Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

(2017-09-18, 08:19:31)tansityyy написа:  Здравейте, колеги! Да споделя едно проблемче с Вас. Бях на бета програмата с Android 8.0 Oreo след това получих още един голям ъпдейт със септемвриийския пач, до тука сме го чували Big Grin Странното е при мен, че телефона заби по едно време, не реагира никак в продължение на 2-3мин., рестартира се и повече от логото на Google нататък не стига. Ресет съм правил, не помага Wink За това някой нещо да знае, ще го пращам на сервиз най-вероятно. Лек ден! Smile
Bootloop проблема ... Има стотици страници изписани и стотици телефони стоящи в шкафовете за съжаление Sad

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

А дали може ли да се върне на 7? Моя също прави проблеми, седи до лого но понякога си тръгва.

Изпратено от моят E5553 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Аз имам проблем с доста бавен, особено на моменти телефон още от бетите на 8. Няколко пъти буквално слагах бета, ставаше лагав телефона след някакво време използване и връщах 7. Обаче малко преди да излезе 8 се задържах на последната бета, защото при 7 от време на време телефона ми забиваше и трябваше да се рестартира, забиваше при всевъзможни ситуации. Това изчезваше мина ли на 8 бета, както и сега го няма при финалната версия на 8. Обаче телефоан ми става адски лагав. 2 пъти съм го ресетвал ,оправя се бърз е и после пак става бавен. Мисля си, че не му стига вече тая рам, Средното използвана рам е 96% . Не ползвам нищо в повече от 7, при 7 нямах такива проблеми с мега бавен телефон. Има ли вече някакви адевакти къстъм ромове ?
П.С. сега видях, че Android OS, Android System и Google Play Services заемат 1гб рам.... при вас толкова ли заемат?
П.С.2. Google ап-а заема още 100мб.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Кога почва да лагва, като инстлираш приложенията които ползваш ли? Ако оставиш телефона със стандартните приложения, прави ли проблем?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Е лагва докато го ползвам, лагва докато отваря приложения, докато цъкам из тях. След формат не съм го оставял без да инсталирам нищо щото трябва почти нищо да не правя с него Big Grin Обаче ми се вижда адски много това което написах за заетата памет от ОС-а, това е близо 1.2гб без никакви други апове. При теб колко заемат?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Аз го пратих в Most за връщане на 7 дано го оправят.

Изпратено от моят E5553 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-09-19, 21:31:54)ole написа:  Е лагва докато го ползвам, лагва докато отваря приложения, докато цъкам из тях. След формат не съм го оставял без да инсталирам нищо щото трябва почти нищо да не правя с него Big Grin Обаче ми се вижда адски много това което написах за заетата памет от ОС-а, това е близо 1.2гб без никакви други апове. При теб колко заемат?

Питах те това, за да видим дали някое приложение на прави проблема. Имай предвид, че много от нещата в маркета са боклуци. И ако не е предвидено да работи с новата версия, може да имаш проблеми.  Какво толкова правиш на телефона, че фабричните приложения не ти вършат работа? И при такива проблеми, първото коеот се прави е да пробваш без приложенията. И ги инсталираш едно по едно, цъкаш малко да видиш ще има ли промяна и слагаш другото. 
Конкретно за паметта, при Андроид разпределението на RAM паметта е различно. А сега при новата версия, има още изменения. И това че е е заета, не означава че има проблем.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2017-09-19, 20:11:03)ole написа:  Аз имам проблем с доста бавен, особено на моменти телефон още от бетите на 8. Няколко пъти буквално слагах бета, ставаше лагав телефона след някакво време използване и връщах 7. Обаче малко преди да излезе 8 се задържах на последната бета, защото при 7 от време на време телефона ми забиваше и трябваше да се рестартира, забиваше при всевъзможни ситуации. Това изчезваше мина ли на 8 бета, както и сега го няма при финалната версия на 8. Обаче телефоан ми става адски лагав. 2 пъти съм го ресетвал ,оправя се бърз е и после пак става бавен. Мисля си, че не му стига вече тая рам, Средното използвана рам е 96% . Не ползвам нищо в повече от 7, при 7 нямах такива проблеми с мега бавен телефон. Има ли вече някакви адевакти къстъм ромове ?
П.С. сега видях, че Android OS, Android System и Google Play Services заемат 1гб рам.... при вас толкова ли заемат?
П.С.2. Google ап-а заема още 100мб.
https://forum.xda-developers.com/nexus-5...x-t3663610

