Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1

(2017-02-10, 20:50:41)askomar написа:  Здравейте! Имам следния проблем. Телефона ми е Vibe P1 и скоро беше на ремонт. След като си го взех беше преинсталиран и с върнати заводски настройки. Има една досадна функция за заключване на екрана при разклащане на телефона. Да, но когато се играят игри, при малко по-рязко завъртане на телефон екрана му се заключва. Някога съм изключва тази функция, но сега просто не мога да намеря от къде се правеше това. Моля някой, който има идея от къде се правеше това да даде жокер.

Ами точно от "функции" - "преобръщане за изключване"
Цитирай
Аксесоари

Има ли настройка или външно приложение за набиране на контакт с един клик или плъзгане? А не както е по подразбиране, да ми отваря 19 менюта докато набера.

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай

(2017-02-20, 19:13:57)tndrrr написа:  Има ли настройка или външно приложение за набиране на контакт с един клик или плъзгане? А не както е по подразбиране, да ми отваря 19 менюта докато набера.

Правиш, си shortcut на контакта на работния плот и си готов.
Цитирай

(2017-02-20, 19:13:57)tndrrr написа:  Има ли настройка или външно приложение за набиране на контакт с един клик или плъзгане? А не както е по подразбиране, да ми отваря 19 менюта докато набера.
Задържаш си пръста някъде на началния екран. Отиваш в "Приспособления" -> "Набиране" -> "Контакт" и избираш съответния контакт, който желаеш.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-02-04, 12:00:27)зенит-е написа:  Има ли някаква сигурна антивирусна програма, която да открие и отстрани "бацила" от телефона (ако има такъв)?

EDIT: Единственото ми изискване е програмата да не изисква рут и/или такива подобни.

И на мен ми се случи такова нещо, изкара ми такъв надпис, дори изтрих приложението ТЕМА, защото го намери за опасно, но после го инсталирах пак. Пуснах Касперски да сканира, но нищо не намери. И аз мисля, че е вирус, но антивирусната не го хвана, уви.


Цитирай

(2017-02-22, 11:53:05)йоана написа:  И на мен ми се случи такова нещо, изкара ми такъв надпис, дори изтрих приложението ТЕМА, защото го намери за опасно, но после го инсталирах пак. Пуснах Касперски да сканира, но нищо не намери. И аз мисля, че е вирус, но антивирусната не го хвана, уви.
Според мен са някакви фалшиви. Преди време докато търсех едно приложение ме препрати през няколко сайта и ми излезе надпис, че телефона бил заразен и веднага трябвало да инсталирам AVG или някоя от подобните програми. Затворих сайта и всичко приключи.

Някой има ли проблем с AIMP ? Днес докато пътувах за един час слушане през него батерията ми падна с 30%, а телефона вреше и кипеше.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Мога ли да използвам телефона като USB устройство от което да инсталирам на компютъра ОС.
Цитирай

Здравейте, имам следният въпрос!
Откакто ъпдейтнаха Фейсбук във версия.над 100, ми се заглушиха звуците за лайк. Имате ли този проблем, а ако не, как го решихте?
Цитирай

Пет месеца след смяна на дисплей заради появено жълто петно в горен ляв ъгъл, петното отново се появи на същото място. Само аз ли го имам този проблем.
Цитирай

(2017-03-16, 18:38:35)ivanpeich написа:  Пет месеца след смяна на дисплей заради появено жълто петно в горен ляв ъгъл, петното отново се появи на същото място. Само аз ли го имам този проблем.

