Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми-хардуер, софтуер!
#76

(2016-11-06, 13:52:46)abv86 написа:  Ползваш бета версия. Това е отговора.

това е ясно, но до преди няколко дена всичко беше ОК...

OnePlus 6
Цитирай
Аксесоари
#77

И аз съм с бетата на 7.1.1. но си се актуализират приложенията през магазина .
Цитирай
#78

изчисти данните на play store
Цитирай
#79

Скърца ли ви задния капак и има ли някакво решение , защото е много дразнещо ?
Поздрави!

Здравейте колеги ! Благодарение на OCD-то ми не дочаках и сам се заех с изключително дразнещия скърцащ гръб на нексуса ! Ще споделя това ,което направих и проработи в случая,то е изключително лесно и просто за изпълнение.  
Процедурата: Тъй като скърцанията се проявяваха при стискане на телефона в долната му част(облатта около USB C) , с нокти леко отворих капака(надигнах от дупката за USB-to) , така че щипките да се освободят в тази област и да се освободи място за да подпъхна малки парчета от лист хартия.Изрязах нужните размери малки парченца от обиконвен лист от тетрадка и ги поставих в канала. Щракнах обратно капака и ето , че скърцането изчезна (дори и в горната част на телефона където се проявяваха , но до по-ниска степен) . Взех черен маркер и ги боядисах ,за да не контрастират и прецизно изрязах стърчащите части. Някой ще кажат , че е побългарено , но за сега това е решението. Надявам се да съм полезен и на други !
 
Ето няколко снимки :
http://imgur.com/a/05100  
http://imgur.com/a/BcojG
http://imgur.com/a/J9HmF   <--- Краен резултат.

Motorola moto G2-4g / G3 / LG Nexus 5x
Цитирай
#80

Здравейте, имам проблем с fingerptint-а на телефона. Вчера преди лягане го заредих. На сутринта не успях да го откл. без бутона и батерията ми беше на 40%. При докосване се усеща топлина.
Цитирай
#81

Имах същия проблем преди 6месеца и след едномесечно мотане от Техномаркет и неуспех от тяхна страна да оправят тези два проблема ми смениха телефона, ако е вземан скоро направо отивай и го заменяй....проблема е хардуерен

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#82

(2017-01-07, 12:27:05)Rule2kiLL написа:  Здравейте, имам проблем с fingerptint-а на телефона. Вчера преди лягане го заредих. На сутринта не успях да го откл. без бутона и батерията ми беше на 40%. При докосване се усеща топлина.
Имах подобен случай, още в началото, когато си го купих. Вечерта си легнах, а на сутринта батерията беше паднала с около 35-40 % , при положение, че нормалната консумация на енергия, докато "спинка" му беше 2-3%. И в същото време сензорът за пръстови отпечатъци беше топъл на допир.
Определено бъг! На всеки телефон може да се случи!
Рестарт оправи бъга...
Минаха 2 месеца от тогава и не се е случвало втори път.
Цитирай
#83

Имам един доста странен проблем. Отварям си камерата и заснемам нещо (най-често HDR). Излизам от камерата и гледам в галерията - снимката я няма. Влизам пак в камерата и снимката, която съм направил предния път се вижда долу вдясно. Цъкам там и тя изчезва, като ми показва по-предната снимка. Много е дразнещо, когато си мислиш, че си хванал даден момент, а после изчезва безследно. И ако си направил няколко снимки наведнъж изчезват всичките. Случва се в 10-20% от случаите. Интересно дали някой друг е имал подобен проблем.

LG Nexus 5 Android M
Цитирай
#84

пробвай да изчистиш данните на камера приложението
Цитирай
#85

(2017-01-16, 11:09:15)relefniq написа:  Имам един доста странен проблем. Отварям си камерата и заснемам нещо (най-често HDR). Излизам от камерата и гледам в галерията - снимката я няма. Влизам пак в камерата и снимката, която съм направил предния път се вижда долу вдясно. Цъкам там и тя изчезва, като ми показва по-предната снимка. Много е дразнещо, когато си мислиш, че си хванал даден момент, а после изчезва безследно. И ако си направил няколко снимки наведнъж изчезват всичките. Случва се в 10-20% от случаите. Интересно дали някой друг е имал подобен проблем.
Като казваш "галерия", Google photos ли имаш предвид, колега?
Съгласен съм с колегата над мен. Можеш да пробваш и да деинсталираш ъпдейтите (ако има такива) на въпросното приложение, с което отваряш снимки.
На мен лично много ми липсва добрата, стара, тип "old fashion", галерия от предишните версии на Андроид... Google photos не ми допада и съм с QuickPic. Явява се, нещо като заместител...
Толкова ми липсва въпросната Галерия, че писах и на съпорта, но едва ли някой ще ме отрази...

