Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми: премигване,изключване,заспиване
#26

Разбира се , че не се сърдя колега : )
Много ми е интересно какво ще ми кажат от сервиза (ако го оправят) за това какъв е проблема и от какво е причинен.
В разни чуждестранни форуми четох че при подобен проблем когато телефона не иска да се включи при един човек решението било зарядно от друг телефон а при друг - просто оставил телефона 3 дни без да го пипа , за да се изтощи батерията ( нямам представа как става това след като уж е изключен ) и след това си го зарежда и всичко било нормално.
Цитирай
Аксесоари
#27

И на мен ми е интересно,съпричастен съм с проблемите ти ,от както си го взел, все едно че телефона е мой Smile
Стискам палци и искрено се надявам да се оправи!
Цитирай
#28

Аз пък се надявам да ми го сменят с друг модел, че този го няма, хаха. Ако не, като дойде го продавам, на четири месеца само ядове. Хардуерно е бетон нямам оплаквания,но софтуерно ми писна....Китайчетата дано вземат мерки и занапред.

Nokia 3310 > 6230i > N73-ME > N95-8gb > N82 > 5800 > N97 > N8 > Lumia 630Dual > Lumia 1520 + Samsung Galaxy S7 Edge Gold
Цитирай
#29

И на мене софтуерно ми писна и то само за 1 седмица Smile.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#30

Пичове , днес ми изпращат телефона обратно.
От сервиза казаха , че няма никакви проблеми , просто батерията била паднала и са го заредили 5 минути и се е пуснал. Как става тоя номер след като аз го зареждах вкъщи ( преди да го изпратя ) 5 часа и не даде никакви признаци на живот ??? Нямало никакви проблеми , телефона си работил .... Как така УМИРА тази батерия и сутрин го намирам изключен при условие , че цяла вечер си стои в режим на готовност така да го кажем и всичко му е спряно ( интернет , игри , глупости .... ) ?

Има нещо което прецаква нещата но какво е то .... един китаец само си знае Big Grin Пф...
Цитирай
#31

Абе да не би самото зарядно да ти е прецакано??Що не го провериш?
Може да не зарежда както трябва батерията и от там да идва проблема?!
Да се видят и буксите на самото зарядно и те могат да правят проблем,да няма нещо "запретнато"!
Цитирай
#32

Аз на моя имах проблем с USB кабела към зарядното и веднага го смених.Изобщо не искаше да ми зарежда телефона.За щастие вече не съм с Lenovo-то...

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#33

Телефона е перфектен. Никой от споменатите проблеми не присъства при мен. Супер-доволен съм от машината, а най-много ме радва батерията - чук е! Като се има впредвид, че имам над сто приложения, а телефона работи безотказно. Пускам си нет от него към другите устройства, когато нямам много работа, а батерията е бетон. Дори и да го продам, то ще е защото, ще си купувам iPhone 6S Plus и единия от двата, които имам ми става излишен.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Цитирай
#34

Оригиналния Usb кабел и при мен се прецака но по моя вина Big Grin бях го дръпнал малко по силно иии.... Към момента слагам едно Usb кабелче към оригиналното зарядно и така си го зарежда много добре , не се оплаквам. Не е проблема в зарядното...все още използвам него и няма никакви проблеми.
Цитирай
#35

И как разбра,че нямаш проблем със зарядното? Знаеш ли колко трябва да зарежда,замервал ли си го? Ако си 100% сигурен,значи проблема остава да е в кабела ! Забелязал ли си ,че самия кабел е доста по дебел от другите стандартни?
Ако има съпротивление,определено няма да зарежда пълноценно!
Цитирай
#36

Аз моя още го чакам от сервиз, пробвах преди това и с друго зарядно и с друг кабел, съмнява ме да е това проблема. Като се пробвах да го свържа към компютъра обаче, WIN 10 позна, че има свързано устройство, но не го разпозна, а телефона дефакто си е изключен. Има някаква врътка при доста бройки, но каква е.....

