Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата
#1

Впечатленията ми за камерата и относно снимките специално е следното: навън - прекрасни снимки , вътре - леко размазани цветове (без светкавица) , макро режим - УЖАСЕН !
  На практика трябва да снимаш от 10-15см разстояние , за да направиш "близката" снимка която искаш , т.е това няма нищо общо с "макро режима" който при този телефон явно не е 
  доизпипан ...
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако правиш от 10-15 см "близката" снимка,която искаш,значи нещо не е наред в теб и снимането ти!Такива описани проблеми от теб,аз лично нямам.Камерата прави страхотни снимки и особено в макро режим..просто седни и се научи да снимаш с телефона приятелю.Пусни си режим PRO на камерата и включи HDR опцията за близки снимки.Поиграй си,поснимай малко и се върни пак да пишеш да кажеш как е.При PRO режима имаш куп настройки за камерата.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#3

@vesoisthebest Смекчи тона, а! Обясни културно и любезно на човека как да прави хубави макро снимки и кои настройки как да използва Smile
Също така някой и друг семпъл не би бил излишен, за да не сте голословни.
Цитирай
#4

Той тона ми си е наред,просто човека не е изучил възможностите на камерата,а в същото време говори за УЖАСНИ снимки.Не мисля,че е морално.Добре,аз давам семпъл във затворено помещение със наистина гадна светлина.Фокусирал съм между "Камера" и "Google Play".Мисля,че е достатъчно близка снимката.Можеш и да приближиш да видиш добре красивите цветове на Note 4.
http://snimki.be/store/1/741446554164.jpg

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#5

Този телефон прави хубави снимки ,но когато си иска!
Не си признаваш,колко кадъра направи, докато изкараш тази снимка?
Иска фиксиране ,дано оправят проблема с камерата!
Цитирай
#6

Точно 2 кадъра направих ако трябва да съм честен.Предната беше малко по-отдалече и затова качих по-близката,понеже ставаше въпрос за близки снимки.Виж,наистина телефона прави ненормални снимки,но в крайна сметка нали не очакваш да е като професионален апарат?Всеки знае кое е по-добре за него и колко му харесва в крайна сметка.Аз лично съм доволен и за това писах в тази тема защото останах учуден,че колегата е недоволен.Както и да е-да сме живи и здрави викам аз-другото е преходно Smile.
Само искам да попитам макар и да не му е мястото май..как мога да качвам цяла снимка тука във форума без да ги прикачвам към други сайтове ?Защото опитах,но изписа,че е твърде голяма или нещо от сорта.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#7

Аз ползвам FSCapture ,с нея просто намалям размера на снимките,от МБ в КБ
Има и portable версия без инсталация и нея съм ползвал!
С нея изрязваш каквото си поискаш,включително и цяла снимка в целия и размер и го запазваш на дектопа и тогава чак я прикачаш

Тест,прикачен файл
Цитирай
#8

Няма как да покажа какво точно се случва когато се опитват да направя макро снимка ( снимка на обект от много близко разстояние ) но ще се опитам да го опиша накратко ...

Искам да снимам в детайли един контролер за PS3 , доближавам телефона към на разстояние от 5 до 7см и той се "опитва" да фокусира , казвам опитва защото след като се завърти кръгчето за фокуса картината просто се размазва. Направих много опити за фокус но без успех , фокусира за секунда и се размазват детайлите... Оставам с впечатлението , че камерата има някакъв проблем с фокуса на макро снимки. Ако ви покажа макро снимка със стария ми Samsung Galaxy S2 и Lenovo-то сигурно ще се хванете за главата Big Grin

В общата тема преди да ни направят раздел някой също беше писал че , за да направиш хубава макро снимка трябва да снимат от 10-15см разстояние защото от близо се размазва... затова ми беше интересно дали това е масов проблем или проблема е в "моя телевизор" .
Цитирай
#9

Можеш да пробваш с някоя програма за записване, примерно - AZ Screen Recorder - No Root и да направиш клип, за да покажеш какъв е проблема според теб.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#10

Като цяло и аз нямам проблем със снимането на обекти от разстояние 5 до 10см. Не винаги успява да фокусира от първия път и се случва дори след фокус снимката да е размазана но правиш 3-4 кадъра и готово. Търпение му е майката.

off: А я да питам малко извън основната тема, някой успя ли да премахне звука на камерата? Или трябва всеки път да влизам в 'тих' режим за да не се чува това 'щрак'?

