Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми-хардуер, софтуер!

Настройки-Звуци и точно под слайдерите за усилване/намаляне на звуците пише "да вибрира и за обаждания" или нещо от сорта.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
Аксесоари

(2017-02-24, 15:12:26)vesoisthebest написа:  Настройки-Звуци и точно под слайдерите за усилване/намаляне на звуците пише "да вибрира и за обаждания" или нещо от сорта.

Благодаря, но не е това. От някое меню си се настройваше самото вибриране как да се чува - късо, дълго, прекъснато и т.н.
Цитирай

Знам за какво говориш,но нямам спомен на Нексус да има подобна настройка.Срещал съм го при други телефони с андроид,но не и тук.Възможно е все пак,дадено приложение да го поддържа и да си го настройваш от там,а не от основното меню на телефона.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Колеги дайте идея. Телефона е с последната официална бета, от съвсем скоро почнаха някакви странни зависвания на телефона, забива и нищо не може да се прави, седи известно време забил и после от само себе си се оправяше, някой път го рестартирах обаче със задържане на бутона. Днес обаче докато гледах клип в тубата заби, изгасна екрана и до там. Няма пускане, беше на около 30-40% батерия. След доста опити да го пусна, стигаше до логото на Гуугъл и после изгасва, сега вече и до там не стига. Пробвах в рековери да влезна, избирам го от менюто, излиза логото на Гуугъл и пак изгасваше. Да го нося ли направо в Мтел, гаранционен е?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Носи го, най-вероятно е въпросния буутлууп, от който страда устройството. Проблемът е хардуерен.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Ееее, и мен ли ме порази... А как не ми се седи без телефона.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

(2017-02-28, 13:22:25)liliana18 написа:  Благодаря, но не е това. От някое меню си се настройваше самото вибриране как да се чува - късо, дълго, прекъснато и т.н.

Това го няма от Marshmallow насам /или са го забутали бог знае къде/. Това може да ти е полезно  Good Vibrations или друг подобен апп.

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
Цитирай

(2017-03-06, 17:07:05)ole написа:  Колеги дайте идея. Телефона е с последната официална бета, от съвсем скоро почнаха някакви странни зависвания на телефона, забива и нищо не може да се прави, седи известно време забил и после от само себе си се оправяше, някой път го рестартирах обаче със задържане на бутона. Днес обаче докато гледах клип в тубата заби, изгасна екрана и до там. Няма пускане, беше на около 30-40% батерия. След доста опити да го пусна, стигаше до логото на Гуугъл и после изгасва, сега вече и до там не стига. Пробвах в рековери да влезна, избирам го от менюто, излиза логото на Гуугъл и пак изгасваше. Да го нося ли направо в Мтел, гаранционен е?

Проблема е, че си с бета версията. Няма ли начин, да флашнеш стовия 7.1.1?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Въобще не е от бетата това, баш са си симптомите на хардуерния проблем. Да го носи като е в гаранция, да си чукат те главите, не той да се занимава да го съживява.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Въпросния проблем го има и това не е първия случай.Носи го щом е в гаранция,въобще не се замисляй сам да го оправяш.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Въпросния проблем, се е появил, като е слагал бета версия. Да се обзаложим, че тия в Ментел, ще му откажат гаранция.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Няма как и да разберат, щом не се стартира телефона. Но и бетата си е официален софтуер и нямат причина да отказват гаранция.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Ще разберат. Един месец ще му бавят телефона и накрай като го върнат, с отказ от гаранция. Поради слагане на софтуер, неотговарящ на техните изисквания. Телефона е от оператор, а там нещата с ъпдейтите, са малко по-особени. Плюс това, бетата не е официален ъпдейт. То си го пише когато се регистрираш за тестващ, че риска си е твой, ако ползваш този софтуер.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Бетата си идва директно от Google, не знам какви са тия измишльотини с отказване на гаранция. Пък и тя няма мисля общо в случая, защото телефона не искаше да влезне и в рековери. А после спря и тотално да се пуска.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Бетата ако иска, и от Господ да идва. Това не е, финална версия. За това се казва, БЕТА. Слагането й, е на отговорност на потребителя. Не знам как, не го разбирате. Плюс това, операторски телефон е едно, телефон от магазин е друго. Тия телефони, дето се дават от операторите, са с допълнителни софтуери. Работещи на заден фон. За контрол на мрежата, за статистики и всякакви такива глупости. За това и много често, ъпдейта при тях, идва със закъснение. Защото оператора, трябва да нагоди нещата, към новата версия на софтуера. А ако си спомняте, има случай и когато даден модел телефон, ама от определен оператор, не получава ъпдейта. Случвало се в други страни. Та не за първи път, оператор ще откаже гаранция, заради слагането на БЕТА софтуер.
Друг е въпроса, че нашите оператори често внасят телефони, не от официалния вносител. За по-евтино и големи печалби. Ама това са допълнителни тънкости, от кухнята.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Не знам как не осъзнаваш какви глупости дрънкаш. Това ми е 3-ти Нексус, който имам. Предишните ми два съм ги носил в Мтел с къстъм софтуер, дето въобще не идва от Google, просто после като оправят телефона ми ги връщаха със оригинален софт и то стара версия. Nexus S го носих за смяна на usb порта, беше с CM ром някаква версия, смениха порта и ми го върнаха флашнат със стоков софт. После им носих Nexus 4 ама не помня за какво вече, пак го оправиха и си го взех със стоков ром. И двата проблема нямаха нищо общо със софтуера на телефона. И двата телефона бяха с отключен bootloader. А това дето оператора има нещо общо в случая с ъпдейтите на андроид не съм забелязал да е вярно. Когато излезе ъпдейт, почти веднага съм го получавал винаги без никакви забавяния. Също всякакви къстъм ромове също винаги са си работили в мрежата на Мтел, без да има техни неща на телефона. И никога телефоните не са идвали с нещо инсталирано от Мтел.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Нексусите нямат брандирам софтуер, за разлика от другите модели, това е и смисъла на Нексус серията. Тук софтуера идва само от гуугъл и никой нищо не пипа. Дори няма и софтуер по райони, както е с много други модели и марки. Бетата е версия с бъгове, но не може да ти скапе телефона тотално. И пак ще кажа, че симптомите са точно на хардуерния проблем. Разрови се малко и прочети. Колегата да го праща в сервиза и да приключваме със спора. А дори да е софтуера, ще му го префлашнат и ще му го върнат.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Няма нужда да се палите. Слагането на бетата чрез ОТА от Гугъл не нарушава гаранцията. Ментел или който ще да е, нищо не могат да кажат.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай

Днес ми се обадиха, че телефона е готов. Сменена е дънната платка, всичко е гаранционен ремонт. Много се радвам, че си ползвам телефона пак.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай

Честито колега!Със здраве да си ползваш "новия" телефон и да не се случва повече.Яд ме е,че не се обзаложих със @abv86 на по една бира.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Здравейте. Преди няколко дни имах проблем с мобилните данни на телефона и искам да проверя дали се е случвало и при други. Изведнъж мобилният интернет просто спря да работи и всичко ми казваше, че съм офлайн. Нямаше проблеми с wifi, само с мобилният интернет. Минах през всичко, което се сетих - включване/изключване на всякакви настройки свързани с интернета, прояман на точката за достъп, на операторът, на сим карти, триене на кеш и т.н. (освен пълен ресет). Всичко това без никакъв резултат. В интернет има тук-там информация, но решенията бяха подобни на всичко, което пробвах без успех. И след около 24 часа всичко си се оправи само така както се беше случило. Просто си заработи. Случвало ли се е на някой друг и има ли някой повече информация по въпроса ? Да не е симптом на някой хардуерен проблем ?
Цитирай

Ако си на Мтел ...
http://www.mobilebulgaria.com/news/39987...0%B5%D1%82

POCO F5 12/256 GB





Цитирай

(2017-04-11, 14:52:11)ronnie72 написа:  Ако си на Мтел ...
http://www.mobilebulgaria.com/news/39987...0%B5%D1%82

Да, на Мтел съм и точно от събота следобяд до неделя следобяд не работеше интернетът. Интересно, не знаех, че е станало нещо такова. Надявам се това да е бил проблемът и да не е нещо по телефона Smile
Цитирай

В това е проблема Wink и аз имах същия проблем и още много други!

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

Адски скапан телефон ! Ползвах го точно една година и изведнъж се изключи и това беше, Boot Loop-ове, яко греене... Android 7.1.2... Всичко беше супер освен батерията и малкото му рам. Нося го в мтел и след 3 дена се обаждат, че нямало как да бъде оправен и заради някаква шупла 1мм гаранцията била отказана... Дънна платка било, ремонта щял 600 лв да струва. А пък онези тарикати от Most, които реално отказаха гаранцията. Писано е и на LG, чакай да ти отговорят... В момента телефона си седи на части, подгрявах му чиповете, замразявах... Нищо, просто не е сметнат както трябва и в това съм повече от сигурен, не може при играене на някоя обикновена игра да вдига по 60-70 градуса ( като работеше ) и докато зарежда. 
Направен е на малко повече да се рестартира, да се изключва и подобни простотии... Никога повече LG 800 лв телефон и накрая отказана гаранция, безполезен телефон на части ... 
Ще го пускам в OLX да ми се маха от главата, че само седи... Препоръчвам ако някой обмисля да си продава Nexus-а да го направи веднага, за да не го сполети същото като мен...

(2017-03-06, 17:07:05)ole написа:  Колеги дайте идея. Телефона е с последната официална бета, от съвсем скоро почнаха някакви странни зависвания на телефона, забива и нищо не може да се прави, седи известно време забил и после от само себе си се оправяше, някой път го рестартирах обаче със задържане на бутона. Днес обаче докато гледах клип в тубата заби, изгасна екрана и до там. Няма пускане, беше на около 30-40% батерия. След доста опити да го пусна, стигаше до логото на Гуугъл и после изгасва, сега вече и до там не стига. Пробвах в рековери да влезна, избирам го от менюто, излиза логото на Гуугъл и пак изгасваше. Да го нося ли направо в Мтел, гаранционен е?

абсолютно същия проблем...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)