Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1

Здравейте искам да ви помоля за помощ относно един проблем.Не мога да свалям приложения от GOOGLE магазин през мобилния интернет,картата ми на слот 1 е виваком не е рязана а подменена нано сим.Иначе нета си е пушка върви си без проблем свалям си мп3-ки за проба и е ок.Апарата е Lenovo vibe P1.Рових из форома но немога да открия решение.Благодаря предварително
Цитирай
Аксесоари

(2015-12-23, 09:18:49)zaxaxa написа:  Здравейте искам да ви помоля за помощ относно един проблем.Не мога да свалям приложения от GOOGLE магазин през мобилния интернет,картата ми на слот 1 е виваком не е рязана а подменена нано сим.Иначе нета си е пушка върви си без проблем свалям си мп3-ки за проба и е ок.Апарата е Lenovo vibe P1.Рових из форома но немога да открия решение.Благодаря предварително

Добавил ли си профила си в Google?

Имам една молба към притежетелите на Vibe P1! Бихте ли направили един GPS Test за колко време намира спътниците и каква е точността на позициониране? Има ли разлика в зависимост от това, дали е сложен силиконовия гръб? Харесал съм много този модел, но GPS-а ми е от първостепенна важност.
Цитирай

Добавил съм го в гугъл а отнодно gps-намира 5 спътника в затворено пространство на втория етаж на зградадата той е и последен.самия тел.има тест програма фабрично та с нея го тествах
Цитирай

Добавил съм го в гугъл а отнодно gps-намира 5 спътника в затворено пространство на втория етаж на зградадата той е и последен.самия тел.има тест програма фабрично та с нея го тествах
Цитирай

Казваш, че не тегли през Google play store през мобилен интернет. Принципно има настройки на самия Play, при които автоматичното обновяване на приложения да става само през Wi-Fi. Тази настройка може да се промени. През Wi-Fi проблем имаш ли?
Цитирай

През wi-Fi нямам никъкъв проблем само през мобилния
Цитирай

От една седмица съм с този телефон. Още първият ден в петък ми се загуби обхвата,рестартирах го, инсталирах му двата упдейта и от тогава до сега е егати пушката. Много добър

HUAWEI P9 Lite ,  HUAWEI P9 Lite , HUAWEI P8 Lite,
Lenovo P2
Цитирай

Здравейте отново Smile
Имам малък проблем, ако може да се нарече такъв.
Как да изтрия или редактирам контактите от сим картата на М-тел ?

Със сигурност е много тъп въпрос, но телефона не ми позволява да ги изтрия или редактирам, дава ми възможност, маркирам абоната, давам ок ..и до там, файла не може да бъде изтрит, за редакцията е същия проблем, редактирам всичко, давам ок и до там......
Иначе ми позволява да ги прехвърля...от картата на телефона

Преди два дни ходих до офис на М-тел за да си сменя картата с нано и помолих служителя да ми прехвърли абонатите на новата карта...всичко е ок, смяната е безплатна и тръгвам щастлив.
Възможно ли е при прехвърлянето на абонати, от офиса на М-тел да са заключили картата ?

Не че е голям проблем, но имам абонати които са въведени три пъти...

Благодаря ви предварително Smile
Цитирай

След последния ъпдейт s145 забелязвам, че батерията пада значително по-бътзо от преди. Появи се и много досадна екстра, телефона да се отключва при поставяне на пръст върху сензора за отпечатък без да се натиска бутона при положение, че пръстовия отпечатък не ми е активиран. Някой има ли представа как мога да го деактивирам, защото ме дразни и скъсява живота на батерията?

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай

Възможно ли е след като си инсталираш даден ъбгрейд и не си доволен да се върнеш на перишният ъбгреид?
Цитирай

(2015-12-21, 21:27:50)le6o123 написа:  Този телефон започва да ми харесва все повече и повече , издръжливостта на батерията му е уникална .

Уау...как успя да го докараш 6 дни?! Някакви специфични настройки или?

Xiaomi 13 eu 
Цитирай

(2015-12-28, 21:58:01)velkowww написа:  Уау...как успя да го докараш 6 дни?! Някакви специфични настройки или?

И на мен това ми стана интересно? Smile 
При мен това е макс, но аз не го оставям...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай

(2015-12-28, 21:58:01)velkowww написа:  Уау...как успя да го докараш 6 дни?! Някакви специфични настройки или?

Всъщност нямам никакви специфични настройки.
Просто съм отпуск и не се занимавам с тела много много , тези 6 часа дисплеи са от калкулатор, браузване в нета ,фейсбук месинджър и вайбър. Tела е с постоянно включен 3G и Wi-Fi като повечето време мисля че е бил вързан към Wi-Fi, разговорите ми в GSM мрежата не са много около 90 мин и още около 150-160 през вайбър и фейса.
Сега по празниците съм го зарязал тотално но няма да ви поствам скриншот че ще ме линчувате  Smile
Цитирай

С коя версия на софтуера си колега ?

