Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Безопасен ли е господин Андроид
#1

Здравейте, опитах да потърся в търсачката на форума, но уви не намерих това което искам. За това ще попитам в една нова тема.  Отскоро използвам Андроид телефон и ми е леко притеснено. Телефона може да се каже, че постоянно е свързан към нета и постоянно прави някакви обновения. Всичко е свързано към някакви профили към Google. Може да ме помислите за леко параноичен, даже леко ме страх от това устройство.  По - добре да знам отколкото да стоя не информиран.

 Андроид ОС безопасен ли е за използване? Какъв малак въпрос, а толкова възможни отговори.
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е напълно безопасен ,както почти всичко друго.

SGN2(N7100) titanium grey Dr,Ketan V14 & AGNi 4.5.2
Цитирай
#3

Най-безопасно е да живееш в пещера без мобилни комуникации, където никой няма да те следи.
Всеки един телефон (дори да НЕ е смартфон) може да бъде проследен/подслушван без знанието на потребителя независимо къде е.
Та какво пазиш толкова ценно в едно устройство? Банкови сметки в швейцарските банки? Създал си оръжие за масово унищожение? Или си важна личност като президента на Америка?

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#4

Проблемът са гугълските акаунти. Там със сигурност ти водят логове за всичко. Уж можеш да ги ограничаваш и да ги триеш, но дали е така, никой не знае. Най сигурно е да не се логваш в гугъл, както и в никакви други акаунти. Тогава възможностите на смартфона ти ще бъдат силно ограничени, но все пак ще можеш да го ползваш доста по "безопасно".

Doogee S30
Цитирай
#5

Операционната система Андроид,  е съвкупност от софтуерни възможности, които са направени за взаимодействие между потребител и устройство.
Постоянното внедряване на допълнителни възможности и опции в системата,  са с цел да я направят максимално полезна и след време вероятно, дори използваща целия наличен хардуер на устройството пълноценно.
Едно от удобствата й, както всички потребители знаят, е именно възможността за синхронизиране на приложения, облачни услуги, файлове, акаунти, електронни пощи и т.н., което да помогне на доскорошните несвързани устройства помежду си, да имат цялата необходима информация на потребителя, независимо къде се намира и с кое свое устройство разполага в момента.
Всяко съвременно устройство или поне повечето, разполагат с радио, камера, блутут, GPS приемник и т.н., където всяка една информация придобита чрез тези модули,  би могла да бъде споделена,  с кое да е устройство или с друг потребител,  необходима му съответната информация за работа или само информативно дори. Далеч съм от мисълта, че работата на устройството,  е за споделяне на снимки и местоположение в социалните мрежи
Мнението ми е,  че всяка една подобна интервенция с ограничаване на достъп до информация и функции на подобно Андроид устройство,  е пълно "скопяване" на иначе изключително полезните такива в днешен момент. Това следва да е предпоставка към връщане на предходни напълно ограничени устройства, използвани само за телефония.
Разбира се всеки решава сам за себе си, колко да вложи за съвременно устройство и до колко да ограничи неговите възможности.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#6

Voice & Audio Activity page

Влезте и си изтрийте записите на вашия глас,които google пази на сървърите си.......Smile Дори деактивирайте тази опция....Това няма да направи устройството ви по-малко функционално....Smile
Цитирай
#7

Да не отварям нова тема искам да попитам влизайки в интернет може ли да излъжем андроид че влизаме например от компютъра.
Цитирай
#8

Аз мисля че не. Дори ако си влезеш в акаунта ще видиш че всичко е отразено кога и с какво си
влизал.В Русия съм. Big Grin
Цитирай
#9

Аз да повторя казаното малко по-горе: От какво толкова се криете?!
Мислите ли, че на някой му пука yvor или esil2 от какво влизат в интернет или какво е говорил tonkata07 на търсачката?
Занимавате се с глупости, но щом ви забавлява...
Цитирай
#10

Е нали и аз това казвам де. Или с прости думички Който го е страх от мечки да не ходи в гората.
Цитирай
#11

Щом ползвате услугите на Google още с първите стъпки на нов акаунт вие се съгласявате с условията. Това, че Google е най-ползвания и най-богатия било в средства или екстри ще трябва да му се отплатим, а това става като ни продава според употребата в търсачките на този акаунт на рекламодателите. Същото се опитват (те вече го правят) да направят и Microsoft с този Windows 10 ... така, че свиквайте с живота Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#12

Не става въпрос за криене а за това да се отварят страниците както при windows
Цитирай
#13

При всички положения някой някъде ви дебне. Дали е бота на Зукърбърг, Джобс, Гейтс, Пейдж или някой друг по малко известен все тая. така или иначе най вероятно се отчитат на едни и същи хора.
така или инач всеки разговор или СМС минава през поне няколко клетки. Всяка завка в нета минава през неизвестен брой сървъри и устройства...
така че както казаха - пещерата и чао Smile

