Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Vibe P1

От два дена не работи линка за системния ъпгрейд някой да има съшия проблем. Изписва ми "Няма връзка към мрежа"
Цитирай
Аксесоари

(2017-08-18, 10:52:28)Nickolae написа:  Здравейте, понеже става дума за телефон който не е пред очите ми (Vibe P1 PRO) а познат който е доста вързан с техниката (ака индианец) въобще ми препредава не съм сигурен дали ще опиша правилно проблема на който се търси решение. Преди дни си бил ъпдейтнал телефона (какво точно е ъпдейтнал не знам). Като резултат в момента след като рестартираш телефона той твърди че има нова версия Андроид телефона си работи получава обаждания
и се движи по менютата, това обаче приключва до момента в който заключи телефона. Ако вземел телефона след 10 мин.
и се опитвал да влезе в каквото и да било меню не можел, екрана си стоял "черен" :-) но пък ако му звънят си вдигал и си говорел без проблеми.
И така за влезне и да си ръчка по приложенията и менютата можело само с рестарт!

Не знам до колко са му достоверни обясненията но ми е възложено да опитам да му помогна та търся мнения.

Ресетнах му телефона защото беше готов и на такова решение и всичко му е наред сега :-). Остава да си инсталира нещата наново!

*Проблем при заключен екран("черен дисплей") и невъзможност да се отключи е бъг при 6.0.1,когато се маркира опцията от настройки-дисплей-баланс на цветовете на дисплея-супер ярък режим.Не е небходимо правенето на заводски настройки,просто не отбелязвайте тази опция.
Цитирай

Привет и от мен! Имам следния проблем - върнах заводските настройки, но когато отида в менюто Тон и сина на звука > Други звуци, всичко е бледо и не мога да променям никакви настройки. Дали нещо друго трябва да се активира, за да мога да променям тези настройки?

Намерих решение - тези настройки не могат да се променят, когато устройството е в режим "без звук". След като включих звука на телефона, опциите се появиха.
Цитирай

Здравейте!
Ако искате да инсталирате последния оригинален софтуер (S288,6.0.1)има и друг начин,обаче първото нещо което трябва  да се направи,е да се отключи Bootloadera(ако е заключен),а той е следния:
1.Сваляте програмата:https://mega.nz/#!JRUSwLTL!iNvwQWdki-NoT5FPuii00h3_1womm70LYdsBXTx5w1s
2.Инсталирате и я отваряте като системен администратор
3.Включвате телефона към компютъра и започвате с писането на командите в командния прозорец:
а/ adb devices-ако всичко е наред,ще ви излезне номера на телефона
b/ adb reboot bootloader
c/ fastboot devices-пак ви се показва номера на устойството
d/ fastboot oem device-info-показва ви състоянието на bootloadera,ако е зкалючен
e/ fastboot oem unlock-go
 Това е!
А с програмата QFIL:https://mega.nz/#!oBEkGJBK!tK506iH8d06Yqaf9Z9ugNa_tJQG1m-WDfk8WXh94T5c може да си инсталирате последната официална версия за модела,но преди да я използвате,трябва да имате инсталирани
https://mega.nz/#!IFtX0SgQ!8SkyfQoh77Q0G...9-KNbI.Ето ви линк за последната версия:https://mega.nz/#!hBtRlbxI!b7woBXMZsdT81bnYwbxHeo7-xhleOlSj1O0FF8fr6ns
Разархивирате където ви е удобно.
1.Стартирате QFIL и попълвате както е указано,от пътя където е разархивирана последната версия
https://mega.nz/#!RNN2XBLD!R2MoO-XIwPoX3...nxb8saIfw0
2.Изключете смартфона
3.Натискаме Vol+ и включваме към компютъра
4.Включваме Download бутона
Процеса е бавен!Това е!
Със QFIL също може да си инсталирате и TWPR,но вместо rawprogram0.xml в полето download избираме rawprogram0_about+twpr.xml.При инсталиране на TWPR има особеност,в процеса на инсталация дръжте натиснати и двата бутона за звука,докато телефона не се включи в режим Recavery,иначе си оставате със старото!
След като имате TWPR,предполагам знаете как се влиза(при изключен телефон натискате едновременно и трите бутона ;Vol- ,Vol+ и Power,като след включване на екрана,остават натиснати само Vol+ и Vol- до включване в режим Recavery),вече можете да си инсталирате у Custom rom-ве,но това е губене на време,винаги ще се връщате към оригиналния ром,както мъжа който винаги се стреми натам,откъдето е излязъл.. Smile
Ако искате достъп до системните папки,рутвате с  този файл,инсталиране пак през TWPR:https://mega.nz/#!JRcngJZD!4Wc1SfLjf5geL3IlnpTilakucrt0JNKf7FlouRRK7mU
Ето ви и някои полезни неща:https://mega.nz/#F!sQN2CYZJ!LrGoIcjd_djNvtQBaQU9fg
Ето ви и линк към последния официален ром(6.0.1,s288),който го записвате в главната директория на SDкартата,и може да инсталирате през TWPR:https://mega.nz/#!hAc3VAqa!dDg1j9JOI2owu64cEAk1GWq_s8qiDluWMOCMclXYq