И аз го имам даже и от дясно имаше. Но изтървах телефона в басейн и се намокри жестоко... Нямаше как да го отворя, защото все още е в гаранция. Сега не се включва изобщо, а когато го включва да се зарежда само се опитва да зареди операционната система, но се изключва и това нещо се повтаря докато не го изключа от зарядното. Когато го купувах му направих застраховка живот. Не знам това до колкото може да помогне...Къде си го давал на сервиз?
Цитирай

(2017-03-21, 12:27:54)Krotal написа:  И аз го имам даже и от дясно имаше. Но изтървах телефона в басейн и се намокри жестоко... Нямаше как да го отворя, защото все още е в гаранция. Сега не се включва изобщо, а когато го включва да се зарежда само се опитва да зареди операционната система, но се изключва и това нещо се повтаря докато не го изключа от зарядното. Когато го купувах му направих застраховка живот. Не знам това до колкото може да помогне...Къде си го давал на сервиз?

В Технополис, а те пък го пращали с сервиз на леново
Цитирай

Вибрацията ми отслабна. В гаранция е т. От техномаркет е вземан. Ще го давам - уж. Споделям. Четох в чужди форуми, че сменяли моторчето. Чудя се като го отворят дали ще го отворят качествено и дали ще го сглобят качествено и затова се двоумя дали да го пращам.

Иначе от както съм с този телефон вече 4 месец..често пропускам повиквания тъй като често е на без звук. Вибрцията не винаги се включва, но пое работеше силно. И аз му задавам да е на вибрация..то си знае неговото.

P1 Turbo е моята версия. Използвах и P1 и на него ъпдейтнах мермелоу и проблемите с бързото източване на батерията се появиха, затова с турбото си седя с лолипопа.

Само тази вибрация!....

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай

(2017-03-27, 20:33:04)lamebg написа:  Вибрацията ми отслабна. В гаранция е т. От техномаркет е вземан. Ще го давам - уж. Споделям. Четох в чужди форуми, че сменяли моторчето. Чудя се като го отворят дали ще го отворят качествено и дали ще го сглобят качествено и затова се двоумя дали да го пращам.

Иначе от както съм с този телефон вече 4 месец..често пропускам повиквания тъй като често е на без звук. Вибрцията не винаги се включва, но пое работеше силно. И аз му задавам да е на вибрация..то си знае неговото.

P1 Turbo е моята версия. Използвах и P1 и на него ъпдейтнах мермелоу и проблемите с бързото източване на батерията се появиха, затова с турбото си седя с лолипопа.

Само тази вибрация!....

Здравей,
моята вибрация изчезна напълно миналата година, но в сервиза на Леново ми я оправиха. Смениха моторчето и пипаха нещо по софтуера, но не знам точно какво. Вибрацията е малко слаба, но то и като нов беше така. За вибрацията използвам едно приложение: Super Vib, мисля, че с него е по-добре, но може и да се заблуждавам.Ако има и друго приложение за вибрация може да го споделите!
Поздрави!
Цитирай

Благодаря за информацията. И като ти върнаха смартфона видимо изглежда ли, че не е отварян ?
Иначе ще отскоча до техномаркет да тествам този от магазина и моя. Може просто наистина да е слаба. С това приложение не се увеличава вибрацията, просто има избор как да вибрира. Тествах и едно друго, което вибрира да речем през 1 минута ако имаш пропуснато и така докато не го видиш или до определен момент, ти избираш. Само, че не сработи Smile, но е добро като идея. Та ще отскоча до техномаркет та да видим.

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай

(2017-03-28, 15:13:35)lamebg написа:  Благодаря за информацията. И като ти върнаха смартфона видимо изглежда ли, че не е отварян ?
Иначе ще отскоча до техномаркет да тествам този от магазина и моя. Може просто наистина да е слаба. С това приложение не се увеличава вибрацията, просто има избор как да вибрира. Тествах и едно друго, което вибрира да речем през 1 минута ако имаш пропуснато и така докато не го видиш или до определен момент, ти избираш. Само, че не сработи :), но е добро като идея. Та ще отскоча до техномаркет та да видим.
Добре се справиха в сервиза, няма наранявания по телефона.
Цитирай

Полезна информация колега. От вчера нов проблем. При нормално държане на телефона, вибрацията не се усеща и моторчето мърка като двигател на дизел при минус 20.
Ако обръна телефона така, че Home бутонна да е отгоре тогава вибрацията си работи нормално и само в това положение е ок във всяко друго е по слабо, но когато Home Бутона е отдолу едвам се усеща..под едвам разбирайте, че слагам ухото за да чуя моторчето, но не усещам вибрациите.

