Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1
#26

(2015-11-20, 05:02:44)mystery_men2 написа:  Здравейте. От една сесмица съм собстввник на vibe 1p и съм много доволен. Батерията наистина държи здраво. Имам обаче едно питане относно напрежението и при пълен заряд. Доколкото знам и съм чел в нета литиево-йонните/полимерните батерии не трябва да се зареждат над 4,25 волта. Даже това е горната граница след която батерията се скапва. Бях си инсталитал ,сpu-z, а сега съм с aida и според тях като го махна от зарядното напрежениеро е над 4,3V. Искам да питам дали и при другите е така. Естествено знам , че причина за това може да е грешка в датчика и наптежението да не е толкова, но като нямам достъп до батерията да я замеря с мултицета се притеснявам да не се повреди бързо бързо.
При мен всичко си е в нормата, не съм тествал по време на самото зареждане как е с волтажа. Прилагам и снимка. [Изображение: 4bdd8e8f87dc5c5489a30a8c98b0ba35.jpg]

А аз имам проблем - Преди два дни излезе нова актуализация и я инсталирах, но днес сутринта телефона се отключва трудно. Тъй като съм добавил да отключвам с пръстов отпечатък и фигура при фигурата телефона забива и бави между 3 и 6 секунди докато зареди самата фигура. Някой има ли го този проблем и знае ли как се оправя?
Цитирай
Аксесоари
#27

(2015-11-22, 19:06:24)mystery_men2 написа:  И на двата слота може да се пуска 3/4g.

Колега, може ли един скриншот да го видя? Ако не е проблем. Да видя, че пише Н+ или 3G на 2-та карта. Защото от Леново ми обясняват друго и ми идва да се самовзривя в офиса им.
Благодаря.
Цитирай
#28

(2015-11-24, 12:53:56)Krotal написа:  При мен всичко си е в нормата, не съм тествал по време на самото зареждане как е с волтажа. Прилагам и снимка. [Изображение: 4bdd8e8f87dc5c5489a30a8c98b0ba35.jpg]

А аз имам проблем - Преди два дни излезе нова актуализация и я инсталирах, но днес сутринта телефона се отключва трудно. Тъй като съм добавил да отключвам с пръстов отпечатък и фигура при фигурата телефона забива и бави между 3 и 6 секунди докато зареди самата фигура. Някой има ли го този проблем и знае ли как се оправя?

Е тя батерията ти е на 66%! Нормално е напрежението да е в норма. Снимай пак когато я свалиш от зарядното на 100% да видим колко е тогава. При мен  малко над 4.33 което ми се вижда много.
 Относно питането ти наистина след последната актоализация малко почна  да бави отключването с пръстов отпечатък, но чак 6 секунди не. По- скоро около 2 секунди. Мен лично това не ме дразни!

(2015-11-24, 17:09:28)skiman написа:  Колега, може ли един скриншот да го видя? Ако не е проблем. Да видя, че пише Н+ или 3G на 2-та карта. Защото от Леново ми обясняват друго и ми идва да се самовзривя в офиса им.
Благодаря.

Ами аз интернет ползвам от слот 1 защото там ми е картата с абонаментен план. От снимката по-долу като  прехвърля на виваком интернета се превключва от него ( Н+ отива на 2 горе в ляво).

(2015-11-23, 22:35:15)Dakata87 написа:  Това, че даден телефон има Gorilla Glass 3 не означава, че не му трябва протектор.

Така е но аз не мисля да му слагам само загрозява пейзажа. Инъче един калъф тип джоб съм му взел да го пази от боклуците ми в джоба


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#29

да може

HONOR Magic V2, Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Tab S8, Samsung Galaxy Tab A9
Цитирай
#30

От вчера имам този телефон.В магазина батерията беше на 20%, изтощих я и го сложих за зареждане.Започна на бързо зареждане, въпреки че не съм го задавал и след това редуваше бързо и бавно, като повече беше на бързо.Днес също го зареждах и пак така. Последните 3% ги зареди за 30 мин.,въпреки бързото зареждане. Може ли някой да сподели, дали това е проблем или аз бъркам някъде
Цитирай
#31

Хайде и аз да се присъединя към клуба. От два дни и аз съм собственик на този телефон , засега не съм забеляъл някакви проблеи. Причината да го купя беше огромната батерия , че ми писна от стария lg p880  който трудно ме изкарваше цял ден а да не говорим за втори.
Цитирай
#32

(2015-11-23, 21:10:11)kaliobg написа:  Здравейте ! Имам два въпроса към притежателите на телефона , тъй като съм му хвърлил око Smile
1 . Какво съдържа кутията ? /от техномаркет/ - едни ревюта показват ОТГ преходник , протектор , бързото "rocket" зарядно, пластмасов кейс, в тукашната версия какво има?
2 . Как работи с 2 те сим карти ? Ако получа обаждане по едната - изключвали се втората или иманещо като прехвърляне да не казва "Телефона на абоната е изключен ... " ?

