Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Z5 Compact : Screen rotation проблем
#1

Имам проблем с функцията Screen rotation. В по-голямата част от времето не работи. Рестартирам няколко пъти в комбинация с включване и изключване на функцията, и накрая тръгва. Почва да работи, и при смяна на приложението или изгасяне на екрана отново се бъгва. Преинсталирах, връщах към системните настройки - все същата работа.
Някой с подобен проблем? В сервиз ли да влизам?

Nokia 8 Sirocco
Цитирай
Аксесоари
#2

Note IV има същия проблем, работи когато си иска, никой не знае на какво се дължи това, и не може да се намери решение..

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

Преди време бе коментиран подобен проблем с отказ към завъртане на екрана, но при друг модел  на Сони разбира се.
Функцията интелигентно завъртане, налична в Xperia Z2, не бе доизпипана и не сработваше винаги и коректно, обикновено именно когато ни е необходимо, правеше проблем.
Оказа се софтуерен проблем, който и до момента не съм сигурен, дали с излизането на нови версии на Андроид,  както и на нови компилации, е отстранен, защото се отказах от използването на тази опция.
За Xperia Z5 Compact попаднах на потребител в Xda, който се е оплакал от липсата на тази опция, която е имал активна в Xperia Z3 и евентуално аз я  смятах за проблем и сега и бих препоръчвал проба с изключването й. Уви обаче,  защото опцията не присъства в коментирания тук от автора на темата модел.
Отделно насочвам и към темата в чуждия форум за малко информация:
http://forum.xda-developers.com/z5-compa...g-t3241380
Завъртането на екрана обаче, също така се оказа, че товари твърде много процесора,  което вероятно също може да е софтуерен недостатък,  но и все още няма други потребители,  които да потвърдят това,  както и проблема със завъртането на екрана и методите за решаването му.
Темата с тестовете при завъртане на екрана:
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z5...-p/1059516

П.п. Влез в менюто за тестове и направи проверка на всеки сензор свързан с движение, за да ае увериш, че работят коректно.
Би трябвало да има такова меню в Настройки / Всичко за телефона / Диагностика / Тест

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)