона е доста гореща. Знам че зарядното е за бърз заряд, но въпреки това си мисля че не е нормално. За първи път го изписва, или поне аз го виждам за първи път. Каква е пределната температура на батерията при зареждане? Благодаря предварително.
Цитирай

По принцип си затопля доста в началото,като започне заряда...ама да няма някакъв проблем със зарядното или кабела?

Изпратено от моят Lenovo P1ma40 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Кое приложение ти дава това предупреждение за критична температура?Стоковото на системата или някое "невероятно и вълшебно",което си сложил ти?Ако е второто,махай веднага поредният боклучав "батери-доктор" и машинката ще работи по-добре!Ако е системният анализатор,положението е рисковано(има реална опасност наистина да се загрява акумулатора и това да доведе до запалване или разтапяне на батерията)А си нямаш на представа,как гори литиева батерия!Дори ти препоръчвам хард-ресет,ако предупреждението е от стоково приложение!
Цитирай

Мисля че го видях на CM security , май не ми ги показа системното. На зарядното си пише Леново, ама е с един адаптор за БДС 220 волта, но се съмнявам проблема с е от него
Цитирай

Здравейте, днес влизах през WiFi в интернет и почти веднага с влизането ми изписа, че има проблем с някакво приложение, което било опасно и т.н. И аз без да гледам взех, че го изтрих. После се оказа, че съм изтрила оригиналното приложение за Теми на самия телефон. Опитах се да го инсталирам наново, но просто се оказа, че го няма в телефона. А в маркета оригиналното стоково приложение липсва. Дайте съвет как да си възстановя липсващото приложение!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Проблемът е решен. Ще опиша как, ако се случи на някой друг. През Настройки -> Приложения -> Деактивирани -> Активирай. Просто е, ама кой да се сети...  Smile


Цитирай

Здравейте! Малко опит да обменим. Разполагам с Lenovo Vibe P1 и втори с 3гб версията наричан различно, турбо про и т.н.


Въпроса ми е за първия. След официален ъпдейт до версия 6 батерията осезаемо пада бързо.

Опитах се да върна стара версия пробвах с метода описан тук взет от руснаците и пробвах с тези версии

S152_160126_ROW_root
P1a42_S140_151111_ROW_QPST

И при двете при стартиране дава - актуализация на 99 приложения или 112 . Първо флашнах - S152_160126_ROW_root
Накрая дава грешка и стои с логото на леново забил. Иписва ми да подам ли сигнал или да дам ОК на грешката. И каквото и да цъкам се повтарят едни и същи грешки до бекрай. Ако задържа power бутона ми излиза рестарт или игасване, но заради грешките върху това меню и винаги натискаш рестарт щеш нещеш.


Със задържане на Power бутона не се изклюва а се рестартира и реално не може да го изключиш, за да може да го вържа към компа и да го флашна - реално с незнайна комбинация или Volume UP Volume Down задържане при рестарт влизам в меню в което има иклюване - рекавъри ли е не знам
А с Volume Down влизам в уж рекавъри където shutdown няма и не работи винаги самото меню да скролваш и избираш. Бъгава работа,

Та..... 3 часа борба успях да го изгася. После с пускането с Volume Up го закачам към компа, от там флашвам P1a42_S140_151111_ROW_QPST и от там същия филм.

Едвам го изключих. Накрая сложих OTA Android Marsmallow S288_160721_ROW 1.0.0 и телефона тръгна. Обаче доста забива, спира да работи. Мобилните и wifi=to не работят винаги. А друг колега го похвали - странно. Батерията пада отново бързо.

Въпросите ми са следните.

Коя версия да използвам от Лолипоп - преди официалния ъпдейт официално си беше с S152_160126_ROW_root - както е и вторият ми телефон.

Та коя версия е евентуално работеща. Някой успявал ли е да се върне на лолипоп. Ходих в сервиз при човек който само с това се занимава. Каза, че при новите андроиди, различни си пренареждали всичко и е трудно връщането - не намирам логика - има модеми кернели фирмуери...какви разлики в това Леново не нам

И търся човек успял да се върне от версия 6 на 5.1.1 и да сподели как точно го е извършил.

Още нещо - знам, че понякога зависят нещата от версии на QFIL и драйвъри. Пробвах с три версии. Честно казано с най-новата не флашва със старата да.

Та ето защо издирвам някой успял да се върне на Версия 5.1.1. от Версия 6.* и да сподели версии на софтуери, драйвери и кой точно ром.

Благодаря!

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай

И още нещо. Този телефон не е ли с полимерна батерия? Всички приложения и официалното на Леново ми казват , че батерията е литиево йонна. Аз ли бъркам нещо или просто това си е стандартен надпис. Благодаря предварително.
Цитирай

Тези дни ще изтествам всичко от тук http://forum.xda-developers.com/vibe-p1/...m-t3386650 - особенно връщане към стоков - само ми е чудно P1a42_S152_160126_ROW_to_P1a42_S288_160721_ROW.zip 5.1.1. ли ще се флашне или ъпдейта към 6...Би трябвало 5.1.1. включващ ОТА ъпдейта... дали ?

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай

(2016-12-20, 15:36:21)lamebg написа:  Едвам го изключих. Накрая сложих OTA Android Marsmallow S288_160721_ROW 1.0.0 и телефона тръгна. Обаче доста забива, спира да работи. Мобилните и wifi=to не работят винаги. А друг колега го похвали - странно. Батерията пада отново бързо.