Благодаря

Имаш и двете опции - можеш да зададеш прехвърляне между двете карти, може и да не зададеш - тогава при разговор от едната карта другата казва "Телефона на абоната е изключен"
Цитирай
#33

(2015-11-28, 21:13:05)nns написа:  От вчера имам този телефон.В магазина батерията беше на 20%, изтощих я и го сложих за зареждане.Започна на бързо зареждане, въпреки че не съм го задавал и след това редуваше бързо и бавно, като повече беше на бързо.Днес също го зареждах и пак така. Последните 3% ги зареди за 30 мин.,въпреки бързото зареждане. Може ли някой да сподели, дали това е проблем или аз бъркам някъде

И при мен е така. Мисля че това не е проблем. Самото зарядно има няколко напрежения. Когато батерията ти е изтощена в началото на зареждането то подава към телефона по- ниско напрежение . Когато се позареди вдига една стъпка. Така държи горе долу постоянен заряден ток от около 1,5 ампера което гарантира бързо  зареждане на батерията. Според ревюто около 3 часа трае едно заевждане. При мен е около час и половина, но аз не го оставям да изгасне и на около 20%  включвам. Повече ме притеснява обаче  презареждането за което съм писал по-горе . Ако имаш възможност сложи една аида 64 от гугъл плей и виж след като го свалиш от зарядното когато е на 100% какво е напрежението на батерията.
Цитирай
#34

От неделя съм с този телефон и мога да кажа само положителни неща. Взех го основно заради батерията и съм доволен до сега. На следващото зареждане ще проверя и аз напрежението на батерията ако не забравя. Дразнят ме само някои детайли, защото съм свикнал на други телефони - применро в Dialer искам като натисна контакт да го набира, а не да ми излизат номерата и да натискам 2 път, за да го набера, но това да му е проблем.
Цитирай
#35

Заредих го от 19% до 100% за час и половина. По време на зареждането при 90% отчетох за една минута следните стойности - 4,344,4,345,4,208 ,4339 и 4,346. При 99% - 4,349, 100% при неизключено зарядно 4,349 Като изключих - 4,285. Да пробвам ли с нормално зарядно от Самсунг? Надявам се,че съм бил полезен
Цитирай
#36

При мен след като махна телефона от зарядното , aida 64 показва 4,282v на батерията.
Цитирай
#37

Мдааа. Явно е ноемално за този модел. Тази вечер ще го заредя с нормално зарядно от самсунга ми и ще видя какво е напрежението след като се зареди. Ако няма промяна ще питам производителя. Надявам се да е грешка на отчитането, а не наистина презареждане на батерията! То и да има разлика пак трябва да се отправи запитване де...
Цитирай
#38

Страхотен телефон !


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#39

Здравейте колеги.Насочил съм се към това леново, но ме притесняват някои неща и ще ви питам за тях.
Първо ме интересува софтуерно как е телефона и има ли проблеми - например като в п70 да губи обхват телефона и да се получава смс за пропуснати повиквания; и др.
Второ как се справя телефона с по-тежките игри и има ли лагове, както съм чел за сони м4 аква. Интересуват ме игри като rr 3, gt racing 2, dead trigger, mc 5. Също дали телефонът загрява много след продължително ползване.
Трето дали до сега собствениците му са забелязали някакви други непосочени от мен проблеми, защото все пак телефона струва 600 лв, коего не е малка сума, а срещу нея не искам да взема нещо дефектно

Ще очаквам вашите отговори
Цитирай
#40

Здравейте, закупих си телефона в петък от виваком но в последствие се оказа, че има проблем и то не малък. Става въпрос за проблем с обхвата. Вчера повечето хора които са ме търсили не са успели. Най интересното е, че обхвата ми го дава с 3 4 чертички. Най късно до половин час след търсенето полувам смс с пропуснати обаждания. С мобилния интернет е същата трагедия ту имам ту нямам. Дори сега докато пиша и имамм лаг с 3 4 секунди. Предполагам че е от устройстовто и утре ще го го нося за ремонт. Дали някой е имамл такъв проблем до сега. Благодаря ви. Между другото лага е врче 10 секунди и е невъзможно да се пише дори.
Цитирай
#41

