Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

(2017-09-05, 08:56:12)abv86 написа:  Дойде ли му на някой?

Много се изкуших да ти кажа, че ми е дошло  Bu.
Нямам "update" все още.
Цитирай
Аксесоари

Ми що не каза? Big Grin  Да ме зарадваш, с блага вест.

Изглежда има проблем.  Като чета в Twitter, има оплаквания след ъпдейта. А когато ги питат за дата на която ще тръгне OTA, стандартния отговор дават - скоро. Изложиха се, жалко за помпозното представяне. До сега не помня, такова забавяне.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

аз се замислих, че може да дойде със септемврийския пач
Цитирай

То вече е 5-ти Септември. Нито пач, нито ъпдейт. Аз направих това предположение, миналата седмица.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2017-09-05, 09:14:29)abv86 написа:  Ми що не каза? Big Grin  Да ме зарадваш, с блага вест.

Изглежда има проблем.  Като чета в Twitter, има оплаквания след ъпдейта. А когато ги питат за дата на която ще тръгне OTA, стандартния отговор дават - скоро. Изложиха се, жалко за помпозното представяне. До сега не помня, такова забавяне.

Като толкова бързате има файлове за флашване, или направо се включете към бета програмата и ще ви дойде веднага. И то ще кажеш големия ъпдейт. Повечето разлики са незабележими. По-добре да има истински впечатления от него в темата, отколкото постоянно да питате дойде ли не дойде ли. При който дойде ОТА той ще си каже.  Забавянето означава повече оправени проблеми. По-добре да се забави с 3 седмици, отколкото да дойде и да не бачка wifi-то.

LG Nexus 5 Android M
Цитирай

Докато не го пуснат чрез OTA, ще пиша каквото искам. Коментирам мненията в Twitter, от различни хора. И липсата на информация, кога ще го пуснат. Ти нали разбираш, че ако имат проблем не е желателно да флашваш. Макар че съфорумци дето са сложили новата версия, не са се оплаквали до сега.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Не знам за туитър, но в xda няма много оплаквания. Има няколко човека, които се оплакват само от това, че рамта им е заета почти цялата, но според мен се дължи на това, че имат по 5-6 чата/социални мрежи, които постоянно има вървят във фонов режим и не са оптимизирани за О. При мен си върви чудесно, батерията е една идея по-добре, поне за моя начин на ползване.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

(2017-09-06, 07:45:18)abv86 написа:  Докато не го пуснат чрез OTA, ще пиша каквото искам....
Темата не е създадена от теб или само за тебе, за да пишеш каквото си искаш. Пиши тук по същество, а не да питаш всеки ден едно и също - дали е дошъл ъпдейта или не. Като дойде - ще разбереш.

 
Цитирай

Има админи, ако има проблем да ми кажат. Ти не си човека да ми даваш наклон на... Темата е за ъпдейт на Nexus 5X, който не е започнал все още. Така че, пиша изцяло по-темата. Като обсъждам и коментирам, възможните причини за забавянето.

(2017-09-06, 08:21:00)madmax написа:  Не знам за туитър, но в xda няма много оплаквания. Има няколко човека, които се оплакват само от това, че рамта им е заета почти цялата, но според мен се дължи на това, че имат по 5-6 чата/социални мрежи, които постоянно има вървят във фонов режим и не са оптимизирани за О. При мен си върви чудесно, батерията е една идея по-добре, поне за моя начин на ползване.

Е нали новата версия, беше уж оптимизирана точно за това. Разни приложения, работещи на фонов режим, да бъдат контролирани. Тук се прехласваха по този въпрос, а аз казвах че зависи от самото приложение. Не съм проверявал в xda, ще погледна да видя какво пишат.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Който вече е минал на 8.0 и ползва Тапата, може ли да провери дали приложението работи коректно с новата версия но ОС.

 
Цитирай

(2017-09-06, 09:18:09)abv86 написа:  Е нали новата версия, беше уж оптимизирана точно за това. Разни приложения, работещи на фонов режим, да бъдат контролирани. Тук се прехласваха по този въпрос, а аз казвах че зависи от самото приложение. Не съм проверявал в xda, ще погледна да видя какво пишат.

Имам 10 отворени приложения в момента и % заета памет седи под 80. За справка, като ги затворя седи на 74  корекция - 62%

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Това е за един ден. Проблема при мен е батерията, много много не държи , защото имам wakelock проблем. Вчера вечерта бях с 13 % от които 2.34 часа СоТ и 1.15 часа wakelocks което е много.[Изображение: 227fed892a3f6efeb4b22c98458c559b.jpg][Изображение: e39eb88c3e0316eaeb303bd7d9814579.jpg][Изображение: 8a4ea632095f3f2074140a19e747340b.jpg][Изображение: e644b07906673c981331074dbf69a5ec.jpg][Изображение: 38b75cbd6009c45b11c7a15ac0c57c85.jpg]

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk
Цитирай

Как стигна до това меню, че аз нещо не мога да го намеря ?

