Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализация / ъпдейт

Проблем с процесорите?

iPhone 14 Pro
Цитирай
Аксесоари

Да, Intel и ARM имат голяма 'дупка' в сигурността. Чрез екслойт се достига до ядрото на ОС, без значение дали е Windows, Linux, Android или iOS. И се очакват забавяния на системата, между 6% и +50%, като никой не знае колко точно. И в какви случаи.
https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%...70872.html

AMD и Nvidia, нямали проблем, но ще пострадат от тези пачове. Следващите ъпдейти, щели да оправят уж нещата.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Да не го бях слагал изобщо. Само да уцеля по-читав ъпдейт и вече следващите ще ги подминавам...
Цитирай

При мен още не се е появил, този ъпдейта. От гледна точка на сигурността, е хубаво да се инсталира.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Като казват сигурност, за моите лични данни ли става въпрос или за защита на хардуера ми? Малко като, че ли преиграват тези корпорации, сейфти - мейфти, сикюрити...
Цитирай

Чрез този проблем в процесорите, се стигало до забранени места, в ядрото на ОС. И получаваш достъп до криптирани данни, пароли и всякакви такива неща. Абе общо взето, пълен контрол и достъп до всичко което имаш на компютъра.

Цитат:Taзи ceдмицa ви paзĸaзaxмe зa oтĸpити пpoблeми в пpoцecopитe нa гoлeмитe пpoизвoдитeли. Aĸo пъpвoнaчaлнo нeщaтa дa нe изглeждaxa тoлĸoвa cтpaшнo, тo явнo нe e тaĸa, тъй ĸaтo yязвимocтитe, cвъpзaни c тяx мoгaт дa бъдaт eĸcплoaтиpaни нe caмo лoĸaлнo, нo и пo oтдaлeчeн път. Beчe ce пyблиĸyвaxa и тexничecĸи пoдpoбнocти зa Ѕресtrе и Меltdоwn. Cпeциaлиcти пyблиĸyвaxa cъщo тaĸa и РоС (рrооf-оf-соnсерt) ĸoд, c ĸoйтo дoĸaзвaт ycпexa пpи eĸcплoaтиpaнe нa пpoблeмитe чpeз ocнoвнитe бpayзъpи. Taĸъв бeшe пyблиĸyвaн зa aтaĸa c ЈаvаЅсrірt ĸoд ĸъм Gооglе Сhrоmе зa aĸтивиpaнe нa Ѕресtrе, пpи ĸoйтo aтaĸyвaщaтa cтpaнa ycпeшнo пpoчитa чacт oт чacтнaтa пaмeт нa пpoцeca, c ĸoйтo e cвъpзaнa. Уcпex ca имaли и oт Моzіllа пpи cxoдeн eĸcпepимeнт. Oт ĸoмпaниятa cъoбщaвaт, чe вeчe ca зaпoчнaли paбoтa пo peшeниe, ĸoeтo дa aдpecиpa пpoблeмa.



Oт Gооglе cпoдeлят, чe aтaĸитe мoгaт дa бъдaт пpoвeдeни ycпeшнo, ĸaĸтo чpeз ЈаvаЅсrірt, тaĸa и c WеbАѕѕеmblу. Πoнacтoящeм фyнĸция в Сhrоmе c имeтo Ѕіtе Іѕоlаtіоn мoжe дa минимизиpa влияниeтo нa aтaĸaтa, нo тpябвa дa ce вĸлючи pъчнo (в aдpecнaтa лeнтa нa бpayзъpa пoпълвaтe: сhrоmе://flаgѕ/#еnаblе-ѕіtе-реr-рrосеѕѕ и нaтиcĸaтe Еntеr, cлeд ĸoeтo нaмиpaтe ĸъдe пишe Ѕtrісt ѕіtе іѕоlаtіоn и нaтиcĸaтe „Aĸтивиpaнe“, cлeд ĸoeтo pecтapтиpaтe бpayзъpa). Koмпaниятa cпoдeля, чe oщe cъc cлeдвaщaтa вepcия (v.64) щe бъдaт нaпpaвeни пpoмeни пo eнджинa V8 ЈаvаЅсrірt, a cлeд тoвa и дpyги, нo в нaчaлoтo мoжe дa имa нeгaтивeн eфeĸт и дa ce пoчyвcтвa зaбaвянe нa пpилoжeниeтo.



