Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията-коментари и въпроси!
#1

 
   [Изображение: images?q=tbn:ANd9GcSGmrWEMC7ux5MW-GVPYKu...qpgxX5JCdQ]
Батерията - коментари и въпроси

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#2

Нормално си изкарва батерията. Преди този ползвах xperia z5  и той беше по - добър. С малко, но  беше по добър.Но сравнен с другите флагмани Нексуса не е нещо особено.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#3

Батерията на този телефон е уникална. Предният ми S5 държеше два дена, а сега със същия трафик и разговори, Nexus-a ми изкара цели 5 дена. Включен viber и Facebook messenger, след 22'00 air plane mode. Засега това е перфектният телефон за мен Smile.
Цитирай
#4

Как 5 дена бре?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#5

@ole, веднага ти казвам:
След 21'30 ч. - Air plane mode. Сутрин го пускам към 8'00 - 8'30 (в работата съм на рутер и почти през целия ден съм на Wi-fi), по обяд за 1ч и малко съм на мобилни данни. После пак на рутера. Живея близо до работата и отново съм на рутер вкъщи. Говоря около 30-ина минути на ден, "facebook messenger" и "viber" използвам и са пуснати през целия ден. Не го ръчкам много, че нямам време в офиса, не играя игри, спрял съм приложенията, които не ползвам, някоя и друга снимка и това е.
Nfc, location, bluetooth - off, adaptive brightness - on,  не синхорнизирам пощи. Ако синхронизираш, дай му да проверява на повечко време.
Спокойно мога да кажа, че този телефон смачква S5-ицата по отношение на батерията. На същото потребление Самсунгът ми изкарваше 2 дена.
Цитирай
#6

Та, има ли разлика в потребление на ток между мобилни данни и wi-fi?

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#7

@ivoarsov, при мобилни данни винаги е повече.

 
Цитирай
#8

@ivoarsov, пробвай, за да усетиш разликата Smile. Мобилните данни са от най-големите консуматори на батерията.
Цитирай
#9

За жалост, постоянно съм в движение и няма как да го засека на wi-fi за 12 часа, например. Като цяло съм доволен от поведението на батерията, издържа по около 2 дни, което е супер Wink

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#10

Много е зле батерията,налага се да го зареждам по 2 пъти на ден Bu,дори и с режим на оптимизирана такава,започвам да съжалявам че не си взех note 4,а направих компромис с прехваления Nexus 5X.Ебати излагацията.

Nexus 5X Ice
Цитирай
#11

Нещо не е наред при теб @onicks

Всички са доволни .. само ти не.

Пусни си програма за проверка .. има процес/и които ти я източват .. не е нормално да се източва толкова бързо!!

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#12

@onicks, човек, държах го цяла нощ на зарядното, знам, че е не е много полезно, но издържа, ВНИМАНИЕ - 7 дена после. Note 4 ще издържи сигурно най-много 2-3 дена на моето потребление. Така че забрави самсунг или каквото и да било. Това за момента е един от най-издръжливите телефони, а според мен е на първо място. 2700 mah e батерията, но сток андроидът си е перфектно и направо лети засега Smile.
Нещо не ти е наред.
Цитирай
#13

Играя на Clash of Clans много,wifi мие постоянно пуснат,ровя се в фейса абе постоянно го ползвам може би аз съм си виновен,но в сравнени е с note3,iphone 5s i iphone 6 батерията е по слаба от на изброените,като най-силна батерията беше на iphone 5s.Тествах батерията на galaxy s3 neo на същото потребление с ирата,фейса постоянно включен wifi и батерията на galaxy s3 neo издържа колкото на nexus 5X,но 7 дена ще ти издържи на стендбай с вкл. самолетен режим без wifi.Ползвах го 5 дни на 6.0.0 след което го ъпгрейтнах на 6.0.1 и не виждам разлики.Извода е че  Clash of Clans много товари и оттам батерията пада по бързо.

Nexus 5X Ice
Цитирай
#14

Човече, много ясно, че ще ти пада бързо батерията - всяка една игра товари телефоните много, особено тежка игра като Клаш ов Кланс! Аз играя постоянно Marvel Contest of Champions и го зареждам поне 2 пъти на ден, съвсем нормално си е.... Ако не играех игри сигурно поне два-три дена щеше да отнесе без зареждане. Wink

Google Nexus 5X Black 16 GB - 7.0
Цитирай
#15

Клаш оф кланс точи много ток...аз на моята 4000 батерия ми кара 7-8 часа дисплей,така че не се учудвай.
Цитирай
#16

@onicks, човек, защо спориш, само това не ми е ясно?
Написал съм малко по-горе какво ми е потреблението и не виждам да съм казал, че го държа на air-plane mode. И ДАААААА, 7 денанаааааа. И аз не очаквах, но това е истината. Означава, че лъжа според теб, така ли?
Цитирай
#17

Ще взема да пробвам да изтрия за няколко дена Clash-a и да видя колко повече ще кара батерията, че ми е интересно, защото и аз го цъкам доста, но общо взето винаги изкарвам деня с едно зареждане.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#18

Шерни снимка с потреблението на батерията за 7 дни,за да не си голословен. Angel

Nexus 5X Ice
Цитирай
#19

@onicks, вчера го пуснах да се зарежда - 5 дена изкара. Другият път ще ти покажа Smile.
Цитирай
#20

(2016-02-26, 17:38:13)sawmv написа:  @onicks, ето снимката на батерията:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#21

Върнах им го в 14 дневния срок

Nexus 5X Ice
Цитирай
#22

Е, как им го върна? Какъв им каза, че е проблемът, че ти го приеха?
Ако искаш да ти държи батерията повече, взимай note 4.
Цитирай
#23

Не си длъжен да им се обясняваш,трябва да познаваш  закона,а аз го научих този член за час.Взех си вече galaxy s6 edge.

Nexus 5X Ice
Цитирай
#24

S6 edge гледам, че е с 2600 mah. Едва ли издържа кой знае колко повече. Как се държи?
Цитирай
#25

По добре е колега има повече глезотийки,а на мен повече ми допада интерфейса на самсунг пред чистия андроид.С нетърпение чакам и 6.0.1,гледам за edge + е излязъл,до седмица ще го има и за еdge надявам се колегите много го хвалят особено откъм батерията.А и телефончето е като бижу,малко по скъпо ми дойде ама си заслужава.

Nexus 5X Ice
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)