Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Може и да се бъркам, ако са заменили Google Now с новият им асистент. Но аз не виждам разлика. Big Grin  Но лаунчъра не го смениха.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
Аксесоари

Не си ли тествал асистента до сега? Той мисля, че е наличен за всички устройста с андроид 6 и нагоре.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Как да се отпиша от бетата, телефона ми заби и се рестартира, заби на логото на гугъл и само така се рестартира, влиза в буут менюто, но не иска да зареди след логото на гугъл. Някой имал ли е същия проблем ?

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Не мисля, че проблема ти е свързан с Google Beta Program - но ето все пак линк

Колеги някой да има проблем с "високоговорителя" при 8.1?

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай

(2017-11-09, 10:51:20)madmax написа:  Не си ли тествал асистента до сега? Той мисля, че е наличен за всички устройста с андроид 6 и нагоре.

Това което ползвам, не виждам да има разлика с Google Now. Такъв какъвто го помня, когато го пуснаха. Иконката с голямо G. А и телефона ми е изцяло на български, ако има значение. Ако това е пустия Асистент, здраве му кажи. Big Grin

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

може би телефона ти защото е на БГ за това нямаш асистента. иначе 5X си го получи преди много време. същия си е като на пикселите, и е различен от google now. сега реално имам и двете на телефона. едното е swype от ляво а другото е като задъжа home бутона или кажа Ok, google. а за лаунчер, аз си инсталирах pixel launcher-а като apk и сега всичко си е почти като на пиксел, без малки дреболии.
Цитирай

Няма как да има асистент с български език по дефолт.

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз имам проблем със звука при 8.1. Понякога се шяшква и нямам никакъв звук от високоговорителя. След рестарт се оправя, но аз го отдавам на това, че не съм правил ресет след ъпдейта.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай

След актуализацията на ОС в повечето случаи се препоръчва да се направи, но след като не ти пречи.

 
Цитирай

казаха с 8.1 да не се прави фактори ресет, защото се влиза в bootloop.
все пак е бета.
Цитирай

Май не буутлууп, ами не може да се отключи, ако си имал pattern за отключване.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Bootloop не е ли проблем характерен само за хардуера? Или OS го провокира?
Цитирай

И двете може да са причината

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

При мен стана bootloop като сложих бетата на 8.1.. 2 седмици нямаше никакви проблеми и изведнъж зацикли и почна да се рестартира постоянно. Не вярвах, че може да се случи баш на моя телефон, но уви. Big Grin

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Извода, не слагайте бета програма. Или внимавайте какво правите с телефона, ако все пак се решите. Моето впечатление е, че в 90% от случаите, причината е софтуерна. Дали бета версия, дали рутване и слагане на къстъм неща.

Някаква нова функция за живота на батерията. Системата щяла да следи за приложение, които събуждат телефона. А на мен ми направи впечатление едно нещо и не знам дали не е грешка в превода. Как го разбирате това, че ще премахнат отметката за приложение от други източници ли?
Цитат:Собствениците на смартфони ще могат да активират функцията от меню Settings, където вече ще има допълнителна секция. От една страна това ще премахне възможността да дърпате приложения на трети страни, а от друга ще ви позволи да извлечете максимума от своето устройство.
https://www.digital.bg/nova-funkciq-v-an...40743.html
Това повече ми е интересно. Но колко кеширани файлове прави, че да заемат място? Тия файлове не са по няколко kB мисля. По-добре да поработя върху управлението на RAM-а.

https://www.kaldata.com/featured/android...65438.html

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

@abv86 странен извод. Нали идеята на тези телефони е, че имаш невероятната възможност да се възползваш от бета програмата Wink
От както ползвам телефоните на Гугъл съм в бета програмата и не съм имал никога проблеми .. освен обичайните за съответната версия на ос-а.

На мен ми се получи bootloop-а при стандартана версия на 7.1.2 доста време след като беше свършила бета програмата за нуга.
Просто това си е фабричен дефект и рано или късно се появява при някой устройства.