Місrоѕоft cъщo oтбeлязвaт, чe мoжe дa ce пpoвeдaт ycпeшни aтaĸи пocpeдcтвoм ЈаvаЅсrірt, ĸaтo ĸoмпaниятa вeчe e издaлa oбнoвлeниe зa ІЕ и Еdgе. Зa cъжaлeниe, пoявaтa нa РоС ĸoд в cвoбoдeн дocтъп ĸapa eĸcпepтитe дa пpeдпoлaгaт, чe нямa дa ce минe мнoгo вpeмe пpeди дa бъдaт peгиcтpиpaни пъpвитe oпити зa eĸcплoaтиpaнe нa пpoблeмитe. И нe cтaвa дyмa caмo зa yмeли xaĸepи нa дъpжaвнa издpъжĸa и eдинични cлyчaи, a и мacoви oпити зa aтaĸa, нaпpимep пocpeдcтвoм злoвpeднa peĸлaмa. Hяĸoи дaжe пpeпopъчвaт нe caмo инcтaлиpaнeтo нa aдблoĸъpи, нo и дeaĸтивиpaнeтo нa ЈаvаЅсrірt в бpayзъpa въoбщe, ĸoeтo взeмaйĸи пpeдвид ĸaĸ ca изгpaдeни caйтoвeтe, звyчи дocтa ĸpaйнo.
https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%...71086.html

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

А някой има ли проблем като моя, държа си телефона само на вибрация, и от няколко дни забелязвам, че преди да ми звъннат получавам нещо от сорта на "цък-цък" вибрация все едно ми засича пръстовия два пъти, ама той не е там, разбира се... Преди не беше така, странна вибрация е това. От преди последния ъпдейт го забелязвам...
Цитирай

може да не бързате да инсталирате януарския пач
https://www.androidcentral.com/android-8...ssion=true
Цитирай

Отпуснали са му края по празниците яко...
Цитирай

(2018-01-05, 18:04:14)donscot написа:  А някой има ли проблем като моя, държа си телефона само на вибрация, и от няколко дни забелязвам, че преди да ми звъннат получавам нещо от сорта на "цък-цък" вибрация все едно ми засича пръстовия два пъти, ама той не е там, разбира се... Преди не беше така, странна вибрация е това. От преди последния ъпдейт го забелязвам...

Не си единствен, само дето аз не мога да го нарека проблем - щот ми допада Visslar Това "цък-цък" съм забелязал, че се случва докато си човъркам нещо из телефона - с други думи е отключен. При заключен телефон май няма "цък-цък".

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай

(2018-01-05, 23:06:11)yo_asakura написа:  може да не бързате да инсталирате януарския пач
https://www.androidcentral.com/android-8...ssion=true

Това се получи още с пускането на 8.1, мисля че са го фикснали с януарския пач.
При мен на nexus 6 го имаше на редица custom roms, но го фикснаха може би за седмица, още преди коледа.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Май ъпдейта е спрян. Изглежда, наистина е имало някакъв проблем с него.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

при мен днес дойде Update-а, но телефона стана доста бавен. значително повече време му трябва да отвори, което и да е приложение. ако някой друг наблюдава такова поведение да сподели дали заводски настройки оправят нещата.
Цитирай

И при мен дойде. Ама няма да го инсталирам. Ти си втория, дето се оплаква. Ако този ъпдейт се отнася наистина за проблемите с ARM процесора, reset няма да има ефект.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Видях в reddit, че много хора се оплакват именно от това забавяне при отваряне на приложения, но всички казват, че проблема се оправя след заводски настройки. Явно ще ми се наложи, ако не се освести до няколко дни. Иначе и на пиксела си го сложих, там всичко си е ок.
Цитирай

Чул те господ. Аз сега се порових и според нета, само Snapdragon 653, 652 и 650 са били уязвими. Мозила пусна ъпдейт на бразура си и запуши проблема при тях. Та нека видим, какво ще стане. Започвам инсталация.

П.П Да, има известно забавяне, при отваряне на приложенията.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

На мене даже и лънчъра ми забива от време на време, ама хич не ми се занимава пак със заводски, връщах ги преди няма и месец...
Дали ще има преждевременен ъпдейт да оправи нещата?
Цитирай

надявам се, но ме съмнява.
Цитирай

И моя има разлика, повече лаги. Надявам се със заводските настройки да се оправи.

modded Nexus 5x 32GB hdd, 4GB RAM / LineageOS 15.1
Цитирай

Върнах заводските, лети, а батерията си е отново чук. Скоро не смятам да ъпдейтвам.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай

А това странно прецъкване 1 сек. непосредствено преди позвъняване да знае някой как се спира?
П.П. за вибрацията става въпрос
Цитирай

мисля, че няма как. така е от андроида - не е бъг. и на пиксела ми го има.
Цитирай

Не ми допада, чудя се кога се е получило така, след ъпгрейда на 8.0 може би. Или от минаването на 8.1.
Цитирай

Като цяло със всеки следващ ъпдейт телефона става по-зле, от последния ъпдейт правих фактори ресет, който пооправи лаг-а който се получи след последния ъпдейт, но батерията все още си пада доста бързо, не знам защо но самия андроид харчи много и в idle телефона си му пада бързо батерията.

Huawei P20 Black
Цитирай

(2018-01-16, 17:24:07)nfsdriver написа:  Като цяло със всеки следващ ъпдейт телефона става по-зле, от последния ъпдейт правих фактори ресет, който пооправи лаг-а който се получи след последния ъпдейт, но батерията все още си пада доста бързо, не знам защо но самия андроид харчи много и в idle телефона си му пада бързо батерията.

При мен батерията се подобри след 8.1 и factory reset.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)