Поздрави!
[-] 1 потребител изказва благодарност на sveso1234 за това мнение:
  • Be6i4
Цитирай

Да вметна и аз нещо-ако искате да си изкарате весели празници и да поздравите по телефона приятелите,не отключвайте нищо и не сменяйте рековерито на апарата Smile
Цитирай

Привет хора и Честита Коледа на всички Smile. Имам проблем с леново вайб п1,не иска да направи никакъв ъпдейт,просто след като уж се е свалила новата версия на андроид,телефона се рестартира и когато започне качването на ъпдейта спира винаги на 24% и изписва упдейт фалед!Какво мога да направя в случая?Благодаря
Цитирай

Здравейте,взех,че ъпдейтнах проклетия тел. до последната версия,всичко работи добре с изключение на това ,че не мога да си възстановя контактите от gmail.Влизам си в профила без проблем,но на тел се свалят около половината контакти от тези които виждам в гмейла,идеи приемам всякакви...
Цитирай

Здравейте,

Ще опитам тук да поискам помощ ама си мисля, че може да се наложи да направя нова тема.
Преди 1 година си счупих дисплея на телефона(за 2ри път хахах) първия път като го счупих беше веднага след като го купих(какво да кажа, некадърна работа! ръцете не ме слушат).
Първия път като го счупих го пратих на сервиз и ми го оправиха. Работеше добре. Телефона е златен и те ми твърдяха, че нямали залтен дисплей та ми сложиха черен на златна основа и панел. Циганско беше ама ставаше за ползване! Втория път като ми го счупи приятел дисплея, само горната част работеше, долу не. От тогава е въргаля във шкафа, до миналия месец...

И след като обясних как стоят нещата проблема идва, миналия месец реших да му сменя сам дисплея, като поръчах такъв от алиекспрес, само дето не ме задоволяваше златния и купих всичко нужно за да го направя черен. Дисплей + фрейм + бутон + заден капак - всичко черно. смених уж всичко, обаче телефона не работи. Някъде съм омазал нещо и не мога да намрея къде е. Мисля, си че е лентовия кабел под батерията, друго не ми дава логика.

Не се пуска телефона от бутона за старт - не се ззарежда при свързване към зарядното.. никаква индикация за живот. Батерията си беше супер. Не вярвам от 1 година не ползване и седене да е заминала, но и да е заминала, поне към зарядното телефона щеше да изкара някаква индикация на живот.

Има ли вариант да проверя дали лентовия кабел е наред? Също някакви идеи какво може да е? Ако има някой желание да помогне, готов съм и да снимам, да запиша видео, да види всичко.. Smile

Мерси предварително.
Цитирай

Колко време го остави на зарядното?Ако батерията е паднала на абсолютната нула,минава доста време,преди да светне каквото и да е!(светлина за зареждане,стартиране на устройството и т.н.)Колкото по-голям е капацитета,толкова по-дълго е времето за "събуждане".Колкото до пробване на лентовия кабел,има начин-слагаш нов Smile
Цитирай

(2018-08-19, 15:48:59)vertexe написа:  Колко време го остави на зарядното?Ако батерията е паднала на абсолютната нула,минава доста време,преди да светне каквото и да е!(светлина за зареждане,стартиране на устройството и т.н.)Колкото по-голям е капацитета,толкова по-дълго е времето за "събуждане".Колкото до пробване на лентовия кабел,има начин-слагаш нов Smile

Няколко часа беше на зарядното. Логиката ми казва - лентов кабел.. Ама не стига че купих толкова неща за да го сменя, ако почна и да купувам и вътре части нови, на слука.... затова искам нещо по така сигурно(поне малко по сигурно от "логиката ми го казва, може би е това)...

Да не пускам нов отговор, като моя е послден:

Та свързах отново стария дисплей(новия дисплей е директно към рамката прикрепен и не се наложи да чупя и вадя дисплейа от рамката) и той взе че тръгна(да тъчскрийна не работи) и всичко както си му е реда. Заредих батерията до малко над 15% и викам да сложа новия дисплей, батерията има заряд...