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Явно от производителя идва проблемът. Вкъщи имаме и G4, при него поне има ориентир - бройките с дънна платка с номер започващ от 600 нагоре е по-малко вероятно да дадат дефект, а тук при 5Х какъв е принципът или няма такъв?
Цитирай

(2017-11-17, 12:58:07)rijiq написа:  @abv86 странен извод. Нали идеята на тези телефони е, че имаш невероятната възможност да се възползваш от бета програмата Wink
От както ползвам телефоните на Гугъл съм в бета програмата и не съм имал никога проблеми .. освен обичайните за съответната версия на ос-а.

На мен ми се получи bootloop-а при стандартана версия на 7.1.2 доста време след като беше свършила бета програмата за нуга.
Просто това си е фабричен дефект и рано или късно се появява при някой устройства.

Не е странен. До сега доста хора, записали се в бета програмата, получават bootloop. Ако някой направи и статистика в глобален мащаб ще се окаже, че това е един от основните проблеми. То и за това като се записваш в бетата, ти казват че това е на твоя отговорност. И би трябвало да знаеш какво правиш.

Иначе по информацията е линковете, какво ще кажете? Ще се инсталират ли приложения извън Google Play?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2017-11-18, 22:20:17)abv86 написа:  Не е странен. До сега доста хора, записали се в бета програмата, получават bootloop. Ако някой направи и статистика в глобален мащаб ще се окаже, че това е един от основните проблеми. То и за това като се записваш в бетата, ти казват че това е на твоя отговорност. И би трябвало да знаеш какво правиш.

Мой приятел си беше купил 5Х по мой съвет. Пристигна със 7.0, ако не се лъжа(както и моя). Обнови го до 7.1.1. Никакви проблеми известно време. След това взе да бави boot-a и хоп, bootloop-че. Въобще нямаше нужда от бета програмата. Аз, обаче, не съм имал проблеми вече 11 месеца от както си купих моя.
Ако някой направи статистика в глобален мащаб, ще останеш шокиран колко малка част от обществото влиза в бета програмата.
Бетата те предупреждават, че е на твоя отговорност, не защото причинява bootloop, а защото Е БЕТА! Ти решаваш дали да инсталираш незавършен софтуер на телефона си, или не. Предупреждението е напълно стандартно.
Помисли малко, защо LG обслужва bootloop-a? Те не отговарят за софтуеа, а за хардуера, който те в известна степен са оплескали не само при 5Х, а и при G4, G5, V10 и вероятно още някой модел(нямам спомени). Всеизвестен факт.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

Буутулупа, според мен, се появявя по-често при устойсва, които се флашват редовно и т.н, защото тогава вдига високи температури. Обикновенно хората в бетите са и такива, които модват, флашват с TWRP и т.н, а през това време май не тротълва процесорите.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Аз за това в момента търся дъно за моя телефон, нагрявах го с пистолет за горещ въздух и тръгваше без проблем, но след ден работа пак почваше да се рестартира. Сега въобще не се включва, та ще попитам и тук, ако някой знае къде мога да намеря дъно за 5х или има такова дъно, ще съм много благодарен ако го продава. Big Grin

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

(2017-11-18, 22:20:17)abv86 написа:  Не е странен. До сега доста хора, записали се в бета програмата, получават bootloop. Ако някой направи и статистика в глобален мащаб ще се окаже, че това е един от основните проблеми. 

Това е така понеже повечето потребители на 5X ползват бета Smile

Имам наблюдение върху 6 мои приятели с 5Х, при само един от тях не изгоря дъното, а само един беше с бета....
Тук каква е статистиката??


Не се зачждам просто споделям наблюдения Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай

Здравейте как да изключа този този ambient display че не искам да ми светва така екрана като го нося в джоба и е активен и ми хаби батерията. След новия ъпдейт е изключен но е активен?
Цитирай

(2017-11-20, 15:06:04)zaho_cool написа:  Здравейте как да изключа този този ambient display че не искам да ми светва така екрана като го нося в джоба и е активен и ми хаби батерията. След новия ъпдейт е изключен но е активен?
Настройки - Дисплей - Разширени - Ambient display.

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

Там е работа че е изключена отметката
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)