Ако искаш пробвай, P1a42_S272_160506_ROW.  С тази версия излизат от Технополис. А там са продали доста бройки.
Ако и тази не работи стабилно, остава да имаш проблеми в хардуера. 
 
Може да е странно, но аз съм доволен от P1a42_S288_160721_ROW_RAW_QFIL. Ползвам хардуера с 2г рам и без нфц. Тази версия са я инсталирали трима колеги от този форум. Ако искаш ги питай за мнение. Досега не съм случвал с OTA ъпдейти. Да не говоря, че към ъпдейтите имам много странно мнение, но това е друга боза. Както е казал един колега няколко страници назад, "Работи ли не пипай!"
 
Slavimi, батерията e литиево полимерна, модела е BL-244. На мен ми е скъпа. Smile

Поздрави!

Благодаря! Smile
Цитирай

Здравейте, имам един въпрос. Някой ползвал ли е MHL кабел на този телефон или на някой друг?
Цитирай

Здравейте.
Когато свържете телефона с компютъра нали се появява едно меню където избираш като какво да го използваш(мултимедийно устройство,само зареждане и т.н.),някак си съм му запаметил само зареждане и в момента не ми излиза това меню.Някой знае ли как да го направя да ме пита при всяко свързване.
Цитирай

То на самата батерия си пише, ама кой да чете?!? Полимерна литиево-йонна батерия. Иначе не е скъпа. В България се намира за 24 лева, е не е оригинална разбира се.
Цитирай

(2016-12-22, 23:33:16)betoveni написа:  Здравейте.
Когато свържете телефона с компютъра нали се появява едно меню където избираш като какво да го използваш(мултимедийно устройство,само зареждане и т.н.),някак си съм му запаметил само зареждане и в момента не ми излиза това меню.Някой знае ли как да го направя да ме пита при всяко свързване.
Като го свържеш към компютъра от падащото меню на самия телефон можеш да избираш като какво да се свърже.
[Изображение: fc019dd03007622eeb6edae6d908d32c.jpg]

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай

@Krotal, от поста разбирам, че при включване към компютъра въпросното меню да избор просто не се появява - оттам е проблема.

 
Цитирай

Влез в менюто за програмисти и го активирай това неню. Менюто за програмисти се появява като чукнеш няколко пъти върху версията на андроида.
Цитирай

Оправих проблема след като колега от друг форум ми предостави този клип.
https://www.youtube.com/watch?v=1dpuTC4YJyU
Цитирай

Имам проблем. Примерно, някой ми е писал в Месинджър при заключен телефон и не винаги получавам известие. Чак когато светна екрана и тогава ми излиза известието. Не винаги го прави тоя проблем, но често се случва.
Wi-fi е направен да стои включен и при заключен телефон.
Някакви идеи?

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

Колеги изгубих си сензорите че даже и IMEI-овете на моето П1 след флаш... Пробвах какво ли не.. флашнах го с различни ромове и пак никакъв ефект. Преди въпросният флаш всичко работиш в нормално.... На IMEI ми пише 0 и на двата слота Sad
Цитирай

Трябвало е да почетеш малко повече,преди да пристъпиш към флашване и да си направиш бекъп на имеи-те.Затрил си NVRAM модула,сега трябва да ги вкараш ръчно,не флашвай повече ромове,не е причината в тях,да не затриеш и операционната система.Търси теми за инструкция за работа с дроид-тулс,има и други начини с приложения в магазина,някои изискват руут.
Цитирай

Ще може ли да ми обясните защо ги флашвате тези телефони?
Цитирай

(2016-12-30, 19:57:02)vertexe написа:  Трябвало е да почетеш малко повече,преди да пристъпиш към флашване и да си направиш бекъп на имеи-те.Затрил си NVRAM модула,сега трябва да ги вкараш ръчно,не флашвай повече ромове,не е причината в тях,да не затриеш и операционната система.Търси теми за инструкция за работа с дроид-тулс,има и други начини с приложения в магазина,някои изискват руут.
Колега аз доста четох но просто нямаше какво да направя преди флашването... Причината за флашването беше пе направих хард ресетна и телефона изпадна в бутлуп и повярвай ми изчетох интернета и форумите и нямаш друго освен форматиране на телефона и флашване.. идея си нямам как телефона се бъгна след ресета.... Ако имаш някакво познание или линк да ми пратиш за проблема ще съм ти благодарен Smile
Цитирай

Написал съм ти къде да търсиш решението-ръчно вкарване на IMEI!Дал съм ти и софтуера,с който се решава проблемът ти-(дроид тулс и др.)Дал съм ти и мястото на проблема-NVRAM модул.Има десетки теми само в този форум за това,за да разбереш как се работи с софтуера и в каква последователност,четене му е майката.Успех!
Цитирай
Sad 

Здравейте,
И аз вече съм от групата на "закъсалите" с този телефон....VIBE P1  Sad

Телефона го дадох за рекламация, защото спря вибрацията, а те откриха че и дисплея е за смяна......както и да е.....

Явно има проблем с този модел...... Sad

Тези дни ще ходя да взема необходимите документи за смяна на с нов телефон....

Някой да е сблъскал с подобен казус и ако да, какво да очаквам.... ?
Цитирай

(2016-12-18, 15:58:55)georgie написа:  Здрасти, сканирай го с malwarebytes, ако не се подобри опитай с възстановяване на  заводските настройки. С  андроид 5 ли е?

Да с андроид 5,оправи се с хард ресет,със заводските почти нищо не се промени,проклетия пръстов отпечатък ми създаде проблема ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)