Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

РОМОВЕ НА 5.1.1 lollipop
#1

Отварям нова тема, тъй като предната бе затворена най-вероятно поради offtopic дискусията за батерията.

Излезнал е нов полски ром за 5.1.1 (ъпдейт) - COJ5. Ако някой го е сложил вече да сподели впечатления моля. Аз съм на предния полски ром COI4. Кажете живот на батерия, мобилни данни стабилни ли са прекъсват ли ? И въобще всякакви подобрения или влошения има ли?

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
Аксесоари
#2

Свали

Model SM-N910C
Model name GALAXY Note 4
Country Poland
Version Android 5.1.1
Changelist 6035384
Build date Thu, 29 Oct 2015 23:32:39 +0000
Product code XEO
PDA N910CXXU2COJ5
CSC N910COXA2COJ5

Първите ми впечатления са че за една нощ ползване батерията се държи по-добре.Телефона с включени мобилни данни на  3g и wifi без да съм замразявал нищо от стоковите приложения и с инсталирани досегашните ми приложения изкара около  8
часа сън  с източване само на 3-4% батерия.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#3

Мда. Излезе 79.3MB ъпдейт и на телефона. Вероятно се отнася за същото нещо.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай
#4

Ето го, ще го наблюдавам. Има оптимизация за батерията. И разни защитни подобрения.
   

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#5

И аз го получих тая сутрин, пише, че вече не може да се даунгрейдва

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#6

Е да, това го пише на всеки ъпдейт, но не значи, че не можеш да си флашнеш стар ром. Това съобщение е за юзърите, които не флашват.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#7

@b33rk0 Не, това го пише от 5.1.1 нагоре, защото не можеш да направиш директен даунгрейд поради различния буутлоадър, доколкото знам,

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#8

Аз също го получих.
Интересното е дали това е свързано с новата 'политика' на Самсунг за ежемесечни ъпдейти.
Сега като се замисля, предния ъпдейт от ~65* МБ не беше ли точно миналия месец.
Дано да е това. Харесва ми. Smile
Edit: Има нови опции при батерията, нещо като хибернизация на приложения. 
Също така ми се струва, че работи с по-малко памет поне за сега.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro 
Samsung Galaxy S22 Ultra  Phantom White
Цитирай
#9

Има го и за БГ вече от Виваком, поучавам го ОТА, но го има и в Sammobile
Ъпдейтвам и ще пиша впечатления и аз, тъй като след предния ъпдейт, определено имаше огромна разлика в живота на батерията и то в негативна посока .
Тъй като това едно е от нещата в промените, ще го наблюдавам .

Поздрави.

                                                              ______..::Samsung Galaxy Note 4::.._______
                          ♫ With JVC HAFX1X Xtreme Xplosives [Sounds Xtremly Perfekt] ♫        EX - HTC Desire     
Цитирай
#10

@kobso добре де мислиш ли, че ако сложа стария ром с один няма да съм с COI4 ли? Наистина между другото се ъпдейтна малко по-различно. Изцяло под "дос" го направи след рестарта не инсталира преди това.

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#11

(2015-11-11, 11:39:46)Lam3r4e написа:  Edit: Има нови опции при батерията, нещо като хибернизация на приложения. 
Също така ми се струва, че работи с по-малко памет поне за сега.

Браво за откритието, но не са го обяснили много добре. Какво предполагате, че прави? Оптимизира/хибернизира приложения, които не са ползвани в рамките на 3 дни (при автоматична настройка) или винаги хибернизира ако се избере настройката "винаги". Интересно, че в моя списък от приложения липсват най-често използваните от мен (Facebook, fb messanger и Instagram) и не мога да тествам върху тях. Какво точно прави хибернизацията? Може би ако не се ползва често, ограничава background процесите му? В xda също засега няма много информация...
Цитирай
#12

При такива малки ъпдейти правите ли резет?

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C Black
Цитирай
#13

Аз не правя обикновено, но и аз се чудя дали не трябва.