(2015-12-06, 10:48:25)d_t_g написа:  Здравейте колеги.Насочил съм се към това леново, но ме притесняват някои неща и ще ви питам за тях.
Първо ме интересува софтуерно как е телефона и има ли проблеми - например като в п70 да губи обхват телефона и да се получава смс за пропуснати повиквания; и др.
Второ как се справя телефона с по-тежките игри и има ли лагове, както съм чел за сони м4 аква. Интересуват ме игри като rr 3, gt racing 2, dead trigger, mc 5. Също дали телефонът загрява много след продължително ползване.
Трето дали до сега собствениците му са забелязали някакви други непосочени от мен проблеми, защото все пак телефона струва 600 лв, коего не е малка сума, а срещу нея не искам да взема нещо дефектно

Ще очаквам вашите отговори

Имам го от 1 месец, проблеми с обхвата нямам, държи се много по-добре от стария ми Самсунг. Още повече ако зададеш прехвърляне между двете карти няма да имаш проблем с пропуснати повиквания.
Малката качва какви ли не игри - няма загряване, няма лагове.
Проблем е ако си свикнал с набирането от други марки, напр. Самсунг - тук е по-различно.
Здравейте.
Някой може ли да каже как по-бързо да става набирането?
В момента намираш контакта, щракаш върху него, излизат ти номерата, избираш номер, после избираш от коя карта да се обадиш - пълна досада.
Има ли други варианти - например да помни кой номер с коя карта набираш и т.н.?
Цитирай
#42

(2015-12-06, 13:21:12)liefish написа:  Здравейте, закупих си телефона в петък от виваком но в последствие се оказа, че има проблем и то не малък. Става въпрос за проблем с обхвата. Вчера повечето хора които са ме търсили не са успели. Най интересното е, че обхвата ми го дава с 3 4 чертички. Най късно до половин час след търсенето полувам смс с пропуснати обаждания. С мобилния интернет е същата трагедия ту имам ту нямам. Дори сега докато пиша и имамм лаг с 3 4 секунди. Предполагам че е от устройстовто и утре ще го го нося за ремонт. Дали някой е имамл такъв проблем до сега. Благодаря ви. Между другото лага е врче 10 секунди и е невъзможно да се пише дори.

Ами най вероятно ще трябва да си ползваш гаранцията .
Аз досега не съм имал проблеми с обхвата ,мобилният нет или wifi.
Цитирай
#43

От около месец го имам от Техномаркет и това е 2рата бройка, първата имаше изгорял пиксел на екрана. Проблеми с обхвата и с wi-fi не съм имал. Доволен съм от телефона особено от батерията. Камерата не е особено добра, но останалото е ок.

Samsung Galaxy Nexus 4.3 yakju --> Lenovo Vibe P1 --> Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#44

За камерата пробвай с външно приложение. Camera FV5, Camera zoomFX, A better camera.....
Стоковото приложение на леново е кофти.
Цитирай
#45

Аз го имам от около 3 седмици и да чукна на дърво никакви проблеми, лагове, забивания и подобни съм нямал! Загуба на обхват също не съм наблюдавал. Тежки игри не играя освен world of tanks, но и там телефона почти не загрява. Камерата наистина не е много добра, но ще пробвам с външно приложение както предложи колегата по-горе. Истинското предимство пред другите телефони е батерията.
Цитирай
#46

Голям кеф е да тръгна на някъде и да не мисля за батерията....Big Grin със игри,като клаш оф кланс и цср рейсинг си правя спокойно 8 часа дисплей с малкия p1m.
Цитирай
#47

Здравейте, днес ми смениха успешно телефона с нов и проблема го има отново... да не би аз да не правя някакви настройки нз ... :X
Цитирай
#48

(2015-12-08, 20:55:52)liefish написа:  Здравейте, днес ми смениха успешно телефона с нов и проблема го има отново... да не би аз да не правя някакви настройки нз ... :X

Nanosim картата ти оригинална ли е, или е рязана от по-голяма. Ако е второто, може и това да ти е проблемът - макар и рядко, случва се да се повреждат при ръчното рязане.
Хубаво е да тестваш с нечия друга nanosim карта.
Цитирай
#49

(2015-12-09, 11:11:13)kpo написа:  Nanosim картата ти оригинална ли е, или е рязана от по-голяма. Ако е второто, може и това да ти е проблемът - макар и рядко, случва се да се повреждат при ръчното рязане.
Хубаво е да тестваш с нечия друга nanosim карта.
Беше рязана но я смених с оригинална и същата работа :Smile и от леново вдигат рамене и от виваком вдигат рамене... почвам да си мисля, че е от обхвата.. знам ли
Цитирай
#50

Здравейте.Руснаците обсъждат,че има нов ъпдейт s140 при който е оправен що годе проблема с камерата.Мисля да го инсталирам чрез qsb файла през рекавърито.Пишат,че след такъв ъпдейт трябвало да се смени и country кодът. Имате ли идея как се прави на този модел и въобще нужно ли е за нашият регион?

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)