Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не мога да стартирам телефона Alcatel Pop C5
#1

Здравейте. Телефона нещо му стана. Alcatel pop c5. Дава постоянно за съжаление system спря. Направих му ХАРД рестарт и пак същото. Немога нищо да направя. Съвети?
   
 
http://i64.tinypic.com/2j0jzw4.jpg
[Изображение: 2j0jzw4.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Префлашване. Виж ТУК

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#3

Така наречения Холо лаунчер е виновен(виждам му иконата) има някакви хуйни в него. Префлашни и се моли да тръгне

Motorola G5s XT1793
Цитирай
#4

Руския грам не го обирам. Идеята ми е че като му цъкна ОК то веднага изскача пак и общо взето в никакви меню не мога да му влезна. Това префлашване със специален софтуер на ПС-то и кабел към телефона без да пускам нищо може ли да стане? Понеже в какъвто и режим да го пусна телефона това изскача през 2 сек. и нищо не мога да направя.

Ето и клипче:
https://www.youtube.com/watch?v=JnOGwZw3Xhk

Цитирай
#5

С двете ръце, с 1 ната ръка натискаш ок, с другата правиш всичко нужно за флаш

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#6

(2015-11-04, 19:06:23)BGDropche написа:  С двете ръце, с 1 ната ръка натискаш ок, с другата правиш всичко нужно за флаш

Стигнах до настройките, за телефона и сега трябва да цъкна 5-10 пъти за да активирам Девелопер туула... е да ама не.... аз едвам цъквам 1 път. Идея как да се справя за да се активира тоя developer mode? Андроида е 4.2.2 и както четох трябва да цъкам там на версията и да ми изскочи че вече съм девелопер ? Bu Bu Bu
Цитирай
#7

5036D POP C5 - Това ли е точния модел на телефона ти?

Теглиш рома от ТУК
Сваляш Флаш Туулс от ТУК
Теглиш драйвъри от ТУК

Стъпка 1: Разархивираш драйвърите. В общия архив има още 2 архива. Разархивираш първо usb_vcom_auto_installer_v1.1236.00.rar и стартираш Install.bat като администратор. Трябва да те попита дали да инсталира неподписани драйвъри, съгласяваш се. След това разархивираш driver for service-2012-11-27.rar и инсталираш файла отново като администратор. 
Стъпка 2: Разархивираш Флаш Туулс и рома в отделни папки. Стартираш Флаш Туулс като администратор. Слагаш отметка на DA DL All With Check Sum, натискаш от дясно бутона Scatter-loading, навигираш до папката с рома и избираш текстовия документ MT6572_Android_scatter_emmc.txt. Иключваш телефона, махаш му батерията, в програмата Флаш Туулс натискаш бутона Firmware->Upgrade, като преди това се увериш, че всички отметки в прозореца на програмата са сложени. Свързваш телефона към компютъра с кабела му. Отолу процентите трябва да започнат да се пълнят. Накрая се появява един зелен кръг. Това означава, че флашването е минало нормално и може да изключиш кабела от компютъра и да включиш телефона. Ако не започне да се флашва от първия път, изключи и влючи кабела. Ако отново не стане, опитай с поставена в телефона батерия. Първоначалното включване на телефона след префлашването може да отнеме 1-2 минути. Запомни, че всичко правиш на свой собствен риск. Ако смяташ, че процедурата е твърде сложна за теб, по-добре го занеси в сервиз. Успех!

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#8

Почти всеки тел има опция да стартираш в safe mode, някой да каже как става на твоя.
Пробвай, натискаш бутона за изключване и когато ти се появят опцийте задържаш пръста 2,3,сек
на изключване би трябвало да ти овори нова табела , искате ли да рестартира в сейф мод и ок,
надявам се да ти стигне времето.
Цитирай
#9

SOLO_7777777, още на първата снимка телефона е в Safe Mode.

driver_sl , Благодаря за подробното инфо. Ще пиш. Сега му подкарах някаква глупост дето трябва да я изчакам че от 18ч сваля 18 програмки и да видя какво ще стане
   
Цитирай
#10

С Mobile Upgrade не стана нищо.....

Пробвах това което сте написали, но нещо нищо не става. Първо нямаше файлове Cache & usrdata , но от txt-то ги изтрих като записи и не ми ги искаше (иначе не ме допускаше да започна)

После избрах всички файлове, но както сте написали правя и изпълва 100% червено и дава грешка.. Ебати смотания телефон...

Ето няколко скреен шиота:

               
Цитирай
#11

Пробвай с друга версия

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#12

Току що изтеглих архива с рома от линка, който съм дал по-горе. Оказа се че в папката има Флаштуулс, някаква модната версия, и инструкция на руски, в която е описано стъпка по стъпка какво се прави. Ано наистина не я разбираш, можеш да я преведеш с Гугъл. И аз не знам руски, но и без преводач го разбирам на 80%. Виж дали няма да стане по тази инструкция. Флашването с извадена или с поставена батерия го правиш? Драйвърите инсталира ли ги?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#13

Ами не съм опитвал друг софтуер. Иначе още вчера прочетох инструкциите на руски и от там направих Формат, после даунлоад , но после на ъпдейта не стана и вчера като пуснах снимките му пуснах пак Mobile Upgrade и то взе че днес си качи всичко и тръгна. В момента няма БГ меню, но собственика(на приятел е) на телефона ще свиква с Руски и Английски Smile Мерси много за съветите.

Телефона го бях рутнал с Kingoo Root. Иначе всичко си правих по инструкции. Важното е че успя да стане и да тръгне.  Visslar
Цитирай
#14

И сега остава една голяяяяма  Storstark

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)