Направих го но - телефона вибрира като го пусна, но от екрана нищо... след ръчкане забелязах, че при натискане на хоум бутона отстрани светват другите 2 бутона. Дисплея все още не изкарва никаква картина, както и горе индикатора не свети. По едно време чух и от батерията сигурно е 15%. Значи звук има, вибрация има, дисплея не свети... Сега мисля, че е от дисплея.... Освен да пиша на китаеца от алиекспрес.. ?
Цитирай

Не е изключено-при лош дисплей(реплика),при старта машината не го разпознава и се държи странно.
Цитирай

(2018-08-20, 08:50:30)vertexe написа:  Не е изключено-при лош дисплей(реплика),при старта машината не го разпознава и се държи странно.

Китаеца му написах и обясних проблема. 

Иска доказателство че е купен от него дисплея, и също така иска видеозапис да му направя, че не работи. Когато го направя това каза че сме щели някак да се разберем.
Цитирай

Съжалявам, че чак сега виждам темата. След редица промени за мен този форум интелектуално замря и предимно търся помощ и предоставям такава в чуждестранни.(аз не че съм критерии, изразявам своето мнение) (но ще се опитам да влизам по често)

За проблема: краткото обяснение - дисплеите за Lenovo Vibe P1 и P1 Turbo са 5 версии/ревизии.

За европейските модели дисолейте са ревизия 1,2 и 3 за азиатските модели са ревизия 4 и 5.

Моят телефон е закупен от техномаркет.
Счупих си дисплея. Не ми се чакаше от алиекспрес и го намерих от София за същите пари като в алито. Поръчах, дойде - тествах в еконт, платих. Залепих и установих, че тъча е бавен. След разговори с продавача - българска фирма (не знам дали мога да пусна сайта им), много коректен пич. Снимах му кабела на стария дисплей. Оказа се, че моят бе ревизия 5, а той ми е изпратил ревизия 3(карам по спомени за точността на ревизиите),защото предположил, че е европейско изпълнение. Закупих втори ревизия 5 и всичко е 6. Интересното е, че макар за азиатския пазар да е - купуват ги по тънко - си менят ром и радиото да работят тук и ги продават.

Та тази тънкост с ревизиите ми я казаха от тази фирма. Така, че китаеца може да ти е пратил ревизия 1 2 или 3 имайки предвид факта, че доатавката е за Европа. Реално в нито една обява в алито няма инфо за такова нещо като ревизии. Писах на един китаец и ми обясни, че реално е така.

Не знам дали при теб проблема е от това естествено
Споделям ти моя опит. Същото е и с батериите.

SGS2 4.3.1 Slim-4.3.build2.2-1766 | SGS4 - Stock | Sony Xperia M nicki 6.0.1 Resurrection Remix | LG G Pad 8.3 - LG V500 - 6.* | Lenovo Vibe P1 Turbo -  Xiaomi Mi Max 16GB всичките си ги зареждам и ръчкам! ;]
Цитирай

Здравейте, има ли някой който продава части за леновото или по-точно задната камера? Ако има, моля пишете ми на лично. Благодаря предварително!
Цитирай

Преместих питането.
Цитирай

Здравейте. Имам проблем с Леново Vibe P1. Не иска да зарежда батерията. На зарядно работи. Пробвах с две батерии. Оригиналната и една от Алито. Носих го на сервиз. Казаха че от това телефон не става. Възможно ли е да се поправи. Благодаря предварително.

Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,телефончето беше мое преди 4г.,преди 2г го оставих на майка ми .Тя е на 71г.Телефона е използван само за обаждания и 1-2 влизания в интернет на ден.Бяхме на Теленор и батерията си държи 5-6дни.Сега минахме на А1 и батерията държи по два днилКато вляза в батерия настройки и се вижда ,че телефона е постоянно събуден.Нищо не съм променял по него,само сменихме сим картите от Теленор на А1.Сигнала на А1 е по слаб на ози етаж където е майка ми.Може ли да е от това,постоянно да търси сигнал.Ето и две снимки на батерията:


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

(2017-06-05, 16:13:23)зенит-е написа:  Здравейте. Някой от Вас има ли представа защо се появява този триъгълник с удивителен вътре (горе в ляво на снимката). 
Здравей колега, Искам да попитам дали намери решение за този триъгълник, защото и при мен се получава така. Не знам от какво е и ме вбесява. Благодаря ти предварително
[Изображение: 860596.jpeg]



В падащото меню няма нищо.....?!?

SGS2>SGS4>SGS6>SGS8>SGS10>SGS20+>SGS22+>SGS23+
Samsung Galaxy Watch 6 Classic 47 mm LTE 
Galaxy Buds Pro
Цитирай

kaktus_78, да не би да ти търси втората карта и за това да излиза този знак?!?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 7 гост(и)