Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Брикнах си телефона, когато отключвах буутлооадера
#1

Хора, имам нужда от сериозна помощ. Брикнах си много лошо телефона. Бях решил да слагам къстъм ромове и кърнали, обаче не успях да отключва буутлоудъра.

Значи първо телефонът ми е с стокова 4.1.2 от виваком


Руутнах го с rootkitXperia(L).

след това направих някакъв бекъп с TA Beckup

После реших да отключвам буутлоадера  по официалният начин. http://developer.sonymobile.com/unlockbootloader/
От сони ми пратиха кодът и преминах към следващите стъпки. тук обаче допуснах сериозни грешки.
Вместо да следвам тези инструкции

Цитат:Install the Android SDK and the device drivers
1. Download and install the Android SDK.
2. If you’re running Windows, you also need to download and install an updated Fastboot driver. This is the standard android_winusb.inf-file, with a few lines of code added to enable Fastboot to support Sony & Sony Ericsson devices. Replace the original android_winusb.inf-file with the downloaded file in the usb_driver folder, located in the Android SDK > extras > google folder on your computer. If you can’t find the usb_driver folder, make sure you are running Google USB Driver package revision 4 or higher in your Android SDK. If not, install the Google USB Driver Packager using the Android SDK manager.
Note! If you’re running OSX or Linux, you are not required to install any additional drivers.
3. On your device, turn on USB debugging by going to Settings > Developer options and click to enable USB debugging.
As of Android Jelly Bean 4.2 the Developer options are hidden by default. To enable them tap on Settings > About Phone > Build Versionmultiple times. Then you will be able to access the Settings Developer options.

   Реших, че мога да използвам един tool наречен Minimal ADB and Fastboot (понеже съм го ползвал за други телефони)
Влязох под fastboot като натисках vol up
Написах командата fastboot devices и устройството ми излезе
после въведох кода както ми беше показано
Цитат:fastboot -i 0x0fce fastboot -i 0x0fce oem unlock 0x45FD4179ED1EAEE9oem unlock 0x45FD4179ED1EAEE
излезе ми съобщение, че процеса е завършен и след това написах командата fastboot reboot
и сега телефона ми е в буутлууп(само зарежда)
Не знам какво да правя. Даже не мога да разбера какво толкова обърках, явно понеже реших да прескоча инструкциите. Моля помагайте. Пробвах да използвам TA backup, обаче за да направя рестор ми иска телефона да бъде в дебъгинг, а ми изписва, че не е в дебъгинг( всъщност съм сигурен, че преди операцията адб минимал, дебъгинга беше включен).

Моля, помагайте!
Цитирай
Аксесоари
#2

Префлашване с Флаштул на стоков фърмуер за твоето устройство,  трябва да свърши работа.
Изключваш телефона напълно и действаш.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

Monipeev, това помогна обаче имам друг проблем. След като инсталирах CM12 Nightlies не мога да се върна към стоковия ром. Дава ми грешка :

 Parsing boot delivery. Ending flash session. ERORR-. ERORR - Error flashing. Aborted.
Цитирай
#4

С коя версия на Флаштул се опитваш да флашнеш стоков фърмуер?
Опитай с по-стара версия, отново предлагам 0.9.18.5 или друга.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Скапан телефон, каквото и да му бутнеш се бриква. Съвет не си правете труда да се занимавате, ще изгубите много време. Бриква се на всяка втора стъпка, от туториалите в xda ...

Все пак достигнах до решение. Не съм единствения, при които се получил този бъг.
ето темата от xda с решението:
http://forum.xda-developers.com/xperia-l...9330/page4 
CM12 е една скапата ОС Не позволява да върнете стоков или друг ром с 4.2.2. 
Какво е решението: Трябва да изтеглите ром с 4.2.2 базиран на Cyanogenmod, a именно това:
http://forum.xda-developers.com/devdb/pr...l/?id=7944
Това е, някакъв тъп, ром които като се флашне телефона получава буутлууп, обаче след това може да флашвате с флаштул. 
Така в момента съм със стоков ром 4.2.2 и kernel thunderzap 4.1( инсталиран в последствие ) -в момента телефонът се държи добре.
Като цяло, ви препоръчвам, да не се занимавате с този телефон, а ако решите да му слагате cyanogenmod да внимавате. Това е.
Цитирай
#6

Аз така си хард брикнах xperia-та... Бях сложил CM12, но понеже не ми стигаше паметта реших да променя размера на дяловете с един мод в xda, но никой не беше споменал, че при връщане на стоков ром телефонът се бриква.
Пробвал съм доста ромове на този телефон и мога да кажа, че CM 12 и като цяло Lollipop не са пригодени за него. Имаше много голямо забавяне, лаг, мултитаскинга и батерията не бяха на ниво и паметта стигаше само за 5-6 по-големи приложения.
За мен телефона се държеше най-добре със CM11, бях половин година с него и освен, че не му работеше локацията през интернет, работеше много по-бързо от стоковия ром, имаше повече екстри, по-хубав интерфейс и по-добър живот на батерията.

Samsung Galaxy S24+ Onyx Black 12/512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)