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#11

За момента май няма такава опция..варианта е алтернатива с някое приложение,което има опция за спиране на звука.Малко е кофти ама..за момента е така,дано вкарат опцията в оригиналното приложение на камерата.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#12

Опитах се да направя едно кратко клипче с посочената програма от колегата Dakata87 : )
Заповядайте - https://www.youtube.com/watch?v=ZEBeEKiVsI4 , сами можете да видите какво става когато се опитам да снимам от "по-близо".
Цитирай
#13

Колега,аз лично точно такъв проблем нямам.Ти да не си със Андрю КитКатерицата ?Пусни си всички ъпдейти ако не си.Актуализирай до последния.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#14

Не колега , с най-новата версия на Андроида съм - Lolipop 5.0.2 , K920_S271_150907_ROW
Цитирай
#15

Също мога да потвърдя, такъв проблем не е на лице и при моята Z2-ка.

The Phillips Savvy -> Siemens M55 -> Nokia 8910i -> Nokia 7610 -> Nokia 6500 Slide + Samsung X520 -> Nokia 5800XM + Nokia N97 -> ТhL W200 -> Lenovo Vibe X2 + Nokia 225 -> Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#16

Налице е! Когао се избере Начин на мерене->Усреднено Мерене и апарата не е успореден на повърхността, алгоритъма се побърква, независимо от Метод на мерене->Професионално или Интелигентно. Както тук:

.png auto.png Размер: 484.49 KB  Сваляния: 44


Проблема изчезва при Начин на мерене->Централно Мерене.  Аз лично в тези случи използвам ръчен фокус. Cool 

.png man.png Размер: 463.59 KB  Сваляния: 42
Цитирай
#17

При мен проблема си остава независимо дали е централно или усреднено мерене. Досега винаги е било на централно но не е като да не съм пробвал и всички останали варианти Big Grin
Не иска да фокусира от по-близо и това си е .... : (
Цитирай
#18

Върни му едни фабрични настройки пък да видим какво ще стане..,но така губиш информацията от телефона.Метни всичко от телефона на компа и направи едни фабрични ако искаш.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#19

Аз питах веднъж, но пак да повторя: веднъж ми разравяха че фърмуера на камерата се прецаква при рутване на този телефон?
Цитирай
#20

Сензорът в Lenovo Z2 Pro e на Samsung, а точният модел е S5K2P2XX. Камерата се използва и в различните модификации на Galaxy S5. Ето и точните характеристики които намерих. От тях се вижда, че минималното фокусно разстояние е 7 см. Каквото съм искал да фокусирам до сега не съм имал проблем. Само да споделя, че на другия ми телефон (доказал се в мобилната фотография) Nokia 808, минималното фокусно разстояние е 15 см. Ще ви споделя и един трик, ако искате да снимате нещо в много близък план просто използвайте зуума, така телефонът, ще си остане в рамките на 7-те сантиметра, но обектът ще е максимално близък. Успех. Smile
Цитирай
#21

Тцъ
Имаш на в предвид,че Galaxy Note 4 и Vibe Z2 Pro използват един и същ сензор и той е на  Sony IMX240

Цък
Цитирай
#22

Възможно е. Видях, че ползва сензор на Samsung тук. Sony IMX240 e с минимално фокусно разстояние 6 см, така че разликата за конкретния случай не е особено голяма.
Цитирай
#23

Възможно ли е да слагат тогава и двата сензора-на Sony и на Samsung?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#24

Това го направиха в Note 4. Писах на Леново да кажат каква е камерата със сигурност. Чакам отговор.

Ето и отговорът: "Сензорът е Samsung, S5K2P8" 
[Изображение: Screenshot_2015_11_06_10_25_16_735.jpg]
Цитирай
#25

И на мен така ми отговориха,че била на Samsung
(2015-11-06, 09:52:52)vesoisthebest написа:  Възможно ли е да слагат тогава и двата сензора-на Sony и на Samsung?


И аз това ги питах, чакам отговор!
P.s.Не,нямало! Сензора бил само на Samsung,други варианти нямало!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)