Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не мога да отворя камера, нито да свалям нищо от браузър, мога само
#1

Реших да кача нов РОМ, но не знам какво му стана и изведнъж спря да ми отваря камера, или да се сваля каквото и да било. С Най-странното в цялата работа е, че сваля от Google Play. С други приложения всичко си работи - с "Retrica" камерата работи, но не мога да сваля снимките.  Когато отворя "Галерия" ми пише "Няма налично външно хранилище", а когато се опитам да направя скрийншот ми изписва, че не може да се сейфа. Някакви идеи как да го оправя ?

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
Аксесоари
#2

Това стана като качи новия РОМ ли... кой РОМ си свалил и имаш ли рут за да разрешиш на външните приложения да четат външната карта памет >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=59308 гледам подписа, но не знам дали е актуален Smile Ако си с Cyanogen то често им се случва.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Имам руут, пробвах но нищо ново.. Свалих cyanogenmod 11 последната версия от сайта им. Да допълня,че нямам MicroSD карта.

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#4

Gapps флашна ли? Ако си опитай наново може нещо да се е прецакало при качването.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#5

В CM Recovery много неща са различни. Да попитам преди смяна на ROM да направя ли фабрични настройки ? Може да ми отиде мода и той, затова питам. А също и ако флашна TWRP през flashtool ще се изтрие ли всичко на телефона ?

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#6

Моля ,спешно е !

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#7

Препоръчително е при смяна на ром да направиш пълен wipe. Защо ти е да флашваш само TWRP през флаштуул(даже незнам дали е възможно). По-добре си флашни CM12.1 кернела на Neo след което направо и неговия ром(по-добре е от официалните тъй като съм чел че CM Recovery неможе да флашва повечето работи, които през TWRP са възможни. Smile).

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#8

Работата е там, че го нямам на телефона и не мога да го изтегля. И SD карта нямам...

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#9

Няма как да смениш ром-а без флаштуул(или поне аз незнам начин). Ще ти трябва компютър за да ги свалиш и качиш.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#10

Вътрешното хранилище ми е прецакано и от там идва цялата работа. Не мога да свалям нито през браузъра, нито да качвам през телефона... мога само да тегля от google play

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#11

Предлагам ти да се върнеш на 4.3 с флаштуул или както написах по горе да смениш рома пак първо с флаштуул след като прочетеш това.Опитай с този файл от на Neo темата за ром-а му https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934533137 (това връща настройките за хранилището към оригиналните преди 5.1.1 (тоест да се върнеш на 4.3). Ако неможеш да го флашнеш го напиши през adb от компютъра или си свали terminal emulator от play магазина и напиши следните команди :
su
chmod 777 /mnt/media_rw/sdcard0
chown 2800:2800 /mnt/media_rw/sdcard0
chown -R 2800:2800 /mnt/media_rw/sdcard0
След като го направиш продължи към flashtool.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#12

Флашнах 4.3 през flashtool, но нищо. Този път ми изписва, когато отворя албум "Паметта е демонтирана, или не е налична. Монтирайте памет, за да продължите." Хубавото е, че вече мога да качвам файлове от компютъра на телефона.

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай
#13

(2015-11-02, 23:07:32)UnaccustomeD написа:  Флашнах 4.3 през flashtool, но нищо. Този път ми изписва, когато отворя албум "Паметта е демонтирана, или не е налична. Монтирайте памет, за да продължите." Хубавото е, че вече мога да качвам файлове от компютъра на телефона.
Въведе ли командите от предишното ми мнение през terminal emulator(root)

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#14

Въведох ги след инсталацията, нищо ново.. Ако флашна CM 12.1 от NEO няма ли да стане :v

Huawei Mate 20 Pro 6/128, Twilight 
Samsung Galaxy S7 Black Onyx
Sony Xperia V
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)