Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Блокиране лентата за състояние при заключен телефон
#1

Може би някои от вас знаят, че с ъпдейта до Андроид 5 падащата лента за състояние се оказа достъпна и всеки човек имаше достъп до нея. Така друг човек може да ти спре мобилните данни, да мине в офлайн режим и т.н. Много се ядосах на това решение от Гугъл, до оня ден, в който разбрах, че има решение на този проблем. Решението идва с програмата Cerberus, която ползвам от много време, но чак сега видях тази опция, или може да е дошла с някой ъпдейт на приложението. По този начин при заключен екран падащото меню с лентата за състояние не е достъпно. Който е имал ядове като мен, може да се възползва. Програмата е платена и предлага много други опции за сигурност. Не помня колко лева беше, защото съм я купил отдавна, но мисля, че е в порядъка на 5 лв.

[Изображение: Screenshot_2015_10_30_11_32_54_866.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

А дали има такава опция в самия телефон защото не намирам тоест да е без допълнителна програма

Xiaomi Mi 8
Цитирай
#3

Не, няма. За това писах, че съм намерил решение.
Цитирай
#4

Във външен lock screen например Next има такава опция.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

Да де, но пита дали има опция без приложение. Да, някои външни програми имат опцията, но нито едно приложение не ми е харесало поради факта, че когато телефонът е криптиран иска да въвеждам два пъти пин код - във външната програма и след това в стоковата. Така с начина, който съю описал няма такива ядове.
Цитирай
#6

Когато сложиш външна стоковата се затваря и не е необходимо да пишеш по два пъти.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#7

Пробвал ли си с криптиран телефон?
Цитирай
#8

Как го криптираш?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#9

Настройки - сигурност и заключване на екрана - шифроване.
Още нещо, приложението на андроид Smart Lock не работи с външни програми като Next и всеки път когато съм у дома иска да вкарам пин код, а това за мен е неудобно. Всъщност забравих, че ти си с 4.4 и Smart Lock не е наличен при теб, няма как да го разбереш.
Цитирай
#10

Това можеш да го направиш само от програмата с която ще заместиш стоковия Lock и така няма да ти иска да пишеш по два пъти.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#11

Брат, шифроваш ли веднъж телефона иска всеки път пин код, за да го отключиш, независимо каква програма си сложил. 


ПП
Явно това е било опция в стария ми htc 816. В Леновото може да се махне пина. Както и да е външната програма не ме влече. Веднъж отключваш с пин и ти се появява стоковия тапет трябва да плъзгаш пак, за да видиш десктопа. Тези дребни неща ме дразнят.
Цитирай
#12

Не е така ама няма да задълбаваме.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)