[Изображение: 5f5635f4900ef92fbcc3c2faf95a9bf2.jpg]
Цитирай
#86

проблема му може би няма да е в приложението галерия. правя си този извод защото казва, че като пробва да отвори последната снимка директно от камерата, пак изчезвала. може би самата камера просто не запаметява снимките. иначе за галерия и аз ползвам quickpic и съм доволен. за камера ползвам заводската и съм доволен, но подобен проблем не съм имал. ако искаш пробвай и приложение като това https://play.google.com/store/apps/detai...can.radeff то един вид обновява паметта и е възмжно да покаже неща, които иначе не се виждат. приложението аз съм го правил и гарантирам, че няма да ти прецака нищо, може само да помогне (евентуално да покаже снимките, които са изчезнали)
Цитирай
#87

yo_asakura, добра работа.
То, това приложение, един вид рефрешва медиата...
Цитирай
#88

(2017-01-16, 18:31:13)donscot написа:  Като казваш "галерия", Google photos ли имаш предвид, колега?
Съгласен съм с колегата над мен. Можеш да пробваш и да деинсталираш ъпдейтите (ако има такива) на въпросното приложение, с което отваряш снимки.
На мен лично много ми липсва добрата, стара, тип "old fashion", галерия от предишните версии на Андроид... Google photos не ми допада и съм с QuickPic. Явява се, нещо като заместител...
Толкова ми липсва въпросната Галерия, че писах и на съпорта, но едва ли някой ще ме отрази...

За Google Photos говоря и наистина си е доста бъгаво - понякога не ще да изтрие дадени файлове и т.н. Благодаря ви колеги за отговорите. Ще пробвам да изтрия кеша и ъпдейтите на камерата да видим. Това е че е непостоянен проблем и не можеш да си сигурен, че е изчезнал Big Grin

LG Nexus 5 Android M
Цитирай
#89

На мен ми се е случвало еднократно този проблем преди време. Не съм трил кеш и не съм махал ъпдейти.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Цитирай
#90

Нормално ли е да иам само м/у 330 и 500мб от 1.8гб свободна РАМ памет при положение че нямам много инсталирани приложения


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#91

Като ти гледам скролера, да, нормално е. Отделно, там, където гледаш в момента, информацията е изключително относителна. Отключи си Developer options(Settings > About > натисни build number-a 7 пъти), влез и виж Running services.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай
#92

(2017-01-30, 19:46:11)RadostinGD написа:  Нормално ли е да иам само м/у 330 и 500мб от 1.8гб свободна РАМ памет при положение че нямам много инсталирани приложения

Напълно  нормално. При мен в момента е заета 1.5 от паметта. Но и от 650 часа, не е рестартиран. И няма проблем. Ще чакам ъпдейта по сигурността този месец и тогава ще рестартирам.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#93

Някой има ли проблем със слушалката? От известно време не чувам добре гласа на отсрещния, ако съм на леко по шумно място хептем с е не чува.
Цитирай
#94

силата на звука в слушалката ми е на една четвърт, и се чува перфектно на улицата при натоварено движение, сменил съм поне 50 телефона и мога да кажа, че този е ПЕРФЕКТЕН, просто никой Самсунг, Сони или друг от комерсиалните марки може да му се опре, а отделно може би няма Андройд телефон, да работи така гладко и без забавяне като Нексус 5Х!!!

OnePlus 6
Цитирай
#95

Има. Nexus 6, 6p, pixel, pixel xl, oneplus 3, 3t работят поне толкова гладко, и по-добре дори. Но това е извън темата.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#96

(2017-02-17, 00:37:27)Yavcho написа:  Някой има ли проблем със слушалката? От известно време не чувам добре гласа на отсрещния, ако съм на леко по шумно място хептем с е не чува.

Огледай да не са се запълнили отворите на говорителя и на микрофоните за подтискане на страничният шум Wink

Аз скоро чистих моите, имаше доста запушени дупки на слушалката от прах в джоба.

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#97

Ако не-Пускай един саунд тест,при мен така излиза мизерията Big Grin Big Grin

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#98

Какъв е този саунд тест??

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#99

Намираш си нещо гръмогласно в youtube и бой Big Grin

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Здравейте! Моля за малко помощ! Някой да ме светне ако се сеща къде беше настройката за вибрацията. Имаше някъде и не мога да намеря нищо вече една седмица, за различните звуци при вибриране.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)