Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Moto X 1 во поколение до 5.1.1
#1

Привет колеги, имам въпросния телефон XT1052 с киткат 4.4.4. Има ъпдейт ота, който ми излиза при проверка до 5.1.1. Това което ме притеснява да го ъпгрейдна е, че не съм първи собственник и не знам кое да гледам ако е пипан софтуерно. Тоест да не го брикна. Роот права няма проверих го с приложение от гоогле магазина. Не виждам да има TWRP или друго рекавери и все пак да кажете какво да погледна преди да му дам ъпдейт?
Не на последно място ако има колега, който го ползва да каже дали си струва ъпдейта? Да бъгав или проблемен?


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако е пипан просто няма да мине ъпдейта. Ъпдейтвай спокойно.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#3

Ок, ще действам тогава.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#4

Изчакай все пак още някой да даде мнение. Но аз така мисля.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#5

Ами мен ме притесни, че има теми за брикнати moto g след ъпдейт тук и в XDA но не съм много на ти с английския и за това попитах.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#6

Затова изчакай някой с такъв да отговори.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#7

То с този модел едва ли има активен, като гледам никой не пише за модела, но ще изчакам все пак.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#8

Последния ъпдейт не беше ли 5.1?Ъпдейтвай и не се притеснявай,ъпдейта е много стабилен,гарантирам от лични наблюдения към модела.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#9

Аз от самия ъпдейт не се притеснявам, ползвал съм лолипоп и то на няколко устройства. Притеснява ме, това че го купих с кит кат и да не е връщан от 5.1 до 4.4.4, и съответно да не се омаже нещо.
Цитирай
#10

От къде го купи колега?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#11

От именития сайт за 2-ра употреба Smile
Цитирай
#12

Ъпдейтвай,не се притеснявай,или ще стане или ъпдейта ще даде грешка и нищо няма да стане-телефона пак ще функционира.Не се притеснявай за това!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#13

(2015-11-03, 10:26:49)dgrozev1 написа:  Аз от самия ъпдейт не се притеснявам, ползвал съм лолипоп и то на няколко устройства. Притеснява ме, това че го купих с кит кат и да не е връщан от 5.1 до 4.4.4, и съответно да не се омаже нещо.

Няма как да е връщан,
Ако е бил с 5.0.2 bootloader-a позволява да смъкнеш фирма на 4.4.4
 НО ако вече си ъпдейтнал на 5.1 няма начин да се върнеш на стария 4.4.4
  при ъпдейт се повишава и bootloader-a и в момента ако е примерно 48.1А
то
 при 5.0.2 е 48.18
, а при 4.4.4 е 48.13 (зависи кой регион си - това са за EU )
и може да има проблем. Предполагам ,че стария собсвеник на moto-то не се е занимавал с това. А и можеш да провериш дали bootloader-a ти е отключен.
 (Има си начин за премахване на предупреждението за отцлючен bootloader) - при евентуална продажба.
То си го пише :
 При заключен bootloader числото е: 
При отключен bootloader числото е :3
при презаключен bootloader числото е още по-голяма.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#14

Точно така предполагах и аз, пише си, че  е заключен bootloader и числото е: 
Чаках някой да го опише по този начин благодаря за което.
Аз вече пуснах ъпдейта още преди да напишеш разяснението и всичко е наред сега, и 1 ресет ще направя, но може и по късно. Всичко е точно.[b]iun01iun01[/b]
Цитирай
#15

Проблем с аксесоарите.За моя черен намерих трудно от olx гръб и протектор но за съпругата ми бял няма. ако някой открие моля да пише.Нейния го купих от интетнет търговец от България
за 640 лв.
Цитирай
#16

Няма избор наистина. Поръчай си от чуждите сайтове, нямаш избор просто.


[Изображение: ?banner=17991][/url]
Цитирай
#17

Купил си първо поколение Moto X за 640 лв.?Май говориш за второ поколение Moto X.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#18

Дори Moto X Play, който е част от третото поколение, сега в амазон е 658лв.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)