Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Упдейт от А и U до международната I- версия с БГ и Google play
#1

Тъй като много хора питат как да преминат от китайска A или U версия на фърмуера към международната I с БГ език и Google play, пускам отделна тема с линк как точно става:
https://meizufans.eu/forum/topic/2599/gu...land-meizu
Лично изпробвано и работи перфектно.
Ако модераторите решат, нека я направят важна тема.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето и готови образи, за по-мързеливите Smile

FlymeOS 4.5.4.1I (29.10.2015)
FlymeOS_4.5.4I (19.09,2015)
FlymeOS 4.5.3I (21.08.2015)

Образите са САМО за Meizu M2 Note!!!
Цитирай
#3

Извинявам се ако питам дебилен въпрос, но образите всъщност са готовите и последни инсталационни файлове с I версията, които ние трябва да инсталираме до колкото разбирам.

Обстойно разгледах методите за инсталация и въпреки, че не разбирам могъщо английски мисля, че няма да успея да се справя, защото ще забия на някоя от стъпките и ще се гътна веднага Smile

Дано има някъде видеоопътване или поне да сподели някой българин през какви стъпки минава и ще го  следвам

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#4

Да, образите са готови прекомпилирани от update.zip и ти спестява почти цялата работа. Довечера ако ми остане време, ще преведа ръководството.
Цитирай
#5

Благодаря. Аз ще съм първи, който ще го пробва веднага.
За да е ясно, когато от А искаме да преминем  към международната версия и го направим по този метод, после при излязъл нов ъпдейт на I например как може да получим ъпдейт - отново чрез проверка през приложението или отново трябва да флашваме?

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#6

Понеже китайските версии са със заключен буутлоудер и той си остава заключен дори и след преминаване към международна версия, директен ОТА ъпдейт няма да мине. Всеки следващ ъпдейт ще трябва да се инсталира подобно на предния/първия, т.е. по описаните по-горе начини.

Huawei Ascend G7 - v. B331,  rooted
Nexus 7 2012 WiFi - v.5 Lolipop, rooted + TWRP
Цитирай
#7

Мерси. Веднъж стане ли после няма да имам проблем. Златни сте, ако го направя с ваша подкрепа, че съм с две леви ръце и вързан език за английскиSmile

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#8

(2015-11-14, 10:30:17)arman4o написа:  Ето и готови образи, за по-мързеливите Smile

FlymeOS 4.5.4.1I (29.10.2015)
FlymeOS_4.5.4I (19.09,2015)
FlymeOS 4.5.3I (21.08.2015)

Образите са САМО за Meizu M2 Note!!!

Имам проблем с Meizu M2 note. Не мога да сваля Google play store. Може ли да ми обясниш как да направя това с обраазите.
Цитирай
#9

https://www.youtube.com/watch?v=YQOp8LCVvnU
Ето как става супер лесно преминаването от U,A rom към I(международната версия) 
1. Теглите последните версии на ромове  A и I от тук:
https://meizufans.eu/firmwares/
Записвате си ги на компютъра в различни папки: едната с има "А",другата с име "I"

2.Сега слагаме версия A чрез Recovery ( нужно е да изключите телефона и да задържите  Power+UP докато се появи надпис Меизу и пускате)
Важно,дори да сте с инсталирана версия А при пристигането на вашият телефон,трябва да сложите отново версия А последната за модела ,по друг начин не става-лично съм тествал.

3. Копирате в папката  Recovery (която се е появила на компютъра) в този режим рома от папка с буква  A (задължително файла трябва да е с наименование update.zip) тоест този който изтеглихте от линка.

4.След като се инсталира рома с буква  А трябва да изберете английски език

5. Логвате се във Flyme (ако нямате акаунт трябва да създадете)

6. Влизате в настройки флайм акаунт където сте регистрирани = отваря се разширено меню

– System Privacy – Allow разрешавате  всичко

7. рестартиране

8. Сега трябва да копирате в основната памет файла, скрипт chid.ch. Ето линк към скрипта:
https://yadi.sk/d/nnn4f6O5mJCmn

9. В App Center намираме Google installer и инсталираме google сървис

10. Логвате се в Google Play Market

11. Инсталираме безплатните  приложения supersu и emulation terminal

12. В терминала  : пишем su 
след като получите рут права пишете :

sh /sdcard/chid.sh

13. Рестартира автоматично след ентър

14. поставяме телефонът  в  Recovery (Power+UP) режим

15. Включваме го към  PC и копираме  в папката Recovery в този режим ром с версия  I

Ура, вече имате  напълно интернационален  Meizu M2 Note!
Тествано и работи на 100 процента. 
Току що си инсталирах версия 454.2 I по този начин!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#10

ЗДР, имам Meizu M2 note и правя всички инструкции от клипа и написаните, но стигам до момента със скрипта и ми изписва, че няма намерен файл в директорията. Имате ли обяснени е защо става така и къде може би правя грешка. Благодаря предварително!
Цитирай
#11

(2016-02-26, 22:32:43)westbg написа:  ЗДР, имам Meizu M2 note и правя всички инструкции от клипа и написаните, но стигам до момента със скрипта и ми изписва, че няма намерен файл в директорията. Имате ли обяснени е защо става така и къде може би правя грешка. Благодаря предварително!

Здрасти,намери ме в скайп sunmaster79 и ще решим проблема.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#12

И при мен е така, като решите проблема пишете , как става
Цитирай
#13

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=80712
Така се прави.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)