Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Януари 2016 - Android 6.0 Marshmallow

За съжаление всички подобрения които самсунг прави по software-a се слагат само в новите телефони с цел разбира се по-високи продажби. Което е много не честно спрямо потребители дали хиляда и кусур лева за телефон и след година излиза новата серия телефони и всички подобрения само за нея..... Който не знае за какво говоря да разгледа един S7 или просто да си сложи къстъм ром...
И да изкарат ноугат за нашите телефони той няма да е с функциите и благинките които ще имат актуалните последни топ модели на компанията. Нищо, че N4 си е достатъчно мощен да се справи с новия софт.
Това окончателно ме отказва от самсунг и андроид...

Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy S8
Цитирай
Аксесоари

Тогава мини на ябълки и пак ще си говорим. Всичките ми познати с 6 и 6плюс се оплакват, че телефоните им стават супер лагави след илизане седмицата и новите им ъпдейтите на iOS. При тях вече целенасочено се мъчат да ги откажат от стария телефон, за да си вземат новия модел...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

(2016-12-12, 06:35:29)AOne написа:  Тогава мини на ябълки и пак ще си говорим. Всичките ми познати с 6 и 6плюс се оплакват, че телефоните им стават супер лагави след илизане седмицата и новите им ъпдейтите на iOS. При тях вече целенасочено се мъчат да ги откажат от стария телефон, за да си вземат новия модел...

При тях тези проблеми са със всяка нова версия не само на IOS но и на OSX, имаха голям проблем и с font rendering-а  и т.н. Но след това си пускат пач и си го поправят.

Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy S8
Цитирай

4S с iOS8 също беше измъчен по този начин, да не говорим 4-ката как беше изгаврена с iOS7. Изобщо, тая дългогодишна поддръжка от Apple си е само на срок , дефакто след година напред поддръжката я има, но не е толкова качествена - целенасочено или не, старите (и какви стари, на година - две - стари?! ) почват да лагят и забавят. Единствено досега 3GS с почти 4-годишната си поддръжка не е лагвал дори до последно с 6.1.6 , въпреки, че след 6-цата камерата снима леко по-лошо, отколкото с iOS5, предполагам пак умишлено. 4S също снима видимо по-лошо след iOS8.

Не мога да кажа със сигурност дали е нарочно, но може и да е- за да преминеш новото у/во. Ама тогава какво си хвалят поддръжката, като тя след година и половина става некачествена и носи лагове, то смисъл няма, стой си на старата...
Сложете 4-ка с iOS6 и 7 един до друг и гледайте майтап. iPhone 5 също редовно лагва с последните ъпдейти, мисля, че според мой приятел до iOS8 всичко е било префектно.

Не се учудвам , ако е нарочно. Samsung бяха хванати да мамят на bench-ове, после винаги на bench-ове телефоните им със Exynos вадят повече точки от тези със SD и дори при моя тези със SD се оплакват от повече проблеми. А сега кой си бута своето...
Цитирай

От сутринта има по-нов фърмуер в Саммобилето но ми дава грешка при изтегляне. Не излиза и като ОТА ъпдейт. Сега го дръпнах със SamFirm и ще го инсталирам да видим ще има ли нещо ново.
Model SM-N910C
Model name GALAXY Note4
Country Bulgaria
Version Android 6.0.1
Changelist 9186796
Build date Fri, 02 Dec 2016 10:05:14 +0000
Security Patch Level 2016-12-01
Product code BGL
PDA N910CXXS2DPL4
CSC N910COXX2DPI2
Линк за бързо сваляне

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

Аз го дръпнах вчера без проблем, но не виждам абсолютно никаква промяна.

Samsung Galaxy Note - Note 3 - Note 4 - Note 8 - Note 9 - Note 10+ - Note 20 Ultra 
Цитирай

Аз го получих( с полския ром съм) ота - не усещам нищо съществено засега

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

При мен като, че ли батерията държи една идея по добре.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

И при мен беше така @GT няколко дена след като го ъпдейтнах, след това всичко си беше по старому .В смисъл с по 2-3 зареждания на 12часа експлоатация, докато веднага след ъпдейта батерията държеше 12часа само с 1 зареждане Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Получих днес на обед ъпдейта. След 7 години с Андроид вече се разочаровах. Айфоните са друга бира.

Galaxy S24 Ultra 512 GB & One Plus 12 1TB

Цитирай

Преди три ми пуснаха ъпдейта (теленор), определено батерията се държи по-добре. Друго не съм забелязал, но и това не е малко.
Цитирай

Както каза колегата Compare така и стана с батерията старата песен на нов глас.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

(2017-01-06, 09:43:11)Compare написа:  И при мен беше така @GT няколко дена след като го ъпдейтнах, след това всичко си беше по старому .В смисъл с по 2-3 зареждания на 12часа експлоатация, докато веднага след ъпдейта батерията държеше 12часа само с 1 зареждане Smile
Как го използваш телефона, че зареждаш по 2-3 пъти на ден? И моят беше така, но след като смених батерията карам 1 и половина без проблем.
Цитирай

