Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми-хардуер, софтуер!

Не. По зададените от теб критерии няма как да избегнеш bootloop-а. Реално погледнато, проблемът те сполита на късмет.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай
Аксесоари

(2018-02-26, 04:37:25)shhnedo написа:  Note 7 гърмя, горяха пожари, ама пак се купуват самсунг телефони, нали? Една дефектна серия и вече "ни ща да чуя". Много ме кефите такива.

Има официален бюлетин за G4, с който LG си казват, че е има фабричен дефект. Даже и class action дело са отнесли в щатите. При 5Х е сходна ситуацията, но понеже не е така масов, не се е стигнало до class action. Не е една дефектна серия. Доста оплаквания от същия характер има за G5. Факт е че самите LG си казват, че този телефон е проблемен. Защо те учудва, че не искам да чувам повече за тях? Самсунг пък никога не бих си купил по ред причини, но не е тук темата за тази дискусия. И при положение, че много бройки от различни модели и партиди на LG дават един и същи проблем, при това фатален, защо бих казал нещо по-различно?

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

Телефона си беше много хубав, вървеше много мазно, но хардуера като има заводски дефект, не бих го препоръчал само заради софтуера. Какво толкова ми го защитавате, има сумати случаи на хора, на няколко месеца телефон да се прецака. И на моя му стана така, без изобщо да съм го бъзикал нещо, за щастие тъкмо беше се ъпдейтнал на Андроид 8 и си бях направил труда да си кача важните неща на компа... Евтин и върви супер, но не го купувайте, а за тези които още си го ползват със здраве, на вашо място бих си бекъпвал нещата всяка седмица, а ако е извън гаранция направо го хвърляйте, да нямате ядове после.

LG Nexus 5 Android M
Цитирай

За няколко години, вкъщи сменихме 4-5 телефона. Това, което мога да споделя е, че Nexus 5X не беше лош, но имахме и G4, именно там ме разочароваха с цялата тази сага за ъпгрейда. LG имаха слаби дисплей и дъна, това им беше проблема най-вече.
Цитирай

Привет! Появи ми се проблем с вибрацията, тази сутрин отслабна. Сякаш се мъчи да вибрира и се запъва, пак има вибрация, но е много по-слаба от обикновено. Възможно ли е да се е получил проблем от факта, че сутрин при алармата го държа на твърда повърхност и вибрира върху нея? Ще ми зачетат ли гаранцията? Сериозен ли е проблема? Visslar

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай

В нета бях срещал няколко подобни оплаквания в чужди форуми. Ако искаш да си сигурен, че е хардуерен проблем дай един заводски ресет, ако след това положението е същото, значи има проблем със самото моторче.
Цитирай

Колеги, някой занимавал ли се е с ъндърволт ?
Цитирай

И моя умря в събота. Ей така изведнъж - изключих го от копчето и после не иска да се включи. Успях няколко пъти да вляза във fastboot режим, пробвах раозлични варианти от нета за смяна на boot.img, но не тръгна. Добре, че е още в гаранция. Въпроса ми е, дали ще го сменят, правят или ще връщат парите (говоря за МТел)? Някой връщал ли го е при тях?

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

И на жената умря вчера Sad от нищото се изключи и край....не е в гаранция вече, ще се взима iPhone Sad
Цитирай

Колко време ги ползвахте преди да спрат да работят? Интересно ми е как има толкова потърпевши тук във форума, а моят все още е жив Smile
Цитирай

(2018-07-18, 23:40:37)donscot написа:  Колко време ги ползвахте преди да спрат да работят? Интересно ми е как има толкова потърпевши тук във форума, а моят все още е жив Smile

Моя е на година и половина. Преинсталиран многократно, рутнат, но не е екпериментирано с къстъм ромове.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

А тези "гимнастики" с руутване, къстъм ромове и т.н. оказват ли влияние да се ускори процеса на "умиране"?
Цитирай

(2018-07-19, 10:30:18)donscot написа:  А тези "гимнастики" с руутване, къстъм ромове и т.н. оказват ли влияние да се ускори процеса на "умиране"?

На много места пишат, че указват. Дали е така - не знам.

