Темата е заключена
Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P8 Lite - въпроси и отговори
#51

С Light manager ми показва известие веднъж на 10 съобщения.Дал съм му достъп, даже съм тикнал във форграунд да работи, заключил съм го да не се килва, когато угасне екрана.Много странно.Почвам да си мисля, да не е от 5.0.1.Всичките приложения дето пробвах са с ъпдейт да поддържат вече 6.0.
Аксесоари
#52

Колеги, можете ли да дадете инфо - като си проверите кое ви изразходва най-много батерия, кой процес ви дава на 1-во място? При мен винаги "Услуги на Google Play" е на първо място. Не мога да разбера... Ползвам навигация, ползвам браузър, игри, яркостта на екрана.. Никога нищо не надминава консумацията на "Услуги на Google Play" /:

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#53

Колега,
При мен всеки път е различно, но никога услугите на гугъл не са на първо място


Прикачени файлове Миниатюри
   
#54

^ Wow.. При теб услугите дори не са в топ 5 оО Ще ме кара може би да му правя фабричен ресет ако така продължава. Или най-малко да си дезакривирам Гугъл акаунта и да спра Google Play Big Grin  ..както бях направил при предишния си Андроид.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#55

Цитат:Despite the appearance of a dual speaker setup, the device houses just a single speaker on the bottom left, that actually produces a surprisingly loud and crisp sound

Ето това не го знаех и дори си мислех че е бъг от бетата, която съм сложил.
Много криво, но ще го преживеем някак си.... Sad
#56

Здравейте колеги, в събота и аз се сдобих с P8 lite. Доволен съм от покупката, телефонът работи много добре. Само да ви попитам теми за телефона от къде могат да се свалят?

Samsung Galaxy J5 2017 (Stock 8.1)
#57

Колега sokkoban, така е, аз още преди да го закупя бях разбрал, че е с един говорител. Другия отвор е за микрофона. Нищо де, същото положение и при iPhone 5 Smile Не много смартфони са стерео, така че.. Все пак аз съм предоволен от звука, толкова е дълбок и плътен, че чак бас изкарва и се усеща трептенето по целия корпус :Х Това рядко се забелязва при други смартфони.

Колега mr.vito, имаше някъде в менюто за настройки различни теми и точно там имаше опция за сваляне и на други. Бях го виждал, но сега го търся и не мога да го намеря Sad Може би защото съм сменил лаунчера и не е активна нормалната тема... Де да знам.. Но не го намирам за съжаление за да ти кажа къде беше, а знам, че съм го виждал. Можеш да си свалиш някакъв лаунчер от Play, аз съм с Go Launcher. Лаунчерите имат в пъти повече възможности за модификация и разкрасяване Tongue

Колеги, да попитам и аз - от къде си виждате колко ОБЩО до момента 3G мегабайти сте използвали? Дава ми за всяко отделно приложение колко е използвало, за всеки ден от месеца колко е използвано.. Но не и общо до момента колко използвани имам. Намирате ли вие опция, в която това е показано?

И една сравнително стара, но добра новина, която е постната и в друга тема за модел на Huawei. Някои вече може да го знаят, но все пак - https://www.androidbg.com/huawei-android...arshmallow (да уточня, че P8 Young e P8 Lite)

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#58

Някой може ли да каже от къде мога да задам мелодия за звънене на цяла група? Пример, имам създадена група "Колеги" и искам да им сложа на всички един тон за звънене, а на останалите ми контакти да си звъни стандартно. Не намирам такава опция, а не са малко контакти в групата за да почна да задавам на всеки един по отделно мелодията.

Lenovo P70 + MIUI 9
#59

Ето едно ръководство, може да е полезно на някой
http://download-c.huawei.com/download/do...=worldwide
#60

Имам проблем с FB Messinger и не знам дали е от телефона или от приложението. Проблема е че като ми пишат получавам известие на самия екран веднъж на 10-20 съобщения а за звук или пък вибрация и дума да не става. Проверих всички менюта навсякъде нотификациите са пуснати обаче ги няма. Що тъй? Има ли и други с с този проблем или пак само аз се прее*ах
#61

(2015-11-19, 18:25:21)algeiv написа:  Имам проблем с FB Messinger и не знам дали е от телефона или от приложението. Проблема е че като ми пишат получавам известие на самия екран веднъж на 10-20 съобщения а за звук или пък вибрация и дума да не става. Проверих всички менюта навсякъде нотификациите са пуснати обаче ги няма. Що тъй? Има ли и други с с този проблем или пак само аз се прее*ах


Колега опитай да преинсталираш Месинджъра. Не би трябвало да не ти дава нотификации. Аз го нямам инсталиран, когато ми дотрябва да пиша с някой отварям си Facebook през браузъра, пиша каквото пиша и затварям после. Нека и някой от колегите, който има инсталнат Месинджър все пак да сподели и той.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#62

Месинджъра на FB е най- бъгавото и скапано приложение което съм ползвал някога. И аз както @Lenuxкогато ми се наложи да ползвам фейса влизам през браузъра.