Виж тази настройка може да оправи нещата

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk
Цитирай

Спрях гуугъл асистента, махнах фейсбук и месинджъра, сложих лайт версията на месинджъра без фейсбук и махнах още 2-3 приложения които заемаха по няколко мб памет, които не ползвах. Още след тези неща телефона заработи доста по-добре, сменя бързо приложенията, няма забавяния при клавиатурата и въобще работи добре. Средната използвана памет падна до 1.6гб . Явно просто не ми стигат 2гб Big Grin
Смених и настройката за рендерера, но не мога да усетя дали има разлика.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Как се сменят иконите? Като активирам Developer опциите не се появява менюто за формата им в настройки, когато задържа на Home Screen-a.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай

На Google Now Launcher-а не може да се сменя формата на иконите. За това аз си сложих pixel лаунчера (има го неофициално) и сега всичко си е супер.
Цитирай

Мда, иначе като цяло от Google май са акцентирали на производителност. Не забелязвам коренна промяна в самия интерфейс, нито функциите, но ми направи добро впечатление бързината с която се инсталират приложения от Play Store, както и бързината на свалянето им (при едни и същи условия на интернета) Наистина има разлика, усеща се. Сякаш сега нещата си се случват още по-"мазно". Сигурно и аз го освежих малко заради връщането на заводските след ъпдейта/ъпгрейта, съмнение няма, но и друг път съм ги връщал на 7.1 и не се забелязваше чак такава промяна както сега при 8.0. Батерията също се представя много добре, повече от очакваното. Днес, към 21:00 го заредих до 100% и пуснах ъпдейта да се сваля. Инсталира се, ръчках го доста за да си сложа приложенията след Factory Reset-a (около 6-7 се ъпдейтнаха и нови 20 бяха инсталирани), както и персонализиране на самите настройки на телефона, при пуснат WiFi, GPS, че даже и мобилни данни, и резултата досега е 49% с 2ч. и 31м. SOT. Boot-ването е наистина бързо, доста по-бързо от преди. Засега нямам проблеми или оплаквания, ако се случат такива ще споделя.
Само ме е яд, че нямах повечко време да си поиграя и да сложа Benchmark приложение от чисто любопитство. Нямам спомен със стария Android 7 как се въртеше в Antutu, мисля, че беше между 50-60к, ако не се лъжа.
Според някои тези тестове са "пунта-мара", но тук, в това видео има разлика спрямо Nexus 5X с Android 7 и Nexus 5X с Android 8, макар и не голяма, вижте сами:

https://www.youtube.com/watch?v=mgVQvLmfGko
Цитирай

и аз като цяло съм доволен за сега
Цитирай

Някой намери ли откъде се изчиства кеша?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай

Не можеш вече да изчистиш на кеша на всички приложения наведнъж. Можеш само на всяко приложение поотделно.
Цитирай

E, т'ва вече е тъпо...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай

На мен ми излезе днес ъпдейт. 3.75МБ или малко по малък беше. Пак нещо за сигурноста и за оптимизиране на бързината, такива работи, нищо голямо. Явно аз съм си сложил цялата версия на 8-цата и сега ми дойде някакъв малък ъпдейт.

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

(2017-09-21, 11:19:36)donscot написа:  E, т'ва вече е тъпо...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Не е точно така, защото сега са сложили някакви ограничения за това кое приложение, колко памет може да ползва. И реално това, което ние правихме на ръка преди (да чистим кеша от време на време), сега андроид си го прави сам и на базата на отделни приложения, които имат нужда.
Цитирай

Т'ва не го знаех. Дано да работи толкова добре, колкото и звучи. А LED нотификациите има ли ги още и откъде бяха? Нямам никакво време да го ръчкам...
Цитирай

Настройки-> Приложения и нотификации> нотификация>мигаща светлина

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай

Благодаря.
Цитирай

Но ако приложение е обновено за новата версия на андроид, вече всяко приложение си има notification channels и светлината се контролира поотделно за приложенията. Глобалната настройка е само за необновени приложения.
Цитирай

Как става това? В самото приложение ли, се сменя цвета? Защото аз не виждам, например в Messages, да има нещо такова.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

не в самото приложение, а в настройките на телефона, отваряш списъка с приложения и от там избираш желаното приложение и цъкаш на настройките за нотификации. но това е само при обновените за орео приложения. а цвета може да се сменя само от девелапъра на приложението. потребителя може да избира само дали да е включено или изключено.
Цитирай

Ясно, това го видях. Чудех се какво е 'точка за известия' За момент се зарадвах, че мога да си избера светлината. Макар че, WhatsApp има такава опция.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)