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

На тоя телефон прегряването май му прави проблема. Предполагам сбозва на тези, които го ползват по интензивно.
Цитирай

И аз така мисля. Не се слагам в графата с онези които много ръчкат, но съм имал инцидентни случаи, в които се усеща адски горещ и тогава започва да се държи неадекватно. Същата е и ситуацията при на майка ми G4...
Цитирай

За информация - след 2 седмици в сервиза ми го върнаха със сменено дъно. Дано не се скапе и това!

Nokia 7.1, Андроид 10
Цитирай

Колеги, това нормално ли е? Зарежда се супер бавно независимо дали е през оригиналното зарядно или някое от друг телефон. Приблизително от 0% до 10% за 1 час...
[Изображение: 9kU0gI9wQxDx0H5c0yNKT8eO05oz7KFTF37blYoC...66-h662-rw]

°  LG NEXUS 5x  •  Oreo 8.1.0  •  stock  •  32GB  °
Цитирай

Да се похваля и аз, и моят буутлуупна докато си четях статии в нет-а. Един път се пусна до логото и до там, дори не се включва вече.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

това решение на руснаците  е добро решение против прегряване и бутлуп гледайте https://www.youtube.com/watch?v=mV8_hsua4vo
Цитирай

(2018-09-17, 19:20:30)geleto74 написа:  това решение на руснаците  е добро решение против прегряване и бутлуп гледайте https://www.youtube.com/watch?v=mV8_hsua4vo

Tова е за превенция, тоест би помогнало да не се стигне до bootloop. Ако вече е в bootloop това няма да помогне, или е малко вероятно Sad

@madmax , аз също се сблъсках с bootloopа в началото на август. Отне ми около 2 дни да успея да спра двете проблемни ядра. След десетки опити с какво ли не от сорта на "Unblod" /не го препоръчвам, защото след оправянето на bootloopа не работеха wi-fi и телефонията/, нещата се получиха след 30мин във фризера (сигурно и 10мин ще помогнат, ама аз го забравих моя/. Това TWRP и тези модифицирани за 4 ядра имиджи. Ако не си с отключен bootloader препоръчвам загряване или изстудяване, след това ще имаш едни около 2-3 минути да стигнеш до настройките и да сложиш отметка на ОЕМ unlocking и USB debugging. Дори и да си с отключен bootloader и не се получи от първият път (при мен беше такъв казуса) - 10 мин във фризера и втори опит.

ПС: Сигурно ще се появи някой колега, който да напише "как така във фризера, после ще се получи конденз" и ще е прав. Писна ми да го загрявам на котлона и след това нищо да не се получава и пробвах другата крайност и за моя радост се получи и вече месец и половина Nexus-а работи на 4 ядра и да си призная производителостта не му е спаднала драстично (верно не играя тежки игри).

[Изображение: oneplus-logo-black-and-white.png]
[-] 3 потребители изказват благодарност на vamp1r3 за това мнение:
  • Be6i4, madmax, vlaf
Цитирай

@vamp1r3 благодаря ти, но не ми се занимава ако трябва да съм честен + че е 16ГБ версия(Нито музика нито нищо имам в него). И аз не играя игри, но и така супер се бави като отворя няколко таба в хром + още някоя програма в бекграунд. Омръзна ми да ръчкам телефони, за да ги карам да работят. Може и да успея да го подкарам за бекъп телефон, но това ще му е.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

И моя сега умря, както го бях уставил да се зарежда. Хванах го да го видя до колко е стигнал гледам 95% и нещо ми се стори топъл. Хващам го след 30мин и гледам не пали.
Сега пробвам горе спосоченито методи да видим дали ще стане нещо.

За справка - телефона го имам от 3 години. Не цъкам игрични на него нито го ръчкам нон стоп. Телефона се използва за работа - разговори, малко browse-ване, поща, някой др. messenger и т.н.

Някой да има идея дали подлежи вообще на ремонт - смяна на дъно ала бала и евентуална цена. Или да се ориентирам към нов телефон?
Цитирай

(2018-10-07, 14:57:27)bmf написа:  И моя сега умря, както го бях уставил да се зарежда

Аз не намерих смислен вариант и просто го изхвърлих.

Минах на телефони с нормално големи/големи батерии и AndroidOne и се родих Wink

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай

Ако искаш да продаваш нещо, направи го в съответният раздел!
Не му е тук мястото!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай

Някой знае ли как да направя опцията 'Add to home screen" на Weather в Google? Като напиша Weather в търсачката и после задам да излезе допълнотелното меню нямам такава опция отляво...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)