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай

Мисля че е последния ъпдеит


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Колеги здравейте, имам китайската версия на телефона - Lenovo P1c72 , има ли намерен до момента начин за руутване на телефона?
Цитирай

(2015-12-29, 10:50:18)le6o123 написа:  Всъщност нямам никакви специфични настройки.
Просто съм отпуск и не се занимавам с тела много много , тези 6 часа дисплеи са от калкулатор, браузване в нета ,фейсбук месинджър и вайбър. Tела е с постоянно включен 3G и Wi-Fi като повечето време мисля че е бил вързан към Wi-Fi, разговорите ми в GSM мрежата не са много около 90 мин и още около 150-160 през вайбър и фейса.
Сега по празниците съм го зарязал тотално но няма да ви поствам скриншот че ще ме линчувате  Smile

Постни, да видим и ние ;рр

Samsung Galaxy GT-I5500 - - -> Sony Xperia SP (C5303) White - - -> Lenovo VIBE P1 - - -> Lenovo A7010
Цитирай

Малко Update от мен днес успешно флашнах Китайския firmware "P1c72_v2.8_1535_5.394.1_5.1.1" на P1a42 демек европейската версия всичко работи прекрасно.Докато съм в разговор в мрежата на теленор не ми пада network-a на 2g както правеше преди пада до 3g като приключа разговора минава веднага на 4g успях да сложа и root всичко работи много добре за сега.Ще пиша като го заредя на 100% да видим как ще се държи, но определено има разлика към по-добро от европейския firmware.
Цитирай

Здравейте и от мен!Закупих си Lenovo P1 преди една седмица,веднага си инсталирах update-те до 145,въпреки че батерията се води доста мощна,ми се струва че пада по-бързо от очакваното за мен.Вчера я заредих на 100%,сега е вече на 66%,а не мога да кажа че използвам телефона непрекъснато!3G-то не го спирам,учудвам се че например Viber използва съществена част от енергията на телефона,пък почти не го използвам!Не знам дали е software проблем заради последния update,или батерията ми не е това което трябва?Power manager ми показва че имам 21% Screen и 11,4 % CPU при оставаща 33% батерия,3 часа и 11 мин. в режим на използване!
Цитирай

За Viber-а влез в настройките му,общи,wi-fi правила за заспиване и сложи отметка на Използване на настройките на устройството. Така вече,няма да е такава голяма консумацията на приложението.Успех и за много години.

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай

(2015-12-31, 01:56:20)AsmodeuS написа:  Малко Update от мен днес успешно флашнах Китайския firmware "P1c72_v2.8_1535_5.394.1_5.1.1" на P1a42 демек европейската версия всичко работи прекрасно.Докато съм в разговор в мрежата на теленор не ми пада network-a на 2g както правеше преди пада до 3g като приключа разговора минава веднага на 4g успях да сложа и root всичко работи много добре за сега.Ще пиша като го заредя на 100% да видим как ще се държи, но определено има разлика към по-добро от европейския firmware.

Може ли  да обясниш как точно го направи  Rolleyes
Цитирай

Много лесно се слага

download and install:
LenovoUsbDriver_autorun_1.0.16.exe
Qualcomm_USB_Drivers_Windows.rar
QPST.WIN.2.7 Installer-00429.zip
and extract the ROM to some folder in your PC

turn off your device, hold down volume up button and connect it to pc
in device manager, in section ports must be "qualcomm hs-usb qdloader 9008 (comsome)"
run qfil, check it the com port is selected, select flat build, select prog_emmc_firehose_8936.mbn in prog path, rawprogram_unsparse.xml and patch0.xml in search path
finally click on download
after reboot copy kingroot to device and install it

https://cloud.mail.ru/public/DbiV/PFN6yokFr <--- Това е линк-а за Китайския rom другите нужни неща може от google да се намерят.
Цитирай

Пичове аз си го поръчах моят от ибей с доставка от китай.А при мен проблема е че когато избера гугъл плей магазина и ми изписва-За съжаление услуги за гугъл плей спря.Какво ли не пробвах,и пак не ми го отваря.В момента съм в англия,но не вярвам това да има някакво занчение.
Цитирай

(2016-01-02, 03:06:42)mitko8608 написа:  Пичове аз си го поръчах моят от ибей с доставка от китай.А при мен проблема е че когато избера гугъл плей магазина и ми изписва-За съжаление услуги за гугъл плей спря.Какво ли не пробвах,и пак не ми го отваря.В момента съм в англия,но не вярвам това да има някакво занчение.

Няма как да стане, защото Китайската версия няма google неща трябва да флашнеш P1a42_S135_151013_ROW_to_CN и ще имаш 100%-ова Европейска версия на телефона дори ще има ъпдейти.
Цитирай

Честита Нова година от мен и благодарности на Sebulba1 относно отговора му за Viber,определено консумацията на енергия намаля след съвета ти за Sleep mode na Viber!И аз да кажа своето мнение след като го поизползвах известно време,нямам проблеми с обхвата,Вивакомска карта използвам и я сменях и на двата слота,само вкъщи преминава на EDGE,ама си е от Виваком според мен,защото навън си H или H+.Телефончето е взето от Технополис!Относно батерията очаквах повечко ама и аз съм наблъскал приложения които точат енергия,ще ги следя тия дни да видя от кои мога да намаля.Новия update 145 ми точи най-много енергия,но може и да е нормално,не съм експерт!Определено държи повечко от предишния ми Lenovo A536,като категорията им е различна,не ги сравнявам,все пак са и различен ценови клас!Камерата не е лоша,тепърва ще я пробвам повечко.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)