Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми-хардуер, софтуер!

Да се оплача, вчера бях на плажа в Несебър и инцидентно попаднаха малко песъчинки в раницата където беше и телефонът, познайте, Gorilla Glass my Ass, както се казва. От една песъчинка дисплеят се НАДРАСКА. Видимо останаха следи и нямат махане. Мислех си, че тозо тип стъкло предпазва дори от по-сериозни надасквания...
Цитирай
Аксесоари

Твърдостта на стъклото е по малка от тази на пясъка. То си е все едно шкурка. Не знам защо си си мислел, че няма да се надраска. Метал като нож, монети, гвоздеи и подобни имат по ниска твърдост от стъклото и не могат да го надраскат, но пясъка си е съвсем друга история. Може би само керамика, диамант и сапфир няма да се надраскат от пясък.
Цитирай

Ако си гледал канала в youtube на JerryRigEverything, щеше да знаеш, че тази защита стига да пази само от метал и материали с подобна твърдост по Мoос( около 5), пясък винаги ще го надере, дори горила глас 5 ще се надере от пясък.

-Edit- Опа, кралят на шаманите ме е изпреварил Smile Сапфирено стъкло няма да се надере, тъй като то е по-твърдо( 9 по Мoос, ако не се лъжа, диамантът е 10)

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

Препоръчайте място в Пловдив за подмяна на стъкло. Някой да знае ориентировъчна цена?
Бях го купил от Вега2002 и мисля да им звънна.
Цитирай

В Стара Загора е 130лв.

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай

След кратък разговор с магазина от който си го купих стана ясно, че не подменяли само стъклото, а и самия дисплей и цената естествено става много висока, няма сми, както се казва.
Цитирай

Такъв вид ремонт винаги излиза на 1/3 от устройството ти.

 
Цитирай

Наистина ли винаги излиза толкова.
Цитирай

Дисплеят е така наречения "сандвич", т.е всичко е залепено заедно и е много трудно да смениш само стъклото и в повечето случаи никой не се занимава.

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

тоя телефон е вече доста стар модел и е на прага на живота си. не си струва да се ремонтира. карай си така докато можеш и след това сменяй. аз така бих направил.
Цитирай

Особено ако драскотините не са дълбоки, лепваш му един протектор, аз примерно съм с обикновен, и не се виждат

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

(2017-09-09, 12:07:27)anatol06 написа:  Наистина ли винаги излиза толкова.
Приблизително толкова. За повече инфо - в оторизирания сервиз.

 
Цитирай

В кой сервиз по-точно. Щото сервизи валяло.
Цитирай

Колеги има ли сервиз на lg в България?

Изпратено от моят E5553 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2017-09-18, 10:03:42)Imp1 написа:  Колеги има ли сервиз на lg в България?
Провери тук : http://www.lg.com/bg/poddryjka/popravka-...vka-center

 
Цитирай

Мост

Изпратено от моят E5553 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Някой да знае от къде мога да си намеря здрава дънна платка на приемлива цена ? Днес телефона ми изпадна в bootloop и ту се включва, ту се рестартира.

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

В оторизиран сервиз ще е най-добре.

 
Цитирай

А колко ще е приемлива там...

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

450лв. ми искат за ремонта, а това няма как да стане, просто не си струва. От Ebay, OLX, някъде няма ли да има такива платки ? https://www.xda-developers.com/nexus-5x-...oot-phone/ утре мисля да направя тази операция, да видя какво ще стане, пишат, че уж телефона се съживявал, но колко е вярно утре ще разбера.

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

(2017-11-10, 09:58:16)android330 написа:  450лв. ми искат за ремонта, а това няма как да стане, просто не си струва. От Ebay, OLX, някъде няма ли да има такива платки ? https://www.xda-developers.com/nexus-5x-...oot-phone/ утре мисля да направя тази операция, да видя какво ще стане, пишат, че уж телефона се съживявал, но колко е вярно утре ще разбера.

Теорията зад това е, че като изключиш 2-те big ядра, ще предотвратиш bootloop-a. Подозира се, че те са причината. LITTLE ядрата си работят. Не знам колко е вярно.

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

Доста хора си ползват устройствата с този фикс

OnePlus 6T 8/128 Midnight Black
Цитирай

А някаква разлика дали ще има в бързината на телефона ? В понеделник ще го правя това нещо, но не съм се зачел да видя какво точно представлява тая операция.

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай

Цялата работа е да флашнеш модифициран boot.img, който спира двете big ядра и оставя само четирите LITTLE ядра. В урока е споменат и модифициран TWRP recovery, но това е само ако ще "бъзикаш" телефона. Ако ще си караш с фабричния фърмуер, просто изпълни инструкциите за флашване на boot.img-a и след рестарта си готов. (в урока са кръстили файла N2G47Z_4Cores.img - за да не допуснеш грешка, преименувай файла на boot.img и изпълнявай)

(искрено се надявам в Developer options да си включил OEM unlocking предварително, иначе си шах и мат)

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай

За последно като го гледах си беше пуснато ОЕМ unlocking-а. Утре ще пиша какво е станало, надявам се да си съживя телефона... Big Grin

[Device] LG Nexus 5x Black 16GB Bootlooped
[Device] Lenovo Moto G5s 32GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)