Я, наистина има оптимизация при батерията, но преди имаше едно manage appa в system managera, което е премахното и се чудя дали просто не са го преместили или наистина има някаква функция. За колегата, който спомена фейсбук и месинджър. Те отдавна направиха апликациите си, така че да не излизат в тези списъци. В началото излизаха и можеше да ги държи изключени човек, но явно имат изискване да не могат да бъдат оптимизирани или force closed, тъй като ще наруши експириънса. За да си зарежда в бекграунд, когато отвориш да е заредено...

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#14

И за мтел има ОТА 79.30мб.

Samsung Galaxy S 23 Ultra 
Цитирай
#15

(2015-11-11, 16:41:48)pavkata88 написа:  При такива малки ъпдейти правите ли резет?

Лично аз не,няма кардинална промяна в системата за да се налага да го правя
На MTEL нищо нямам още като ОТА ,преди малко проверих и тук го няма ,е поне за N910C за другите може и да е излязло
Цитирай
#16

@pavkata88, по принцип тези малки ъпдейти са фиксове на бъгове и може без да връщаш фабрични, но ако е по-голям ъпдейта там вече се следи, ако започнат някакви странни неща да се случват с телефона ти, го ресетваш. Smile

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#17

Ето го вивакомския:
Свали


Model SM-N910C
Model name GALAXY Note 4
Country Bulgaria (VVT)
Version Android 5.1.1
Changelist 6035384
Build date Thu, 29 Oct 2015 23:32:39 +0000
Product code VVT
PDA N910CXXU2COJ5
CSC N910CVVT2COJ1

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#18

Аз лично от новата "кръпка" усетих, че телефона малко повечко загрява на моменти без да е предизвикано. Допускам, че може да следи още апликациите докато не ги нареди кои да оптимизира и кои не или ъпдейтва google play services в background, тъй като днес ми е първия ден с този ром. При вас нещо подобно ?

SGS2, SGS3, SGS5, Note 4, SG S7edge  & Samsung Tab S 10.5 LTE, Galaxy S9+
Цитирай
#19

Много съм доволен от новия ъпдейт. Не съм правил хард ресет, но всичко върви гладко - даже малко по-добре от предишния ъпдейт. За батерията още нямам наблюдения, защото е твърде рано, но веднага всеки може да забележи подобрения РАМ мениджмънт. Не говоря за това колко свободна РАМ има при стартиране, защото това са глупости, за какво ми е да имам 1 гб неизползвана памет? Говоря за това, че в момента в background държа 6 приложения (Facebook, Messanger, Instagram, Tapatalk, Youtube и Play Store) и всичко лети. Специално съм тествал на стария РОМ колко приложения може да задържи и когато са ми активни Facebook, Messanger и Instagram при пускане на 4то приложение (независимо кое) - процеса на Instagram се килваше. За мен това е голямо подобрение!    
Цитирай
#20

Някой на MTEL зa N910C да е получил нещо?
Има промяна към днешна дата,но компилацията на фърмуера е една и съща.т.е. няма промяна което е странно!
http://www.sammobile.com/firmwares/datab...N910C/MTL/
Теленор и Виваком получиха обновлението,само Ментел не!

P.s. Еее  разгеле,току що  обновиха списъка!
Цитирай
#21

Аз съм на Теленор и преди малко го получих 73.29МB

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#22

А на телефоните казвате вивакомски, теленорски, мтелски според картата и мрежата, с която ги ползвате или според това, че сте ги купили от там? Защото моя е с карта на теленор, но е от технополис. И ми се струва, че все получавам ъпдейтите след вас Big Grin
Цитирай
#23

Важно е с какво CSC е телефона, а не с каква карта и от къде е закупен.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#24

(2015-11-12, 17:14:13)Luciana написа:  А на телефоните казвате вивакомски, теленорски, мтелски според картата и мрежата, с която ги ползвате или според това, че сте ги купили от там? Защото моя е с карта на теленор, но е от технополис. И ми се струва, че все получавам ъпдейтите след вас Big Grin

В повечето случаи наричаме така телефоните, заради магазина от който е закупен. В повечето случаи CSC съвпада с това определение. НЯМА нищо общо с каква карта се ползва.
Цитирай
#25

А какво е CSC, защото sales code нищо не ми говори?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)