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Влизаш в опции на програмиста и даваш изпълнявани услуги.

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вярно, че го бяха преместили там

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

(2017-09-06, 09:18:09)abv86 написа:  Има админи, ако има проблем да ми кажат. Ти не си човека да ми даваш наклон на...  Темата е за ъпдейт на Nexus 5X, който не е започнал все още. Така че, пиша изцяло по-темата. Като обсъждам и коментирам, възможните причини за забавянето.


Е нали новата версия, беше уж оптимизирана точно за това. Разни приложения, работещи на фонов режим, да бъдат контролирани. Тук се прехласваха по този въпрос, а аз казвах че зависи от самото приложение. Не съм проверявал в xda, ще погледна да видя какво пишат.

Защо не си създадеш нова тема за Nexus 5 с Android 8 и да се приключат проблемите ти. И админите да пренесат въпросите ти в новата тема.

Galaxy S24 Ultra & Galaxy Watch 6 Classic 47mm
Цитирай

(2017-09-06, 09:58:14)liefish написа:  Това е за един ден. Проблема при мен е батерията, много много не държи , защото имам wakelock проблем. Вчера вечерта бях с 13 % от които 2.34 часа СоТ и 1.15 часа wakelocks което е много.

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk

Гледам доста приложения имаш. Защо не махнеш Nova Launcher Ali и подобните. Някое от тях ти прави проблема. Пък и глупаввия Фейсбук, при мен винаги е правил проблеми. Сложа ли го, отразява се на батерията. Иначе това че заема 1.6 от паметта не е фатално.

(2017-09-06, 09:50:12)madmax написа:  Имам 10 отворени приложения в момента и % заета памет седи под 80. За справка, като ги затворя седи на 74  корекция - 62%

Супер. Как се отразява на батерията, като е сравниш с предната версия?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Според моето ползване, което е най-вече wi-fi и chrome и ало-ало и малко 4г, сега съм на 21% с 3 часа sot и последно зареждане преди 1 ден и 15 часа

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Пак е добре. Не очаквам някакви чудеса, от към батерия. Все пак, капацитета не се променя. Но поне не е станало по-зле. Това е по-важното.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2017-09-06, 20:59:19)madmax написа:  Според моето ползване, което е най-вече wi-fi и chrome и ало-ало и малко 4г, сега съм на 21% с 3 часа sot и последно зареждане преди 1 ден и 15 часа
Wi-fi постоянно ли и включено или само при нужда?

 
Цитирай

Различно, че често забравям или wi-fi или мобилния включени, макар да не ги ползвам. Иначе гледам само при нужда да ги пускам.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

(2017-09-06, 20:31:07)abv86 написа:  Гледам доста приложения имаш. Защо не махнеш Nova Launcher Ali и подобните. Някое от тях ти прави проблема. Пък и глупаввия Фейсбук, при мен винаги е правил проблеми. Сложа ли го, отразява се на батерията. Иначе това че заема 1.6 от паметта не е фатално.


Супер. Как се отразява на батерията, като е сравниш с предната версия?

С нова лаунчър съм, защото са ми много грозни квадратните икони. А за другите, по едно време се бях захванал да оптимизирам с приложения, които няма да правят проблем и така да пестя батерия и така се оказа в един момент, че имам нокиа с фенерче и за това сега си ползвам всичко. Вчера намерих една статия за моя wakelock проблем и се оказа, че може би е от настройките на рутерите към които се закачам на работа и вкъщи. Трябва на едното място да променя настройките за статичното ИП да видим дали ще има ефект.
Цитирай

(2017-09-07, 07:34:16)madmax написа:  Различно, че често забравям или wi-fi или мобилния включени, макар да не ги ползвам. Иначе гледам само при нужда да ги пускам.
Мисля, че при изключени батерията може и повече да изкара тогава.

 
Цитирай

(2017-09-07, 07:53:34)liefish написа:  С нова лаунчър съм, защото са ми много грозни квадратните икони. А за другите, по едно време се бях захванал да оптимизирам с приложения, които няма да правят проблем и така да пестя батерия и така се оказа в един момент, че имам нокиа с фенерче и за това сега си ползвам всичко. Вчера намерих една статия за моя wakelock проблем и се оказа, че може би е от настройките на рутерите към които се закачам на работа и вкъщи. Трябва на едното място да променя настройките за статичното ИП да видим дали ще има ефект.

Тия приложения за оптимизация, правят повече проблеми. Последно когато ползвах този лаунчър, но на друг модел телефона, имах проблеми с батерията. Разните Ali и подобни приложения, не знам колко са читаво написани. Кога и как се синхронизират, та ако искаш пробвай малко без тях. Може да ти се оправи проблема.

П.П Днес видях че вече е активен Play Protect в Google Play. Сканира приложенията, за буби и гадини. Big Grin

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Не знам защо Гуугъл ни мъчат още с този Google Now Launcher, при положение, че последният ъпдейт е от Октомври 2015 и съпорта му е прекъснат. Навсичкото отгоре и с тези грозните квадратни икони...

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)