ами пътувам до работа с 1час постоянно е на екран на работа като отида почети не го смъквам от ръцете ми за около 5 часа след това на връщане от работа пак 1 час слагам го да се зарежда към 13.30. Батерията е на 0-25% Максимум .След това започват телефонати,FaceBook ,Whatsup,Viber..... и така докато стане време за вечеря 16.00-17.00 Smile и той пак е на 10-50% според зависи.Без да излизам на срещи някъде до дотук 2Пъти ,а ако ми се зализа някъде още един път пълен заряд до 100% е 3-ият път.
Просто им са слабички батериите на тея телефони ,че го използвам на максимум тоя телефон го използвам ама че му е слаба батерията .....
Сменял съм батерии на предните ми телефони и то без успех и мога да кажа че съм изгубил надежда че след смяна на батерията ще има някакви супер положителни резултати.
Според мен не е от батерията чак толкова ами от програмите,процесите който работят зад стената който не се виждат и чуват.Щом да ми работи телефона 1-2Дена доста добре след Ъпдейт от към батерията значи не е от батерията ами от процесите и от програмите .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Здравейте и от мен! Относно батерията след последния update -положението стана още по зле! Без да се използва телефона батерията  се смъква с около 10% на час. Пак спрях автосинхронизирането на акаунтите , но няма промяна . На предния update   това свърши работа. Не знам дали ще мога да върна старата версия.
Цитирай

Наистина се появи някакъв шибан дрейн. За около два часа-50%->15%... С последния ъпдейт. Още малко ще ги потрая и, или го махам, или го давам някой специалист да му намести ром, с който ще работи по-стабилно.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай

Ударете им едни заводски настройки след ъпдейта и дрейнове няма да имате. Не си давайте парите на "специалисти".

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

След два заряда, положението се оправи

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

При мен пък много странно се получи, при предпоследния ъпдейт, батерията се държеше по зле. Вчера инсталирах последния и сега нещата си дойдоха на място. След ъпдейт занулих кеша на google play services и google play store + изтриване на кеш партишъна от сервизното меню. След пълно зареждане 10ч работа 80% заряд на батерията. SM-N910C
Цитирай

(2017-01-11, 11:18:11)tonus написа:  Ударете им едни заводски настройки след ъпдейта и дрейнове няма да имате. Не си давайте парите на "специалисти".

Направо бях изключил за заводските настройки, мерси за напомнителката!

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай

(2017-01-13, 19:39:54)kornsick написа:  При мен пък много странно се получи, при предпоследния ъпдейт, батерията се държеше по зле. Вчера инсталирах последния и сега нещата си дойдоха на място. След ъпдейт занулих кеша на google play services и google play store + изтриване на кеш партишъна от сервизното меню. След пълно зареждане 10ч работа 80% заряд на батерията. SM-N910C
Когато изтриеш кеш партишъна губи ли се личната информация?

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Note 4
Цитирай
Exclamation 

Здравейте,

С последната версия на полксия сток ром съм - DPC1.

Има източване, който е от Andorid System и нямам идея как да спра. След като инсталирах последната актуализация 2-3 дни всичко беше повече от добре - реално имаше подобрение в изразходването на батерията и след това започнаха мъките. Пробвах вече какво ли не - заводски настройки, без инсталиране на допълнителни апликации, триене на кешове, спиране на какво ли не. Дори минах на 3Г (WCDMA Only) за да изключа източване от лошо покритие на оператора ....

Ако някой има идея как да го спра ще съм му безкрайно благодарен. Сигурен съм, че не е от батерията, защото както се вижда на скрийновете той телефона не заспива, т.е. нормално е да източва батерията бързо.

       

Всякакви предложения са добре дошли... Благодаря предварително!

@pkaragiulev - Не, изтрива само кеша, но запазва настройките и другите данни.
Цитирай

(2017-01-14, 10:54:49)TheFixer написа:  Здравейте,

С последната версия на полксия сток ром съм - DPC1.

Има източване, който е от Andorid System и нямам идея как да спра. След като инсталирах последната актуализация 2-3 дни всичко беше повече от добре - реално имаше подобрение в изразходването на батерията и след това започнаха мъките. Пробвах вече какво ли не - заводски настройки, без инсталиране на допълнителни апликации, триене на кешове, спиране на какво ли не. Дори минах на 3Г (WCDMA Only) за да изключа източване от лошо покритие на оператора ....

Ако някой има идея как да го спра ще съм му безкрайно благодарен. Сигурен съм, че не е от батерията, защото както се вижда на скрийновете той телефона не заспива, т.е. нормално е да източва батерията бързо.



Всякакви предложения са добре дошли... Благодаря предварително!

@pkaragiulev - Не, изтрива само кеша, но запазва настройките и другите данни.
Мерси

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Note 4
Цитирай

Днес получих известие за 379 МБ актуализация. С последната версия на полския РОМ съм. Самсунг за пореден път твърдят, че са оптимизирали батерията...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy Note 4, A510F 2016, Galaxy S4, Galaxy Nexus, HTC HD2, Nokia N73, Siemens S75, Siemens M55, Siemens M50, Alcatel OneT DB, Panasonic GD52. резервен - Nokia с фенерче!
Цитирай

Само твърдят. Аз съм от 2-3 дни... нищо ново.

Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy  Note IV
Samsung Galaxy S VI
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)