Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми-хардуер, софтуер!

(2017-11-12, 15:26:59)android330 написа:  За последно като го гледах си беше пуснато ОЕМ unlocking-а. Утре ще пиша какво е станало, надявам се да си съживя телефона... Big Grin

Така, малко развитие с моя проблем. Направих всичко както беше описано, само където лаптопа ми не разпознаваше телефона докато е във fastboot mode, след инсталиране на драйверите изписваше "това устройство не може да стартира" код 10. Добре, че се пускаше от време на време, че го свързах докатоне пуснат и така го вкарах във fastboot mode. Но след като направих всичко, рестартирах телефона и просто си зацикли на гугъл логото, стоя цяла нощ така и сега го изключих. Какво мога да направя сега ? Как лаптопа да го разпознае, че да му флашна на ново Андроид 8 ?

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай
Аксесоари

Пичове, след доста мъки имам някакъв напредък с телефона, инсталирах къстъм recovery, kernel и boot image за 4 ядра само, но като почне да заре4ждна след гугъл логото телефона се рестартира и автоматично влиза в къстъм рекавърито. Някой знае ли защо става така и как мога да го оправя това ?

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

По-добре питай директно в темата в xda, едва ли някой, който не го е правил, може да ти каже какъв е проблемът. Може кернела и boot-a да не са за същата версия на РОМ-а който имаш

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

За щастие мисля, че успях да си спася телефона... В момента е с 8.1 DP2, единствените 2 проблема са, че нямам звук на телефона и не ми работи Wi-Fi-то, но това мисля, че е от самия андроид, а не от това, че вече съм с 2 ядра по малко.
Edit: Инсталирах 8.0 и всичко заспа, за сега всичко работи нормално, телефона не забива, мислих, че ще е по бавен, но не е. В CPU-Z си пише CPU 4 и 5 stopped, което мисля, че елиминира повторната появана bootloop. Който не го е пробвал и иска да си съживи телефона, мога да пратя линк към темата в XDA, не е онази която пратих на миналата страница, а някаква друга, но ми помогна доста.

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

По-добре, направи тема и опиши какво и как си направил. Стъпка по стъпка, и естествено линк към тази тема в XDA. И админите може да я боднат като важна, да седи най-отгоре.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Щях да правя тема, но телефона ми пак отказа. Вече не се и пуска. Колкото да държа копчето никаква реакция, а батерия имаше, явно това беше с тоя телефон.

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Колеги както си цъках из нета, телефона замръзна и след около 30 сек. се изключи и не пожела да се включи повече! Да дадете съвет как мога тествам нещо (дъно или друго) ? Дори и не светва хайвана !
Цитирай

Ако е в гаранция - сервиз. Ако не, щом въобще не се включва, може да пробваш да го сложиш във фризера за известно време и да пробваш пак да го включиш и да се надяваш, че ако се включи, ще издържи достатъчно време, за да отключиш буутлоудъра и да направиш схемата за изключване на големите ядра от тук https://forum.xda-developers.com/nexus-5...x-t3641199

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Декември изтече гаранцията. Мисля да пробвам с нагряване на платката ( гледах клипчеа в нета) и ще пробвам варианта във фризера. А колко време да го държа там ?
Цитирай

Не знам точно, има хора, които са ги държали 20, други 30 минути. На някой им помага и работи 1-2 часа, при други няма ефект, така че няма нищо сигурно. Тук https://www.reddit.com/r/nexus5x/comment...eezer_for/ има малко повече инфо от хора, които са го пробвали.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Колеги с клавиша комбинация power + volume бутона запали, но го държах бая време . За сега бачка перфектно, за напред да попитам добре ли е да го руутна и да сложа къстъм кернел за да не грее ( след четене това ми се струва да е проблема ) ?
Цитирай

Най-добре си изключи големите ядра, иначе пак скоро ще спре

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Искам да споделя развитието по темата, руутнах телефона, сложих ром Pure Nexus и кернела ElementalX . При инсталацията ъндърклокнах ядрата както следва : малките на 960 mhz, а големите на 1248 mhz. За сега всичко е точно !
Цитирай

Ами ето че днес и моят boot loop-на за жалост. Има гаранция все още, дадох го в сервиз.