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#14

(2015-11-03, 22:50:56)esil2 написа:  Не става въпрос за криене а за това да се отварят страниците както при windows

Пробвай с Dolphin Browser и му задай User agent: Desktop.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

Не е важно дали имаш въобще нещо за криене. Важното е личното пространство. Горе човека спомена думата "телефония" това преди беше, ако преди ако са ни подслушвали, то вече знаят и кога отиваме в тоалетната и колко хартия използваме. Същност искам да кажа, че ние купуваме дадено устройство, но ние не го притежаваме, а то нас.
Кучето ли има бълхи или бълхите си имат куче.
Едно време имаше едни лепенки(с диод) когато телефона получава/изпраща информация то свети. Помнете ги 100% интересен начин на контрол на гггсма Smile Само, че времената се промениха и вече трябва да знаеш цял компютърен език, че да знаеш от какво ти се състой умниятелефон.

@bobytsekov само да ти споделя едно нещо. Търсачката се интересува много, ама много какво търсиш в нея. Колкото повече хора търсят нещо толкова повече информация се събира. Всичко е алгоритми. Примерно, ако не използваш adblock на браузъра си след време ще видиш, че рекламите започват да мислят за теб. Да ти предлагат онова което търсиш. Всичко е един алгоритъм за информация.

(:
Цитирай
#16

Да не предизвикват излишни спорове, но има начин да имаш напълно функционален а дрозд  и без Google.....  Smile
Цитирай
#17

(2015-11-06, 02:44:39)KissYeah написа:  @bobytsekov само да ти споделя едно нещо. Търсачката се интересува много, ама много какво търсиш в нея. Колкото повече хора търсят нещо толкова повече информация се събира. Всичко е алгоритми. Примерно, ако не използваш adblock на браузъра си след време ще видиш, че рекламите започват да мислят за теб. Да ти предлагат онова което търсиш. Всичко е един алгоритъм за информация.

Добре. Това всички го знаем. Така се издържа Google. И какво от това?
Цитирай
#18

KissYeah това не е от рекламите , а от устройството...дали ще хванеш на Windows Prefetch или Lollipop на Андроид те се учат по потребителя и имат приоритет на стартиране спрямо повторенията на действията на потребителя. Това го правят още от първите 14 дни от стартиране на операционната система. И сега в този смисъл като сложиш и подобното отношение на Google търсачката става същия ефект който ти описа. Само където идеята на създателите е уж да е по-лесно на потребителя, а се оказва, че същия потребител е жертва на търговия от страна на създателите към рекламодателите Smile

По принцип сме свободни да правим каквото си искаме, а дефакто не сме....тук е работата да знаеш как да ползваш устройствата и всичко си зависи от знанията на потребителя. Винаги във всичко работата е да знаеш повече , информацията е най-скъпата валута и имаш ли инфо пари не ти трябват Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#19

Безопасен за хората в известна степен и не толкова за самите устройства....... Smile

20 000 приложения за android са засегнати от нов вид зловреден софтуер.Това обаче не е най-лошото.....Този софтуер има способността да root-ва вашето устройство и да се инсталира като системно приложение,което е невъзможно да бъде изтрито по никакъв начин.......Спасението за сега е само едно: разходка до магазина за покупка на нов телефон !
Според lookout сред засегнатите приложения са  Facebook, Snapchat, Candy Crush, Google Now, WhatsApp и The New York Times.

http://en.yibada.com/articles/82153/2015...remove.htm
Цитирай
#20

Тонка това са пълни глупости и не им вярвай... всичко е с рекламна цел. Ти представяш ли си Google да позволят това с техния софтуер Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#21

Не знам на кое да вярвам вече..... Smile Просто го видях и реших да го споделя.....Нищо повече...... Smile

https://blog.lookout.com/blog/2015/11/04...ed-adware/

Lookout да направят подобна глупост.....Не ми се вярва,но знае ли човек ?
Цитирай
#22

Бях цел абсолютно същата статия която и ти за този вирус. Дори да има такова нещо не мисля, че единствения вариант е нов телефон. Поставяш на ново ОС-то.

Напълно съм съгласен за информацията @rado__8
Цитирай
#23

Разглеждах си по - обстойно настройките и открих нещо интересно. Има настройка за разрешение на приложение. Което е много хубаво, защото вие решаваш на дадено приложение какво може и не може да чете от телефона.
 Нали знаете като инсталирате някое приложение и ви показва, че ще използва камера, списък с контактите, wi-fi и други. С тази функция вие решавате кое как и защо.

Настройки -> Сигурност -> app permissions (интересно защо няма превод).
Цитирай
#24

(2016-01-16, 20:16:51)KissYeah написа:  Настройки -> Сигурност -> app permissions (интересно защо няма превод).

Интересно при мен има превод: 

   

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#25

Телефон без андроид ползвай като не си сигурен за нищо
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)