Nokia 3310 > 6230i > N73-ME > N95-8gb > N82 > 5800 > N97 > N8 > Lumia 630Dual > Lumia 1520 + Samsung Galaxy S7 Edge Gold
Цитирай
#37

Ползвайте оригинални кабели за зареждане. Зарядното отдава 2А и ако сложиш някакъв тънък кабел по който може да минава само 0.5А е нормално да имаш ядове.
Цитирай
#38

Нищо не съм замервал....с това зарядно батерията ми се зарежда на 100% за 1 час и 30мин някъде , доволно е за мен. Телефона си има съвсем друг проблем за който най-вероятно само китайците си знаят Big Grin
А кабелчето което ползвам мисля че е от стария ми S2
Цитирай
#39

Телефона се зарежда от 0 до 100 за два часа и половина с оригиналното зарядно което е 2.1А. За час и половина може само ако зареждаш от 30-40%.
Цитирай
#40

(2015-11-28, 14:48:16)jukostadinov написа:  Нищо не съм замервал....с това зарядно батерията ми се зарежда на 100% за 1 час и 30мин някъде , доволно е за мен. Телефона си има съвсем друг проблем за който най-вероятно само китайците си знаят Big Grin
А кабелчето което ползвам мисля че е от стария ми S2
Като не си го замервал от къде си сигурен колко зарежда?
Нито времето на зареждане ти е актуално(ако приемем от 0-100%),нито кабела който ползваш!

P.s. Стария S2 за който споменаваш , кабела е неразделна част от зарядното! Някакъв друг кабел ползваш,но не и на S2!
Цитирай
#41

Значи кабела не е от S2 както си мислих , нямам идея откъде е в такъв случай Big Grin относно времето: следващия път ще засичам колко ще му отнеме да зареди до 100% ....
Междувременно преди малко както си цъках нещо на компа чух някаква мелодийка от телефона ... вземам го и какво да видя - отново се е рестартирал сам и иска да въведа PIN-a Big Grin ;xx
Цитирай
#42

Много гадно. За половин година телефонът ми се е рестартирал сам максим 10 пъти. В момента работи 291 часа без проблем. Явно бройката ти е наистина дефектна.
Цитирай
#43

Май май....не съм правил хард ресет досега , за да видя дали ще има някаква промяна но ще видим докога ще ми издържат нервите Big Grin
Цитирай
#44

Е няма що, чакай още... До сега ако не си правил при толкова ъптейда нищо чудно, че се рестартира толкова много!
Цитирай
#45

Мен ми върнаха телефона, цитирам "Дефекта е констатиран, повредата е отстранена". Ма какво точно никой не казва...Чакам да видим сега дали пак ще се рестартира, да се не окаже, че това е било хардуерно само....

Nokia 3310 > 6230i > N73-ME > N95-8gb > N82 > 5800 > N97 > N8 > Lumia 630Dual > Lumia 1520 + Samsung Galaxy S7 Edge Gold
Цитирай
#46

Моя работи вече 392 часа. Единственото ми наблюдение е, че рамта постепенно намалява. В момента варира 400-800МБ. В началото имаше над 1ГБ свободна...
Цитирай
#47

(2015-12-03, 16:37:32)sithius написа:  да се не окаже, че това е било хардуерно само....

По-скоро е софтуерно.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#48

Може ли да ми дадете линк или накратко да ми обясните как се лесно и безпроблемно да направя хард-ресета и какво трябва да направя преди това?
Цитирай
#49

@jukostadinovLenovo Vibe Z2 Pro Hard Reset.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#50

За хард ресета:

Изключвам телефона
махам сим картата
задържам бутона за усилване + бутона за включване и ..... никакво меню не ми излиза , телефона просто си се включва ? : (

ПС: Пробвах с бутона за намаляне + бутона за включване и ми излезе някакво меню в което натиснах Factory Reset... сега екрана е черен и най-вероятно трябва да изчакам нещо? Big Grin
ПС2: Явно съм направил Factory Reset но все още не ми е ясно как да направя HARD RESET ...
Менютата които ми излизат са: Board Test , Current Test , RF Test , Test Flow , Sensor Test , SD Update , Factory Reset , Erase Userdata , Format Internal SD , Backup MRD Data , Restore QCN , Save Parameter , Copy PreResource , Reboot .....  Кое от тези трябва да натисна за HARD RESET ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)