Отскочих до техномаркет за да изпробвам тамошните P1 и установих разликата. Като цяло им е слаба вибрацията. В джоба я я усетиш я не, но е по добра от моята.

Звъннах на телефонния номер от гаранционната карта - Мега любезната служителка ми обясни всичко и скоро ще го изпратя. И така...

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай

Успех!
Цитирай

Здравейте, на всички.
Искам да попитам някой, който ползва приложението Shazam, дали при него работи коректно. Става въпрос за Vibe P1.
Цитирай

(2017-04-18, 08:35:05)bodycounter2 написа:  Здравейте, на всички.
Искам да попитам някой, който ползва приложението Shazam, дали при него работи коректно. Става въпрос за Vibe P1.

Да работи си, няма проблем.
Цитирай

Здравейте, появили ми се следният проблем от около месец!
Изчезва SD картата, като вляза в галерията я няма. По този начин ми се променят извитите за звънене, които съм задал от картата. След рестарт на тлф. всичко се оправя! И така до следващия път като изчезне! Интересното е, че като вляза във Файлове външната памет си е там и се отварят папките!
На някой от Вас случвало ли се е това нещо, и ако Да как се справи с този проблем?
Да поясня, че съм с Андроид 5.
Ще очаквам отговор, Благодаря предварително!

(2017-05-09, 05:21:42)gogo70 написа:  Здравейте, появили ми се следният проблем от около месец!
Изчезва SD картата, като вляза в галерията я няма. По този начин ми се променят извитите за звънене, които съм задал от картата. След рестарт на тлф. всичко се оправя! И така до следващия път като изчезне! Интересното е, че като вляза във Файлове външната памет си е там и се отварят папките!
На някой от Вас случвало ли се е това нещо, и ако Да как се справи с този проблем?
Да поясня, че съм с Андроид 5.
Ще очаквам отговор, Благодаря предварително!
Нещо се обърка, става дума за мелодиите, а не за " извитите"!
Цитирай

Здавейте,

Имам от нова година насам Lenovo vibe P1, P1a42 по точен модел, от известно време, няколко дни, при разговори няма значение къде, набиране на телефон, месинджър, уатсап, вайбър.. не ме чуват. Пробвах следното пуснах високоговрител и ме чуват.. спирам високоговорителя и не ме чуват. Другото пуснах програма за запис на звук от микрофона - работи и записва звука...
Нямам на идея какво може да е.. трябва да го оправя възможно най-скоро. предстойи ми пътуване надалеч, в чужбина съм и към България ще идвам за известно време, и не мога да си позволя да не ми работи микрофона, и по точно както трябва телефона като цяло.
Предложения? А да със android 5.1.1 съм.
Цитирай

Ресет(фабрични настройки).
Цитирай

(2017-05-28, 19:42:32)vertexe написа:  Ресет(фабрични настройки).

Само един въпрос, мога ли да си направя бекъп със програмите и т.н., не ми се играе да си свалям и инсталирам и настройвам всичко наново, едно по едно...
Цитирай

Може.Рискуваш с бекъпа да върнеш бъга в софта.Ресет-машинката си бачи на 6,слагаш бекъпа и почваш на ново да се чудиш "що пак така стана" Smile
Цитирай

(2017-05-29, 08:05:42)vertexe написа:  Може.Рискуваш с бекъпа да върнеш бъга в софта.Ресет-машинката си бачи на 6,слагаш бекъпа и почваш на ново да се чудиш "що пак така стана" Smile

Това вече, не е хубаво :Big Grin Чудя се, дали 6.0 да не сложа, така и така ми предлага упдейт но все го игнорирам, ако ще правя фактори ресет, поне да сложа после и 6.0..?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)