Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei mediapad x2
#1

Huawei mediapad x2, дайте мнение. Това телефон ли е или таблет?
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефон е, с две СИМ-карти. Вероятно заради 7 инчовия дисплей го водят таблет. Изчетох няколко ревюта, добър е. За съжаление никой не го внася. Отдавна чакам таблет и телефон в едно устройство с много добри характеристики и на приемлива цена.
P8 max обаче все още държи висока цена
Цитирай
#3

Здравейте! Поръчах X2 Gold от Amazon.uk. До няколко дни ще е в приятел в Кембридж и после го пуска към България. Като го получа ще направя едно кратко ревю!

Поздрави!

LG G5
Цитирай
#4

Здравейте!

Телефонът/таблетът е при мен от 2 дни. За това време основно си играх с firmware модификации. Версията е 702L , за Европа и работи с нашите LTE честоти. Съответно от Huawei са пренебрегнали този и друг модел (701) и предлагат софтуерни ъпдейти само за 703 (който е за USA). За нас остава Андроид 5.0 и EMUI 3.0. Не че не вършат работа, ама...

Да, ама не! В XDA няколко магьосника са създали няколко модифицирани ROM-a, както и къстъм рекавърита за тях, които позволяват да инсталираме последния official ROM от Хуавей, че дори и бета Маршмелоу версия!

Задачата обаче хич не е проста!

http://forum.xda-developers.com/mediapad...3-t3293795

Можете да погледнете темата и ще видите, че отнема няколко часа, няколко флашвания на компоненти и цели фърмуери, доста налучкване и нерви!

Все пак постигнах каквото ми трябва: къстъм 5.1.1, руутнат, TWRP 5.1, fully debloated! РОМ-ът който избрах е:
5.1.1] KangVIP Slim & Ultra Slim B112   http://forum.xda-developers.com/mediapad...8-t3215851

Няма да коментирам функционалнотта на стоковия РОМ, не е лош. Който не е твърде капризен ще си го ползва със здраве! Има много функции, за които обикновено ни трябва руут, Xposed или други модификации.

Хардуерът е невероятен!!!

Сравнявам директно с Lumia 930, Xperia Z3, Z3 Compact, Z Ultra, Galaxy S5, Note4, Iphone 5s, Lenovo Vibe Z2 pro. 

Сглобката е на ниво, няма ръбчета, фуги, скърцане, непасващи елементи или капаци. Дизайнът отново не коментирам - въпрос на вкус е - но усещането е за премиум устройство! Никъде няма надписи (дори на марката), маркировки разни или емблеми. Удобни бутони, много чувствителен дисплей, изключително качествен и силен високоговорител, идеална работа на микрофоните и слушалката. Светкавицата е много силна и в топъл нюанс. 
Доста тежък! Идва със залепен екранен протектор, а допълнително закупих кейс тип тефтер с прозорец, в който се изобразява малък интерфейс за разговори, часовник, камера. Прави впечатление, че WIFI приемникът е много чуствителен и некапризен. Това е може би най-малкият телефон със 7" екран!

Дисплеят е доста добър, ярък, топъл (има реглаж на цветната температура). Навън се вижда чудесно, в тъмните цветове обаче свети доста. Виждал съм много LCD дисплеи, които потискат по-добре подсветката и предават по-черен цвят. Общото впечатление обаче е ОК. Матрицата е незабележима - резолюцията е достатъчна.

Първото впечатление от CPU и GPU е много добро! Никакъв лаг, много бърза смяна между приложения, много ниско време за зареждане в тежки игри. Много високи кадри и никакво колебание в игрите - не усетих тротлинг - може би няма. Не намерих и апликация, която да следи температурата на рпоцесора и да понижава честотите му. Странно и радостно е, че и няма силно загряване, което винаги съм постигал на Snapdragon 800 / 801/ 805 в World Of Tanks. примерно. 

Ползвам 3 игри за да тествам устройство - WOT Blitz, Asphalt 8, Real Racing 3 - всички работят перфектно на max / full детайли, като изключително внимание ми направи, че в WOT кадрите са плътно 59-60, няма никакъв дроп като развъртим камерата и наоколо има много други танкове! Не ме е радвала играта така досега!

Пристигна в неголяма кутия, в която идва доволно 2A зарядно, слушалки, които според мен не стават Smile, дебел USB кабел.

Ще се опитам да го ползвам като ежедневен телефон, разбира се, с хендсфри. В джоб не влиза, трябва чанта.

Тепърва ще разбера тази батерия как се справя в реални условия с този дисплей. Ще направя малко снимки по-късно.
Закупих го от АМАЗОН UK на 233 паунда, а пристигна до България чрез Gabco за 2 седмици.

Поздрави!

LG G5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)