Smile
#63

Аз съм писала някъде из темите, в началото като взех телефона, никъде и от нищо не ми излизаха известия, та решението което намерих е: на какъв режим ти е батерията? Ако е Smart, позволил ли си на Facebook/Messenger да продължава да работи след като ти изгасне екрана? Settings -> Power saving -> Protected apps. Дано ти помогне, ако не си го направил досега.
#64

Здравейте!Някой има представа как се изключват думи за предвиждане (Predictive text) който се показват над клавиатурата когато пишем нещо??
#65

(2015-11-20, 11:09:54)drebenn написа:  Здравейте!Някой има представа как се изключват думи за предвиждане (Predictive text) който се показват над клавиатурата когато пишем нещо??

Настройки > Език и въвеждане > (клавиатурата, която ползваш) > Разгледай опциите и изкючи предсказването на дума/текст, или както там е именувано според вида на клавиатурата, която ползваш Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#66

(2015-11-20, 19:45:38)Lenux написа:  Настройки > Език и въвеждане > (клавиатурата, която ползваш) > Разгледай опциите и изкючи предсказването на дума/текст, или както там е именувано според вида на клавиатурата, която ползваш Smile

Точно това правя изключвам всичките възможни корекций и предсказвания , но думите се появяват отново??!
#67

Нещо интересно...

Снимката не се вижда
#68

Какво е?
#69

Мисля да си купя P8 Lite, но гледам по ревютата- много се оплакват от яркостта на дисплея, че е бил доста тъмен, дори и на 100% яркост.
Така ли е наистина?
Нощните снимки как са?
#70

И аз не успях да махна предсказанията на клавиатурата на Huawei, решение - смени клавиатурата.. Вече съм с Google-ската.
#71

Честно казано от поста на колегата sokkoban и shumi нищо не разбрах Big Grin Иначе за яркостта на дисплея - не е тъмен, това го е казал някой сляп. Да, не е нещо, което да ти изкара очите от яркост, не е кой знае колко ярък, но това, че е тъмен е пълна глупост. Яркостта си е съвсем нормална. За сравнение - моят винаги от както съм го купил го държа на 20-25% вкъщи, като така образа си е супер и не е тъмен. Единствено навън (и като грее слънце) го бутам на 60-80%. И си се вижда перфектно.

Пак да попитам и аз, това дето и по-нагоре питах - дали някой знае от къде се проверяват общите изразходвани 3G мегабайти?

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#72

Това беше снимка от форума ХДА, но имат защита за копиране на линкове и за това я махнах. Общо взето стара новина, че ние ще получим ъпдейт до 6.0
Иначе това за общия трафик, няма такава опция Smile
#73

^ Мдаа и аз предполагах, че няма такава опция.. Някакво приложение може би ще си търся. Иначе - да, и аз по-горе бях постнал някаква статия, че ще получим ъпдейт до 6.0. Браво на Huawei, аз не очаквах. Рядко производителите пускат толкова ъпдейти за телефоните където струват 200-300 долара. Аз с нетърпение чакам ОТА на 5.1, за да ми кара повечко батерията и да си оправят double tap-a най накрая Smile

Между другото нещо много полезно - понеже както няколко пъти казахме, че фабричната камера няма авто фокус по време на снимане на видео, препоръчвам Snap Camera - ако в Google Play е платена може да си я дръпнете на .apk от Google. Камерата е изключително качествено изпипана и има супер много функции и настройки.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
#74

И аз смятам, че екрана е с нормална яркост, а ето и настройка за цветовата гама с която всеки може да си го оптимизира според вкуса.

   
#75

Колеги P8 lite с горила стъкло ли е? Защото по описание не е но видях няколко коментара че е .

ZOPO ZP1000S. Android 4.4.2
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)