Huawei P20 Black
Цитирай

Как така bootloop-ват тези телефони? Смятах, че проблемът е по-чест при G4. Да чакам и моя да се срине някой ден, така ли?
Цитирай

И моя луупна. Не ща да чуя за LG повече.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

Note 7 гърмя, горяха пожари, ама пак се купуват самсунг телефони, нали? Една дефектна серия и вече "ни ща да чуя". Много ме кефите такива.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

И над 90% от тия проблеми, са заради самия потребител. Щото слага къстъм кърнел, рутва, овърклокват процесора и всякакви подобни софтуерни машинации. Изцяло стоков Нексук, много рядко дава проблем. Освен ако зверски не е прегрян, с някаква игра.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Колега май си е до бройка! Моя никога не беше руутван един път лууп в гаранция, втори път аха да умре от прегряване от сърфиране и от там руут, ъндърклок, къстъм ром и е чук.
Цитирай

Възможно е. В нашата родина, разни мошенници предлагат ремонтирани телефони, като чисто нови. И цената им е като чисто нов.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

(2018-02-26, 11:15:31)abv86 написа:  Щото слага къстъм кърнел, рутва, овърклокват процесора и всякакви подобни софтуерни машинации.

От не помня колко време вече я редиш тая приказка. Няма почва в нея, няма и да има. Точно до бройката е. Чисто нов нексус излиза от кутията и след месец решава да спече без да му е правена каквато и да било манипулация. Моя си го тормозя с игри когато ми скимне - тротва леко, ама не съм го пращал гаранционно. Хората са установили в общи линии къде е проблемът, хватки са измислени, даже има гаранционно обслужване. Няма никаква нужда от недоказани теории.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

И ще продължавам да го казвам. Защото това е истината. В над 90% от случаите, вината е на ползващия телефона. Именно заради разни софтуерни манипулации, дето се правят. От хора дето не разбират, ама били чули че така щял да стане хипер дрипер як телефон.
В останалите около 10%, влизат дефектни бройки и разни ремонтирани телефони, дето ни ги продават като нови. А ти ако искаш вдявай.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай

Въпрос на лаик - къде да намеря "Developer options" ? Става въпрос за прочутите рестарти на LG nexus5X. Понякога захапва андроида и мисля да изпълня това - https://www.xda-developers.com/nexus-5x-...oot-phone/ . Но за да почна да действам, разбирам, че трябва да отключа "ОЕМ".
Ако може - стъпка по стъпка.
Между другото - след 15 минутен престой в камерата на хладилника, зацепи веднага. Не знам дали е случайност или не. По скоро не е случайност защото като се затопли пак си почна рестартите. Smile
Цитирай

(2018-02-28, 11:26:27)abv86 написа:  В над 90% от случаите
Някакви внушителни числа вкарваш, ама от къде ги вадиш? Ако е от твоята камбанария - нула достоверност. Интересно ми е да ми посочиш някаква статистика, вместо да папагалстваш общи приказки.


(2018-03-01, 14:06:01)bate_em4o написа:  след 15 минутен престой в камерата на хладилника, зацепи веднага.
Продължавай в същия дух и и ти давам гаранция, че някой път ще зацепи завинаги. Въобще с какъв акъл пъхаш електроника в камерата на хладилника...

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

Здравейте, тези дни си търся телефон на старо и съм се спрял на този модел Nexus 5x, защото ми се струва, че е най-доброто за този ценови диапазон (200-250лв). 

Но ме притеснява този известен bootloop проблем (не знам колко често се среща при този модел) - има ли как да избегна проблемните бройки, които могат да се прецакат в бъдеще, ако съдя по примерно, серийния номер? Или по дата на прозводство?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)